reklama

Dlaczego ludzie nie chodzą na wybory a potem narzekają?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez nojci, 17 Czerwiec 2010.

1. nojci

nojci Zielona

Zwykle u cioci na imieniach pojawia sie temat polityki, oczywiście wszyscy narzekają, a jak się pytam, dobra to powiedzcie co zrobiliście żeby ten i ten nie rządził to cisza, bo sie okazuje że tylko parę osób głosowało. I tego nie mogę rozgryźć dlaczego ludzie nie chodzą na wybory? ;/

2. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

może dlatego,że nie ma na kogo głosować...wiele osób nie widzi po prostu odpowiedniego kandydata...i teraz pojawia się pytanie...iść zagłosować na obojętnie kogo czy też nie iść....

co do narzekania...taką naturę ma nasze społeczeństwo i nic tego nie zmieni...

3. reklama
  4. Paullla

Paullla Fanka BB :)

ja chodzę na wybory:tak:

a ludzie narzekają, bo niestety Polacy mają taką mentalność(co jest bardzo przykre) zawsze im źle, jakby nie było to i tak im nie pasuje, wszędzie dobrze gdzie ich nie ma, narzekanie, narzekanie i narzekanie...

5. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Tak jest...nawet jeśli ktoś odda swój głoś podczas wyborów to i tak będzie narzekał prędzej czy później...

6. Pati.b

Pati.b Fanka BB :)

z tym ze jak ktos nie glosuje to nie jest tak ze nie oddał głosu, bo oddał tylko sam nie wie na kogo wiec chyba juz lepiej isc na wybory i wybrac tego lepszego z tych gorszych to mniejsze "zło"
    ja tam nikomu nie narzucam na kogo ma glosowac itd ale wedlug mnie polityk powiniem miec wiedze w wielu tematach a poki co jest jeden taki ktory takie bzdury wymysla ze mi sie to w glowie nie miesci-jak mozna miec wyzsze wyksztalcenie i wiedze tak mala.. polityk powienien byc czlowiekiem swiatowym, oczytanym z wieloma zainteresowaniami a wiedze powinien czerpac z fachowych źródeł książek czy tez od fachowców z danych dziedzin.. szkoda tylko ze takich ludzi jest malutko.

na mojej uczelni jeden wykladowca jest taki-jak dla mnie czlowiek z mózgiem z wiedza i majacy komunizm głeboko gdzies nawet jego wyklady roznia sie od innych-brak nauki na pamiec tylko logiczne samodzielne myslenie; nie to co u innych wykladowcow co nawet przepisy prawne kaza uczyc sie na pamiec

7. mamakubusia85

mamakubusia85 Fanka BB :)

Ludzie nie chodza na wybory, bo nie interesuja sie polityka i prawda jest taka, ze ludzie sa zrezygnowani, bo wiedza, ze kto by nie wygral i tak sie nic nie zmieni w naszym pieknym kraju.
    Smieszy mnie osobicie sposob namawiania ludzi do glosowania w wyborach, polegajacy na powolywaniu sie na obowiazek obywatelski. Jest demokracja i kazdy moze zaglosowac na wybranego przez siebie kandydata, ale rowniez - kazdy ma prawo zdecydowac, czy na wybory pojdzie, czy tez nie.

Poleć forum