reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dlaczego roczne dziecko nie włosów ???

Dołączył(a)
15 Luty 2010
Postów
7
Witam,

jak w temacie zastanawiam się dlaczego córeczka mojej siostry nie ma ani jednego włoska?? ma zupełnie łysa główkę to raczej nie jest normalne, jest to trudny temat bo siostra strasznie się denerwuje kiedy ktoś jej powie ze może warto dziecko zbadać, twierdzi ze na bilansie lekarz nic nie powiedział i ze rozwija się prawidłowo, tylko ze włosy jej prawidłowo nie wyrosły.... Dodam ze mała często choruje czy to może mieć jakiś wpływ? może Wy jesteście mi w stanie coś podpowiedzieć, czy to może być "normalne" ??
 
reklama
Ja poszłabym do lekarza. Koniecznie. Moja koleżanka jak była malutka, też nie miała włosów. Przez pierwsze lata życia była łysa. Lekarze powiedzieli, że tak już zostanie, ale nagle włoski, liche, słabe, ale zaczęły rosnąć i teraz ma 25 lat i wszystko jest w porządku. Znam tą historię tylko z opowieśći, momo że dobrze się kończy, poszłabym do lekarza
 
Moja Julcia też ma słabe włoski. Jak miała roczek to miała ich naprawdę kilka, kiedy jej koleżanki już kucyki nosiły:sorry: Teraz coś się chwyciły rosnąć, nawet jej już podcinałam:tak: Ale badania ma wszystkie w normie, jest okazem zdrowia, prawie w ogóle nie choruje, a włoski ma po mamie (i po tacie pewnie też bo już nam łysieć zaczyna:wściekła/y::-D) - ja jak miałam 3 lata to miałam włoski może do ucha, a i teraz mam dość cienkie:confused2:
Ale fakt, zawsze warto zrobić podstawowe badania, mocz, morfologię:tak:
 
uff to dobrze bo sama man synka i jest" bujnie owłosiony" :) wiec się troszkę martwiłam ale mam nadzieje ze jest wszystko ok
 
Moja kuzynka do roku nie miała ani jednego włoska. Była dosłownie łysa. Dziś ma piękne bujne loki. Chociaż zapytać lekarzy nie zaszkodzi.
 
wg mnie to zupełnie narmalne ze roczne dziecko nie ma włosów. Duzo dzieci w tym wieku ich nie ma. Pytanie czy ma głowe zupełnie gladka jak glaca czy ma taki meszek. Bo jak nie widac ani pół włoska, nie wiem czegolowiek to mozna by sie bylo przejsc do lekarza a jak jest meszek to bym nie nie martwila. Moja miała meszek do 1,5 roku.
 
Nie martw sie mojego meza brat jak byl maly to podobno nie mial wloskow az do 3roku zycia!!! byl calkiem lysy mowili na nieo kojak:) a teraz piekne geste wlosy takze nie ma co panikowac mysle ze zrobic badania podstawowe i tyle.
 
reklama
Mój brat jak był malutki to tez do ok 3 roku życia nie miał w ogole włosków - a te któe miał były bardzo jasniutkie i słabiutkie także rzeczywiście wydawało się że jest całkiem łysy. Zawsze nie zaszkodzi zapytać się lekarza czy wszystko w porządku - nawet dla naszego komfortu psychocznego :)
 
Do góry