reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlaczego rodzice chcą dzieci skoro ich nie stać?

U

usunięty

Gość
Temat do dyskusji. Założyłam go po sytuacji która miała miejsce przed chwilą. W tej samej klatce co ja mieszka rodzina wielodzietna żadne z rodziców nie pracuje, 4 dzieci i do tego matka w ciąży ( dzieci moim zdaniem rok po roku od 1 do 5 lat)🙄 dzisiaj przyszła mnie zapytać czy pożyczkę jej pieniądze na pampersy ponieważ CYTUJE" jej się skończyły a do "zasiłku 500+ jeszcze trzy dni"
Dlaczego rodzice tak krzywdzą swoje dzieci i na starcie pozwalają aby wychowywało się w biedzie. Co stoi na drodze aby zdrowy, silny ojciec poszedł do pracy zamiast siedzieć w mieszkaniu? Co siedzi w głowach takich ludzi? Dlaczego wolą korzystać z pomocy mopsu zamiast samemu coś zarobić a potem żyć od 1 do 1?
Już mi nawet nie chodzi o tą rodzinę bo takich jej więcej. Jak sobie takie rodziny radzą w takiej sytuacji? Skąd nowe ubrania dla dzieci? Wakacje? Wyprawki do szkoły? Jakaś rozrywka?
Jeżeli ktoś się decyduje na założenie rodziny to powinien być w stanie zapewnić dzieciom godny byt nie tylko dach nad głową i jedzenie....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Rozwiązanie
Wróć do kraju i im pomóż, albo zabierz do siebie skoro w Niemczech jest lepiej.

Ja i mąż kokosów nie zarabiamy ale na życie jest i co też jestem patologia bo zdecydowałam się na dziecko ? A 3 tys pensji to nie są luksusy [emoji41] na sprzątaczkę mnie nie stać [emoji1787][emoji1787]
To nie ja mówię o wszystkich że są patola[emoji1787]
Edit: nie po to wyprowadzałam się od rodziców żeby teraz z nimi mieszkać.
reklama
Nie myslalam ze moze maja jakies inne zrodlo finasnowe bo skąd tyle milionow maja z roku na rok zwieksza sie ilosc dzieci....tu daja pieniądze teraz duzo osób stracilo prace i jest ciężko

 
A dlaczego rząd zabronił wypuszczenia filmu "Polityka" Patryka Vegi? Bo za dużo afer wypłynęło o których część Polaków nie miała pojęcia. Nie wiem czy ktoś z Was to oglądał jeżeli nie to zachęcam do obejrzenia.
Dlaczego przez tyle lat księża nie zostali doprowadzeni do odpowiedzialni za molestowanie dzieci? Tutaj polecam kolejny film na faktach " Zabawa z chowanego". Kościoły też otrzymają od rządu sporą ilość gotówki a w filmie Vegi macie przedstawione wszystkie imprezy z narkotykami w tle, urodziny Hitlera w lesie (gdzie brutalnie została zgwałcona dziennikarka katolicka) również zostało ustawione z tego co pamiętam Vega również ma to ujęte w filmie a ta dziewczyna nie chciała brać w tym udziału. Dopiero po edycji filmu "Zabawa w chowanego" wszystko afery księży ruszyły w dobrym kierunku tylko teraz te osoby są dorosłe i nadal nie potrafią poradzić sobie z traumą.


Dosyć nie dawno kolejna afera z udziałem Ministra Zdrowia. Zakupił masek od kolegi który rzekomo miał firmę... Tak firma istniejąca dwa dni, maseczki bez certyfikatów a pieniądze do kogo trafiły? Oczywiście kolega ministra podzielił się z Szu*ow*** (wiadomo o kogo chodzi) zyskiem z tej transakcji. Więc o czym my tutaj mówimy? Ręka rękę myje.
""""A podatnikom damy 500 plus,trzynastki i niech się cieszą że coś otrzymali a my zgarniemy resztę - no ale przecież każdemu się należy to tym nie pracującym również trzeba dać"""
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
@marta18691. Skoro już weszłam w dyskusję... Co masz do powiedzenia na temat finansowania rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym? Dlaczego rodzice dziecka nie pełnosprawnego muszą się prosić o każdy grosz od Państwa na leki? Na rehabilitację? Na sprzęt?
Dlaczego takie rodziny otrzymują tak małą pomoc od Państwa skoro oni naprawdę tych pieniędzy potrzebują? Nie lepiej by było wprowadzić mniejsze finansowanie rodzin na poczet dzieci które bardziej tego potrzebują??
W innych krajach rodziny z dzieckiem niepełnosprawny nie mają takiego problemu... Dlaczego zasiłek opiekuńczy na takie dziecko to sprawy groszowe porównując zasiłki dla rodzin mało zaradnych życiowo?
O ilości dzieci decydują rodzice więc powinni być w stanie je utrzymać ale na niepełnosprawność już nie mamy wpływu więc tym rodzicom powinno należeć się stosunkowo więcej pomocy państwa niż takim którzy mają wpływ na swoje życie...
Akurat jak rodzic rezygnuje z pracy zawodowej w imię opieki nad dzieckiem dostaje tyle, ile rodzic pracujący za minimalną krajową, plus dodatek pielęgnacyjny i zasiłki celowe. Rodzic zdrowego dziecka pracując za np. 450 zł, nie ma tego komfortu. 500 plus dostaje każdy rodzic.
 
@Aniuśka jak ktoś odpowiedział na coś co napisałaś, to że nie na temat. A teraz wchodzisz w politykę.
Przecież to nie od dziś wiadomo, że rządacy mają cię gdzieś. Jak ktoś myśli inaczej to jest mega naiwny. Ale już wolę te 500 plus niż jak brali dla siebie.
Dużo bym zmieniła, ale to niestety nierealne. A społeczeństwo jest okropnie zaślepione i tylko widzą PiS i PO. I w koło to samo od lat... Jakieś klapki na oczach. Ci przeciwko PO głosują na PiS, ci przeciwko PiS na PO. Jakby nie było innych partii.
 
Tak czy siak zabiorą Ci pieniądze i czy pójdą na dzieci czy biby wysoko postawionych, co to za różnica?
Kurcze, jakby te pieniądze szły na dzieci to ja mogę jeszcze dopłacić ale nie widzi mi się to że pieniążki z moich podatków idą na biby u rodzin dysfunkcyjnych - bo tatuś ma Nas tyle że nie musi pracować.
 
Bo bym wolała, żeby te pieniądze trafiły do faktycznie potrzebujących, więc jest różnica.
Wolałabym, że jeśli ma być tego typu pomoc - to niech to będą bony na zakupy celowe - chociażby tak jak zorganizowali teraz bony turystyczne. A nie przekazywanie pieniędzy.
Niech by np. zagwarantowali dzieciom darmowy transport publiczny, obiad w szkole, podręczniki, wycieczkę klasową czy nawet zasponsorowali tablet dla każdego ucznia.
Wolałabym żeby pomogli rodzinom, które potraciły dobytek podczas zaleń/podtopień.
Wolałabym żeby zorganizowali opiekę dzienną dla osób niepełnosprawnych, by ich opiekunowie mogli spokojnie pójść do pracy.
I tak można długo wymieniać.

A na "SPA" i "piwko" to niech ruszą dupcię i zarobią.
 
Akurat jak rodzic rezygnuje z pracy zawodowej w imię opieki nad dzieckiem dostaje tyle, ile rodzic pracujący za minimalną krajową, plus dodatek pielęgnacyjny i zasiłki celowe. Rodzic zdrowego dziecka pracując za np. 450 zł, nie ma tego komfortu. 500 plus dostaje każdy rodzic.
Polenizowała bym nad tylko nie mam chorego dziecka więc sie nie wypowiem w tym temacie.
 
reklama
Akurat jak rodzic rezygnuje z pracy zawodowej w imię opieki nad dzieckiem dostaje tyle, ile rodzic pracujący za minimalną krajową, plus dodatek pielęgnacyjny i zasiłki celowe. Rodzic zdrowego dziecka pracując za np. 450 zł, nie ma tego komfortu. 500 plus dostaje każdy rodzic.
minimalna krajowa to są kpiny. Jak z tego wyżyć? Jak wyżyć z niepełnosprawnym dzieckiem?
 
Do góry