reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długa faz lutealna

Dołączył(a)
14 Grudzień 2019
Postów
6
Witajcie Staraczki i Mamusie
Od dwóch cykli staramy się z mężem o dzidziusia. Wcześniej przez 6 lat brałam tabletki antykoncepcyjne- od 19 roku życia. Przed braniem tabletek miałam okresy co 30pare dni max 40pare. Pierwszy cykl po odstawieniu tabletek był jak w zegarku- 28 dni. Przy obecnym (drugim) cyklu dzisiaj jest 38 dzień cyklu a @ nadal nie ma. Podczas brania tabletek miałam przerwę półroczna w ich braniu i okresy z miesiąca na miesiąc wydłużały się z 28 dni do 30pare, czyli powracały moja długie cykle. W tym cyklu pobiegłam do Rossmanna po testy owulacyjne. Dokładnie 18 dnia cyklu, czyli 3 tygodnie temu w niedziele test pokazał owulacje, więc były przytulanki. Dzisiaj od tego dnia mija 20 dni, @ nadal brak, a testy ciążowe pokazują 1 kreskę. Pojechałam dzisiaj na betę, ale była taka kolejka, ze nie udało mi się jej zrobić. Czy któraś z Was tak miała? Czy testy ciążowe mogą nie pokazać ciąży? Czy możliwe jest wydłużenie ostatniej fazy cyklu? Dodam, że nie mam żadnych objawów ciąży..
 
reklama
Rozwiązanie
Test to tylko test, nie ma pewności czy do owu faktycznie doszło tego dnia. Lepiej robić monitoring lub pełną (temp plus śluz) obserwację cyklu.
Zdarzają się kobiety z faza lutealna ponad 16dniowa, ale prędzej to owu się przesuwa. Jak jest u Ciebie to musisz potwierdzić.
Ja po odstawieniu miałam bardzo nieregularne cykle ,właśnie po 36 dni , pierwsze 3 cykle takie były potem się informowały i były po 28

A sprawdzałaś owulacje? Długi cykl mnie nie martwi tylko to, że owulacja była 3 tygodnie temu. Od owulacji do @ mijają 3 tygodnie.. nie wiem czy to normalne jak faza lutealna trwa tak długo [emoji19]
 
A sprawdzałaś owulacje? Długi cykl mnie nie martwi tylko to, że owulacja była 3 tygodnie temu. Od owulacji do @ mijają 3 tygodnie.. nie wiem czy to normalne jak faza lutealna trwa tak długo [emoji19]
Ale Ty tez nie masz pewności że było, tylko monitoring u gina, by to potwierdził, ja tego wtedy nie sprawdzałam
 
Test to tylko test, nie ma pewności czy do owu faktycznie doszło tego dnia. Lepiej robić monitoring lub pełną (temp plus śluz) obserwację cyklu.
Zdarzają się kobiety z faza lutealna ponad 16dniowa, ale prędzej to owu się przesuwa. Jak jest u Ciebie to musisz potwierdzić.
 
Rozwiązanie
Do góry