reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlugi trwający katar

No nie wiem, u nas mimo sterydu po prostu nie widzę poprawy niestety 🤔
Myślałam że sterydy działają bardziej na krtań itd, a na sam kaszel związany ze ściekaniem kataru nie zadziała. Katar dalej jest, w piątek to już będą 3 tygodnie. Jutro pójdziemy do lekarza, więc nie wiem czy nie będzie potrzebny antybiotyk, jednak katar jest przezroczysty, a nie zolty. Zastanawiam się czy to nie wina "katarka" do odkurzacza.
 
reklama
No nie wiem, u nas mimo sterydu po prostu nie widzę poprawy niestety 🤔
Myślałam że sterydy działają bardziej na krtań itd, a na sam kaszel związany ze ściekaniem kataru nie zadziała. Katar dalej jest, w piątek to już będą 3 tygodnie. Jutro pójdziemy do lekarza, więc nie wiem czy nie będzie potrzebny antybiotyk, jednak katar jest przezroczysty, a nie zolty. Zastanawiam się czy to nie wina "katarka" do odkurzacza.
Latarka nie można nadużywać. Trzeba ściągać tylko wtedy, kiedy jest najgorzej. Bo inaczej niszczy się śluzówkę i ona broni się nadprodukcja sluzu
 
Córka miała katar cały zeszły sezon grzewczy. Miała rok, więc alergolog odesłał nas z kwitkiem. Robiłam jej mnóstwo badań, wszystko wychodziło dobrze, a katar raz był słabszy, raz mocniejszy - ale był cały czas. Leki na alergię i steryd do nosa działały, ale tak małemu dziecku nikt nie chciał wdrożyć leków na alergię.

W piątek u nas zaczęli grzać. W sobotę córka zaczęła mieć lekko zatkany nosek. Mamy nawilżacze i oczyszczacze powietrza, w salonie i pokoju dzieci. Poza katarem córka zdrowa. Zobaczymy, co w tym roku usłyszę od lekarzy, bo jak nie minie to za 2 tygodnie się z córką wybiorę.
 
Dziewczyny, a czy to normalne , że jak katar zanika to dziecko zaczyna kaszleć? Dziś zauważyłam że katar już trochę ustępuje, nie ściągam już za wiele, psika wodą morską i samo spływa, ale za to zauważyłam więcej kaszlu.
 
Dziewczyny, a czy to normalne , że jak katar zanika to dziecko zaczyna kaszleć? Dziś zauważyłam że katar już trochę ustępuje, nie ściągam już za wiele, psika wodą morską i samo spływa, ale za to zauważyłam więcej kaszlu.
Katar jest rzadszy więc spływa po gardle. Dlatego jest więcej kaszlu. Dobrze jest wtedy inchalowac i dbać o to, by dziecko więcej leżało w pozycji bezpiecznej
 
Do góry