reklama

dlugi

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez aniela125, 28 Lipiec 2016.

1. aniela125

aniela125 Początkująca w BB

Dzien dobry, zastanawiam sie nad zakonczeniem dzialalnosci gospodarczej poniewaz od dluzszego czasu nie przynosi zyskow.To nie jest duzy problem, prawdziwym zmartwieniem sa dlugi..nie udalo mi sie ich uniknac i teraz praktycznie nie jestem w stanie uch zaplacic.Slyszalam o czyms co sie nazywa oddłużanie i ze niektore firmy to oferuja.Na czym to dokladnie polega?

Ostatnia edycja: 8 Sierpień 2016
  2. hajduczka

hajduczka Fanka BB :)

Zapytaj wujka google :)

3. reklama
  4. Tominieraszka

Tominieraszka Początkująca w BB

Z tego co wiem oddłużanie to rozkładanie długów na mniejsze raty, restrukturyzacja kredytów itd. Wszystkie działania, które sprawią, że comiesieczne raty staną się dla ciebie bardziej znośne i w efekcie łatwiej będzie ci spłacać to co pożyczyłaś. Czasami nawet zmniejszenie zadłużenia, ale to pewnie w jakichś szczególnych wypadkach.

Pewnie część z tych działań możesz prowadzić na własną rękę - sama miałam jeszcze do niedawna długi wynikające ze złego pomysłu na biznes, ale i postanowiłam je spłacić. Na początek postanowiłam podjąć takie działania jak sprawdzić czy jestem w big ( Link do: Sprawdź siebie w Rejestrze Dłużników ERIF - infoKonsument ) , żeby wiedzieć, kto dokładnie zamieścił tam informacje na mój temat i jakiej wysokości dokładnie sa to długi.to z tymi wierzycielami ugadywałam się w pierwszej kolejności. Starałam się też z wierzycielami zawrzeć jakieś ugody.Kosztowało mnie to jednak sporo nerwów, więc nie wiem, czy z perspektywy czasu też nie zdecydowałabym się na pomoc kogoś z zewnątrz.

5. ilia

ilia Zaciekawiona BB

Nie polecam firm oferujących oddłużanie. Z racji tego,że firmy takie często nie robią niczego czego nie moglibyśmy dokonać samodzielnie.Warto jest na początku przede wszystkim samemu negocjować z bankiem. Bank w wielu przypadkach jest w stanie iśc na ugodę ponieważ im również zależy na tym aby kredyt był spłacany.
    Jeśli to nic nie da to zastanówcie się nad kredytem konsolidacyjnym. Taki kredyt da Wam o wiele niższą ratę oraz pozwoli spłacać dług spokojniej.

6. kusmir

kusmir Fanka BB :)

Długi to nieciekawa sprawa, sama staram się ich nie mieć, jak na razie idzie mi dobrze, a co do firm oddłużających to też mam wątpliwości.

Poleć forum