reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DŁUGIE CYKLE a ciąża

xBUMx

.... życie cudem jest .... Moderatorka
Dołączył(a)
14 Luty 2016
Postów
12 631
Miasto
Śląsk
Witam czy jest jakaś kobietka , która przy długich cyklach zaszła w ciąże?
Lub znalazła sposób jak długie cykle skrócić?...
Staram się od stycznia o drugiego babla niestety się nie udaje a przy tym wydłużają się cykle coraz bardziej ...
32, 35, 38, 42, 46dniowy cykl był ostatni dziś 40dc i znów @ brak .
Brałam luteine na skrócenie , lecz nie pomogła.
Do owulacji ponoć dochodzi ale późno około 28dc.
Następny cykl ma być z CLO na skrócenie , ale mam jakieś obawy , że to nic nie da ...
Chętnie się dowiem czy , ktoś miał podobnie lub poradził sobie ze skróceniem cyklu !



JULIA 17.08 - wizyta u ginekologa [emoji169]
PARAPLU 23.08 - kontrola
OLECZKA 26.08 - podglądamy Gabrysia [emoji171]
EVEEE 29.08 - prenatalne [emoji172]
NATI 01.09 - wizyta u ginekologa [emoji170]
KAROLA 14.09 - podglądamy Szymonka [emoji169]
 
reklama
xBUMx ja miałam przed pierwszą ciąża cykle nawet 90dniowe. stwierdzone pcso i wg lekarzy nikłe szanse na naturalne zajście. a jednak wpadłam. .. nie wiadomo było kiedy doszło do zapłodnienia bo nie miałam @ 3 miesiące a jak poszłam do gina to oznajmił ze jestem w ciąży.
Teraz starałam się z partnerem 1.5 roku... cykle juz nie rąk ekstremalnie długie ale zdarzały się po 60dni.
regulowane duphastonem i luteina. .. propozycja lekarza tabu anty na trzy miesiące i kontynuacja przyjmowania luteiny.
udało się w cyklu poprzedzającym wprowadzenie tego pomysłu w życie.
najlepiej monitorować cykl pod kątem owu i endometrium. jeśli ma się wiedzę kiedy owu jest i jak na tym etapie cyklu ma się grubość endo to można dużo zdziałać. ..

to tyle z mojego doświadczenia :)


Napisane na SM-G355HN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Życiowa ja przed ciąża z corka mialam wszystko ok z cyklem , zdarzyło się raz na rok przesunięcie i tyle. Po porodzie też było ok ale 1.5 roku później zaczęły się problemy , że przychodziła nieregularnie a teraz dopiero się rozregulowalo , strasznie mnie to denerwuje ...
Wcześniejszy cykl mialam monitorowany to bez żadnych wspomagaczy pęcherzyk vw 25dc miał 2cm a owu była jakoś w 28-30dc , 32dc potwierdzone na usg bo pęcherzyka nie bylo. Więc owu jest późno ale jest i endo w tym 32dc było 9mm ale trojlinijne a ma byc dwu.
Niestety w tym cyklu nie dalam rady zrobić monitoringu , poniewaz u mnie on tylko wchodzi gre prywatnie i nic nie wiem a dzis juz 40dc a test - .
Na następny cykl dostalam of tego gina prywatnie CLO ale nie wiem czy próbować bo to silny lek i szczerze się boje [emoji53]




JULIA 17.08 - wizyta u ginekologa [emoji169]
PARAPLU 23.08 - kontrola
OLECZKA 26.08 - podglądamy Gabrysia [emoji171]
EVEEE 29.08 - prenatalne [emoji172]
NATI 01.09 - wizyta u ginekologa [emoji170]
KAROLA 14.09 - podglądamy Szymonka [emoji169]
 
Powiem Ci ze clo pomogło wielu dziewczynom na forum... jest silne ale też zależy od dawki jaka ci przepisze wiec ja bym się nie martwiła.
bo rozumiem ze badania wszystkie robiłaś prolaktyne testosteron itp. nie no na bank bo to podstawa przecież.

Sent from my SM-G355HN using Forum BabyBoom mobile app
 
Zyciowa tak robilam i wszystko jest ok , nawet u endo z wynikami byłam i stwierdzil ze na oddział mnie nie przyjmnie bo wszystko w porządku.
Mi przepisal 2tab dziennie , wydaje mi sie ze to za duzo jak na pierwszy raz ....
Nic no , czasu nie przyspiesze ale mega dolujacy cykl mam...

A nie wiesz czy castangus skraca cykl , moze gin ci cos wspominal?


JULIA 17.08 - wizyta u ginekologa [emoji169]
PARAPLU 23.08 - kontrola
OLECZKA 26.08 - podglądamy Gabrysia [emoji171]
EVEEE 29.08 - prenatalne [emoji172]
NATI 01.09 - wizyta u ginekologa [emoji170]
KAROLA 14.09 - podglądamy Szymonka [emoji169]
 
No na innych forach to ja też tak czytałam , nic no obejrzymy .
Mam nadzieję , ze doczekam sie drugiego cudu.


JULIA 17.08 - wizyta u ginekologa [emoji169]
PARAPLU 23.08 - kontrola
OLECZKA 26.08 - podglądamy Gabrysia [emoji171]
EVEEE 29.08 - prenatalne [emoji172]
NATI 01.09 - wizyta u ginekologa [emoji170]
KAROLA 14.09 - podglądamy Szymonka [emoji169]
 
A tobie spokojnych reszty miesiący życzę [emoji8]
A to zaszlas przy jakim dniowym ostatnim cyklu? Długi był czy jakoś się unormowal?


JULIA 17.08 - wizyta u ginekologa [emoji169]
PARAPLU 23.08 - kontrola
OLECZKA 26.08 - podglądamy Gabrysia [emoji171]
EVEEE 29.08 - prenatalne [emoji172]
NATI 01.09 - wizyta u ginekologa [emoji170]
KAROLA 14.09 - podglądamy Szymonka [emoji169]
 
reklama
Może zabrzmi w jak brednie szamana, ale mi pomógł inofolic. Miałam cykle nieregularne do tego non stop ladowalam w szpitalu z powodu torbieli. Straciłam nadzieję całkowicie. Lekarz kazał pić inofolic 2 saszetki dziennie. To suplement diety dla kobiet z pcos. Mijały miesiące i nic się nie działo, ale pilam dalej bo miesiączki zaczęły występować jak w zegarku. I w końcu równo rok później zaskoczyło. Do tej pory nie mogę w to uwierzyć, aa jestem w 8 miesiącu :)
 
Do góry