reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długie karmienie piersią

Autorka twierdzi ze jej pierś zastępuje smoczek w nocy..
Pierś nie może zastępować smoczka. To smoczek zastępuje pierś ewentualnie. Poza tym 3 latek nie powinien mieć smoczka. Po prostu. 🤦 To jest dopiero fatalny pomysł, szczególnie dla zgryzu.

Kp nie powoduje próchnicy. A więc jeśli tylko dlatego chcesz odstawić, to nie musisz. :)

Polecam Ci grupę Link do: Udane karmienie piersią - wsparcie, wioska kobiet | Facebook
I tam zadać pytanie, to dostaniesz rzetelne odpowiedzi i zgodne z aktualnymi zaleceniami polskimi i międzynarodowymi oraz nieprzemocowe, w duchu rodzicielstwa bliskości. :)

3 lata to wspaniały wynik, gratulacje!

Jeśli na pewno chcesz już zakończyć Waszą mleczna drogę, to na pewno warto wytłumaczyć, trzylatek już dużo rozumie. Mówić, że mleczko się już kończy itd. W nocy możesz spróbować proponować wodę, kiedy maluch się budzi (np z bidonu). Oczywiście głaskać, przytulać.

Ogólnie polecam Ci tamtą grupę i tam spytać. :) I na pewno nie kupować trzylatkowi smoczka, co to w ogóle za pomysł z kosmosu. 🙈
 
reklama
Pierś nie może zastępować smoczka. To smoczek zastępuje pierś ewentualnie. Poza tym 3 latek nie powinien mieć smoczka. Po prostu. 🤦 To jest dopiero fatalny pomysł, szczególnie dla zgryzu.
Tak samo jak nie powinno się go karmić piersią.
Smoczek może „psuje” zgryz ale to i tak lepsze niż jak by dziecko miało zacząć ssać palce 🤷‍♀️

jest nauczony ssać cycka, jeżeli mama go odstawi będzie się domagać gdy go do spania położy bez możliwości czego kolejek ssać żeby móc zasnąć.
 
Tak samo jak nie powinno się go karmić piersią.
Smoczek może „psuje” zgryz ale to i tak lepsze niż jak by dziecko miało zacząć ssać palce 🤷‍♀️

jest nauczony ssać cycka, jeżeli mama go odstawi będzie się domagać gdy go do spania położy bez możliwości czego kolejek ssać żeby móc zasnąć.

Podasz jakieś rzetelne źródła mówiące o tym, że 3 latka nie powinno się karmić piersią?
 
To jest mój własna opinia 😉
To nie jest zabronione, możecie nawet karmić 5-6 lat 🤷‍♀️ i tak jestem tego samego zdani.

Napisałaś, że nie nie powinno się karmić piersią tak jak i dziecko w wieku 3 lat nie powinno mieć smoczka. Więc to nie brzmi jak Twoja opinia tylko fakty, a mówiąc kolokwialnie są z d*py.

Ty za pewnie mimo dorosłości pijesz mleko i to jeszcze innego gatunku 😅 ale co tam
 
Napisałaś, że nie nie powinno się karmić piersią tak jak i dziecko w wieku 3 lat nie powinno mieć smoczka. Więc to nie brzmi jak Twoja opinia tylko fakty, a mówiąc kolokwialnie są z d*py.

Ty za pewnie mimo dorosłości pijesz mleko i to jeszcze innego gatunku 😅 ale co tam
Nie powiedziałam że nie powinno mieć smoczka 🤷‍♀️
 
Tak samo jak nie powinno się go karmić piersią.
Smoczek może „psuje” zgryz ale to i tak lepsze niż jak by dziecko miało zacząć ssać palce 🤷‍♀️

jest nauczony ssać cycka, jeżeli mama go odstawi będzie się domagać gdy go do spania położy bez możliwości czego kolejek ssać żeby móc zasnąć.
A to uważasz, że każdemu dziecku, które się odstawia od piersi, to daje się smoczek w zamian? I tak śpi z nim do kiedy, do osiemnastki? Bo jak smoczek zabierzesz to może przecież palce zacząć ssać. 🤣 I do osiemnastki nie będzie umiał zasnąć bez ssania czegoś? 🤣 Niesamowite.
 
A to uważasz, że każdemu dziecku, które się odstawia od piersi, to daje się smoczek w zamian? I tak śpi z nim do kiedy, do osiemnastki? Bo jak smoczek zabierzesz to może przecież palce zacząć ssać. 🤣 I do osiemnastki nie będzie umiał zasnąć bez ssania czegoś? 🤣 Niesamowite.
Ale ty uważasz że karmieni piersią 3-latka jest dobre?
Nie musi dawać mu smoczka, jeśli chodzi o mnie to ja bym osobiście odstawiła od cycka i koniec 🤷‍♀️ butelka i lulu 😴

Ty nie zgadzasz się moim zdaniem, a ja z twoim i tyle na temat.
 
reklama
Ale ty uważasz że karmieni piersią 3-latka jest dobre?
Nie musi dawać mu smoczka, jeśli chodzi o mnie to ja bym osobiście odstawiła od cycka i koniec 🤷‍♀️ butelka i lulu 😴

Ty nie zgadzasz się moim zdaniem, a ja z twoim i tyle na temat.
No zarówno polskie jak i wszystkie międzynarodowe zalecenia są takie, by karmić co najmniej 2 lata lub dłużej, jeśli mama i dziecko mają ochotę. A więc tak - karmienie 3 latka jest jak najbardziej normalne. Ludzkie dzieci naturalnie odstawiają się około 2-7 roku życia, zazwyczaj około gdzieś 4-5. I jeśli mama ma ochotę karmić do samoodstawienia, karmić 3, 4, 5 lat, to jest to tylko i wyłącznie sprawa jej i dziecka i nikomu nic do tego.
 
Do góry