reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długie starania o ciążę .

Dołączył(a)
4 Wrzesień 2023
Postów
4
Hej dziewczyny. Staramy się z mężem o drugie dziecko od kilka lat . Pierwszy syn ma 10 lat. Mąż badania super, ja mam potwierdzona dwa razy owulację u różnych lekarzy. Wszystkie badania w normie jedynie progesteron po owulacji mam za niski tak twierdzi dr do której chodzę (9,1) . W tym cyklu miałam robiona drożność jajowodów sono hsg. Wyszło że był jakiś mały zrost ale udało się go "przepchać ". Biorę duphaston po owulacji i teraz pytanie.. byłam dzisiaj u pani dr i powiedziała że wszystko super pięknie (17 dzień cyklu ) cykle mam dość krótkie około 26 dni. Teoretycznie jestem po owulacji chociaż nie czułam jej ponieważ jestem jeszcze obolała po hsg. Dzisiaj pani dr powiedziała że "piękny pęcherzyk "i kazała od jutra brać duphaston. Dodała też że ma nadzieję na potwierdzenie ciąży ma kolejnej wizycie. Dopiero w domu zaczęłam myśleć o co mogło chodzic z tym pęcherzykiem ? Przecież jestem po owulacji, a od jutra duphaston teoretycznie mógłby zahamować owulację .. nie wiem co o tym myśleć . Głupio mi że się nie zapytałam ale dopiero w domu uświadomiłam sobie to wszystko.
 
reklama
A potwierdzalas pęknięcie pęcherzyka na monitoringu czy tylko obecność dominującego pęcherzyka? Ile dni po owu badalas progesteron?
Jeśli badalas progesteron 7 dni po owu, to on wskazuje, że do owulacji nie doszło.
 
Jeżeli bierzesz Duphaston w małych dawkach to nie powstrzyma on owulacji. Poza tym, jeżeli pęcherzyk był już duży i np dzisiaj lub jutro miałby pęknąć to tym bardziej nie zaszkodzi.
@witch84 progesteron 9,1 jak najbardziej świadczy o tym,że owulacja była.
 
Progesteron badałam tydzień po owulacji w innym cyklu. A dzisiaj zrobiła mi USG powiedziała że "ladny pęcherzyk"i od jutra duphaston. Tyle wiem.. więc powiedzcie mi czy to może być pęcherzyk który jeszcze nie pękł i nie miałam jeszcze owulacji ?
 
reklama
Progesteron badałam tydzień po owulacji w innym cyklu. A dzisiaj zrobiła mi USG powiedziała że "ladny pęcherzyk"i od jutra duphaston. Tyle wiem.. więc powiedzcie mi czy to może być pęcherzyk który jeszcze nie pękł i nie miałam jeszcze owulacji ?
Bardzo możliwe. Jesteś w cyklu po hsg, więc wszystko mogło się przesunąć.
 
reklama
Do góry