reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długość szyjki macicy w pierwszej a w drugiej ciąży

angeliqa-19

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2018
Postów
92
Chciałabym się was poradzić... Kolejny już raz... Byłam dziś na wizycie, dziecko rozwija się prawidłowo jednak zmartwił aż mnie wiadomość, że moja szyjka macicy na chwilę obecną ma 31mm (wiem niby w normie 3-5cm). Jednak w pierwszej ciąży na tym etapie miałam 47mm. Dodam, że jestem w 11+4 dniu ciąży. Przeraziła mnie ta wiadomość, ponieważ w pierwszej ciąży miałam niewydolność szyjki macicy. Miała z Was któraś taki problem ? Boję się, że nie donoszę albo co gorsza...
 
reklama
Jesli mialas niewydolnosc szyjki w pierwszej ciazy to lekarz powinien miec to zawsze na uwadze. Narazie szyjka jest ok i do konca ciazy moze tak zostac. Ale najwazniejsze to byc pod kontrola. Kazda ciaza jest tez inna i nie ma, co porownywac parametrow.
 
Pierwsza ciąża z niewydolnością i porodem przedwczesnym, więc w drugiej profilaktycznie po 12 TC założony miałam pessar.
 
A czy możliwe jest, że na początku pierwszej ciąży szyjka mogła mieć 47 mam a od początku drugiej 31 mm ?
 
Do góry