reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dni płodne i niepłodne

MasterKa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Luty 2018
Postów
3 410
Cześć dziewczyny. Jak to było u Was z zajściem w ciążę? W sensie takim, że udało się Wam zajść w dni niepłodne, czy w dni płodne, czy nie zwracałyście na to uwagi? Powiedzcie mi jak to było u Was? Są tu takoe z Was, które zaszły w ciążę zaraz po okresie?
 
reklama
Hej.
Ja jak zaszlam w ciążę mialam cykle nieregularne ..zaszlam szybko ale w całkiem innym dniu niz myslalam.
Bylam pewna ze owu byla na początku mies i wtedy dzialalam i potem juz dalam spokój odpuscilam, co sie okazalo zaszlam przed samym okresem a nawet w dniu spodziewanej miesiaczki kiedy o tym nie myslalam:)
Dodam ze nie mialam sluzu plodnego..;)
Poszlam do lekarza bo myslalam ze musi byc koniecznie, a juz bylam w ciazy o czym nie wiedzialam hehe ,Kilka dziewczyn na staraczkach tez sluzu nie mialo
Ale teraz juz przeważnie czuje kiedy owu sie zbliża :-).
 
Nie da się zajść w ciążę w dni niepłodne. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest się wtedy płodnym. Jeśli w danym dniu poczęło się dziecko, wynika z tego, że był to dzień płodny, choćby był zaraz po miesiączce czy nawet w jej trakcie. A jeśli zaszło się w ciążę "zaraz przed okresem", to znaczy, że ten okres wcale by wtedy nie przyszedł(gdyby tej ciąży nie było), tylko ok. 2 tygodnie później.
 
Cześć dziewczyny. Jak to było u Was z zajściem w ciążę? W sensie takim, że udało się Wam zajść w dni niepłodne, czy w dni płodne, czy nie zwracałyście na to uwagi? Powiedzcie mi jak to było u Was? Są tu takoe z Was, które zaszły w ciążę zaraz po okresie?
Jak chcesz zajść w ciążę. Zainwestuj w testy owu. Owulacja potrafi nas zaskoczyć.
 
Nie da się zajść w ciążę w dni niepłodne. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest się wtedy płodnym. Jeśli w danym dniu poczęło się dziecko, wynika z tego, że był to dzień płodny, choćby był zaraz po miesiączce czy nawet w jej trakcie. A jeśli zaszło się w ciążę "zaraz przed okresem", to znaczy, że ten okres wcale by wtedy nie przyszedł(gdyby tej ciąży nie było), tylko ok. 2 tygodnie później.
A jeżeli się zaszło zaraz po?

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pytam tak dlatego, ze znam przypadek, gdzie kobieta zaszła w ciążę w dzień po okresie. A wtedy to podobno czas niepłodny.

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
To jesteś w błędzie ja dwa dni po okresie miałam owulacje. Teraz już 37 tydz ciąży jest.
Napisałam ci wyżej zainwestuj w testy owu.
 
Kochana organizm to nie zegar roznie z ta owu bywa jak najbardziej możliwe ze dni plodne wstąpiły tak szybko :)
 
reklama
Pytam tak dlatego, ze znam przypadek, gdzie kobieta zaszła w ciążę w dzień po okresie. A wtedy to podobno czas niepłodny.

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom

Właśnie o tym pisałam, jeśli zaszła to była wtedy płodna. Owulacja nie musi być zawsze w tym książkowym 14dc, może być w każdym. Plemniki mogą poczekać nawet 5 dni.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry