reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dni płodne i owulacja

Dołączył(a)
18 Maj 2023
Postów
10
Cześć dziewczyny, od pół roku staramy się z mężem o dziecko. Rok temu zdiagnozowali u mnie PCOS. We wtorek 16.05 byłam na monitoringu, który wykazał pierwsza od tej pory owulacje. Lekarz zalecił współżycie w tym samym dniu czyli 16.05 i w dniu następnym. Stosunek odbył się tylko dzień później, 17.05 czy myślicie ze nie jest to za późno i jest szansa? Wcześniejszy stosunek był również w niedziele 14.05. Bardzo się stresuje, bo to moja pierwsza szansa od tak dawna
 
reklama
Był seks bez zabezpieczenia, więc jest szansa na ciążę 🤷‍♀️
Nikt ci nie wywróży jak duża. Plemniki jeśli wyniki nasienia są dobre mogą przeżyć ok 5 dni.
 
Jeśli dobrze pamiętam, to zdrowa para uprawiająca regularny seks ma 30% szans na ciążę w danym cyklu. To jest chyba do 30 albo 35 lat.
Także takie masz mniej więcej szanse ;)
 
Uwolniona komórka jajowa żyje do 24h, więc szansa jest.
Ale jeśli byłaś na wizycie rano 16.05 i lekarz stwierdził owulację, to po stosunku 17.05 wieczorem moim zdaniem są marne szanse na ciążę.
Większa szansa na ciążę jest ze stosunku z 14.05.
 
Uwolniona komórka jajowa żyje do 24h, więc szansa jest.
Ale jeśli byłaś na wizycie rano 16.05 i lekarz stwierdził owulację, to po stosunku 17.05 wieczorem moim zdaniem są marne szanse na ciążę.
Większa szansa na ciążę jest ze stosunku z 14.05.
Na monitoringu byłam o 17.30. Stosunek nastąpił następnego dnia koło 20
 
Uwolniona komórka jajowa żyje do 24h, więc szansa jest.
Ale jeśli byłaś na wizycie rano 16.05 i lekarz stwierdził owulację, to po stosunku 17.05 wieczorem moim zdaniem są marne szanse na ciążę.
Większa szansa na ciążę jest ze stosunku z 14.05.
Na monitoringu byłam o 17.30. Stosunek nastąpił następnego dnia koło 20. Bóle w obrębie podbrzusza zaczelam czuć rano 17.05
 
reklama
Na monitoringu byłam o 17.30. Stosunek nastąpił następnego dnia koło 20. Bóle w obrębie podbrzusza zaczelam czuć rano 17.05
Małe szanse niestety. Starania przed owulacją 2-3 dni i w dzień owulacji. To plemniki mają czekać na komórkę jajową, a nie odwrotnie.
 
Do góry