reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dni plodne,starania

Karrolajna

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
40
Hej dziewczyny. Staram się o drugie dziecko,ale pierwsze było "z przypadku" ;) i nie bardzo wiem co i jak gdy się planuje.
W marcu okres miałam 19. W kwietniu 20.
Seks był w sobotę 1 maja, to był 12dc. Partner często wyjeżdża i nie było więcej okazji..
Czy jest możliwość,że wstrzeliłam się w dni płodne i plemniki jakimś cudem dotrwały owulacji? Wydaje mi się ze miałam ja wczoraj bo jajniki mocno bolały i pojawił się śluz.
Za odpowiedzi z góry dziękuję.
 
reklama
Hej dziewczyny. Staram się o drugie dziecko,ale pierwsze było "z przypadku" ;) i nie bardzo wiem co i jak gdy się planuje.
W marcu okres miałam 19. W kwietniu 20.
Seks był w sobotę 1 maja, to był 12dc. Partner często wyjeżdża i nie było więcej okazji..
Czy jest możliwość,że wstrzeliłam się w dni płodne i plemniki jakimś cudem dotrwały owulacji? Wydaje mi się ze miałam ja wczoraj bo jajniki mocno bolały i pojawił się śluz.
Za odpowiedzi z góry dziękuję.
Przyjmuje się że średnio plemniki żyją ok 72 h ale co niektóre silne nawet do 5 dni więc szansa jest. O ile owulacja była tak jak mówisz ale pewności też nie masz. Więc pozostaje Ci czekać, powodzenia 🙂
 
Niestety nikt Ci nie powie, czy udało się wstrzelić, bo nawet nie wiesz, kiedy miałaś owulację.
Najlepiej kup testy owulacyjne i sprawdzaj, kiedy będzie ten "dzień" - łatwiej będzie się dograć z partnerem.
 
Szanse są, ale bez monitoringu owulacji ,nie wiadomo kiedy jest , ilu dniowe masz cykle ?? Kiedy ostatnio miałaś wizytę u gina ?? Moze warto się udać, I nie on wszystko wytłumaczy
 
Dziewczyny powiedzcie mi, jak mam liczyć dni płodne? Zawsze przed okresem mam ok. 2-3 dni plamienie brązowego... czy 1 dzień cyklu liczyć od momentu plamienia czy właściwego krwawienia czystą czerwoną krwią?:(
 
Testy owulacyjne u mnie pokazywały jak chcialy. Ja akurat byłam na kontroli po leczeniu infekcji i dostałam info od gina, że owulacja dziś lub jutro i działać. I byłam zdziwiona bo myślałam że już po owu kilka dni, bo minęły bóle jajnika i skończył się śluz ten typowo płodny.
 
Ale jak zależy Ci na czasie to ja bym poszła na monitoring. Żałuję, że nie chodziłam, bo wydaje mi się, że błędnie oceniałam dni płodne a owu miałam zaraz po tym jak wg mnie się kończyły wszelkie objawy i było już za późno na starania
 
Dziewczyny powiedzcie mi, jak mam liczyć dni płodne? Zawsze przed okresem mam ok. 2-3 dni plamienie brązowego... czy 1 dzień cyklu liczyć od momentu plamienia czy właściwego krwawienia czystą czerwoną krwią?:(
A konsultowałaś te plamienia z ginekologiem? Zazwyczaj takie plamienia przed miesiączką oznaczają problemy z progesteronem, a to z kolei przeszkadza zajść w ciążę.

Poza tym dni płodnych się nie "wylicza". Możesz z obserwacji wnioskować kiedy są (śluz, ból okoloowulacyjny, pomiary temperatury), robić testy owulacyjne lub iść na monitoring. Ten ostatni da 100% pewność kiedy (którego dnia cyklu) masz owulację. U jednej kobiety owulacja będzie w 14 dc, a u innej w 18 dc. Wszystko zależy od długości cykli i długości fazy lutealnej.
 
A konsultowałaś te plamienia z ginekologiem? Zazwyczaj takie plamienia przed miesiączką oznaczają problemy z progesteronem, a to z kolei przeszkadza zajść w ciążę.

Poza tym dni płodnych się nie "wylicza". Możesz z obserwacji wnioskować kiedy są (śluz, ból okoloowulacyjny, pomiary temperatury), robić testy owulacyjne lub iść na monitoring. Ten ostatni da 100% pewność kiedy (którego dnia cyklu) masz owulację. U jednej kobiety owulacja będzie w 14 dc, a u innej w 18 dc. Wszystko zależy od długości cykli i długości fazy lutealnej.
Progesteron mam bardzo dobry bo robię sobie z krwi co jakiś czas ;) chyba taka moja uroda po.prostu bo odkąd pamiętam mam tak przed okresem :/ A regularnie się badam;)
 
reklama
Progesteron mam bardzo dobry bo robię sobie z krwi co jakiś czas ;) chyba taka moja uroda po.prostu bo odkąd pamiętam mam tak przed okresem :/ A regularnie się badam;)
Skoro lekarz nie widzi problemu, to widocznie go nie ma.

Tak czy inaczej, płodne możesz określić z obserwacji lub testów owu, a najpewniejsze są z monitoringu.

Ja polecam monitoring chociażby z tego względu, że będziesz wiedziała czy do owulacji w ogóle dochodzi. Czasami wszystko działa jak należy, a komórka z pęcherzyka się nie uwalnia 🙂
 
Do góry