reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dni plodne

Ból owulacyjny nie wystarczy, że mam owulację? I śluz przezroczysty. To przecież podczas owulacji uwalnia się jajeczko. Tylko teraz pytanie, czy się w tej owulacji wstrzeliłam...

Jeżeli opierasz się tylko na bólu to sam ból nie oznacza owulacji. Śluz przezroczysty też nie bo ważniejsze tu jest, żeby był ciągnący. Odpowiadając więc na Twoje pytanie - nie wiem czy się wstrzeliłaś bo tak naprawdę nikt nie wie czy miałaś owulację. Dlatego przy staraniach bez obserwacji cyklu zaleca się seks co 2-3 dni

Dla przykładu u mnie dziś okropny ból prawego jajnika, śluz przeźroczysty ale tylko delikatnie ciągnący, bóle lędźwiowe, lekkie mdłości, spory skok temperatury ale test owulacyjny negatywny (lekka kreska, ciemniejsza niż wczoraj ale zdecydowanie jeszcze za jasna).No i najważniejsze monitoring u ginekologa również wyklucza owulację (dopiero będzie), a to 14 dzień cyklu
 
reklama
Nic nie pozostało mi teraz jak tylko czekać jeszcze 10 dni, żeby się dowiedzieć. Czekam też, czy pojawią mi się wczesne objawy ciąży, jeżeli w ogóle to się dzieje. Zawsze miałam objawy przed @ przy urodzonych dzieciach i tych straconych.
 
Nic nie pozostało mi teraz jak tylko czekać jeszcze 10 dni, żeby się dowiedzieć. Czekam też, czy pojawią mi się wczesne objawy ciąży, jeżeli w ogóle to się dzieje. Zawsze miałam objawy przed @ przy urodzonych dzieciach i tych straconych.

Nie ma czegoś takiego jak "wczesne objawy ciąży" - objawy typowo ciążowe pojawiają się przy wyższym stężeniu HCG czyli w 6-8tc. Wcześniejsze zmiany jakie zachodzą są też typowe dla zbliżającego się okresu - bóle brzucha, mdłości, ból i nabrzmiałe piersi, problemy z cerą, zamknięcie szyjki macicy itd. Starając się o ciąże zwykle tego typu objawy są dla nas bardziej widoczne bo zwracamy na nią większą uwagę.

Dodam jeszcze, że w 100% zdrowa płodna para po 30stce, uprawiająca seks co 2-3 dni ma 20-30% szans na ciąże - oczywiście życzę Ci z całego serca, żebyś akurat się wstrzeliła :)
 
reklama
Nawet dodam, że test ciążowy wykonany w dniu spodziewanej @ sam mówił za siebie, czy daną ciążę donoszę. Przy 2 urodzonych obie kreski pojawiły się mega szybko i były bardzo wyraźne, 2 poronione były blade i trzeba było się przypatrywać. Znam siebie i swoje ciało.
Myślę, że jeśli opublikujesz swoją teorię o rokowaniach na donoszenie ciąży na podstawie odcienia kresek testu, zrewolucjonizujesz medycynę.
 
Do góry