reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do kiedy karmić piersia , pomocy!!!

kasia121

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2010
Postów
17
Miasto
Kock
Witam!
Jestem mamą 16miesiecznej klaudii, jeszcze karmiw ja piersia,oczewiscie je zupki, deserki, serki, warzywa,owoce,to co powinno podawac sie dziecku w tym wieku, ale niewiem czy tojuz czas by odstawic ja od piersi? Corka niechce jesc mleka z butelki, nawet mojego jak sobie odciagałam, tylko piers je. W dzien ja karmie na zadanie,w nocy roznie, czasami jest to 2 razy , a czasami i 4. Czy juz powinnam zaczac ja odstawiac,czy karmic do 2lat? Niektore mamy mowie, ze zdecydowanie jest za duża na piers, ale ja uwazam ze nie, ze jest malutka:)
Prosze o porade.
 
reklama
Myślałam, że tylko ja mam ten problem...

Otóż moja córeczka ma 9 miesięcy i oprócz mojego cyca nic nie chce pić. Nie pociągnie z butelki nic, nawet mojego mleka.

Jestem tym trochę załamana, bo mało ostatnio przybiera na wadze, chciałabym podawać jej trochę modyfikowanego mleka, ale nie mam jak.

Z kapków czy niekapków też nie chce pić
 
Miałam ten sam problem co Wy i też uważałam, że synek jest jeszcze malutki :)
Synka przestałam karmić w dzień jak miał 18 miesięcy, nie dawałam mu żadnego mleka, tylko kaszki i jogurty (danonki). Mleka modyfikowanego nie chciał. Odciągać nie miałam czego bo produkcja była tylko jak dziecko jadło. Pił soczki z butelki, kaszkę łyżeczką i wszystkie zupki, dania i takie tam, co dzieci jedzą. Na wadze przybierał ładnie więc o to mleko się nie martwiłam. Stwreidziłam, że mleko w kaszce dostanie, wapń dodatkowo z jogurtów będzie miał.
W nocy dawałam mu cyca na żądanie. Jak miał 20 miesięcy jadł w nocy raz i wcale nie chciał z tej przyjemności zrezygnować. Za to u mnie produkcja się kończyła. Postanowiłam, że koniec karmienia. Zakleiłam cyce plasterkami i powiedziałam maluchowi, że są chore. Jeszcze kilka razy sprawdzał, czy plasterki są na miejscu, aż uwierzył. Tak prawie bezboleśnie odstawiłam małego od cyca.
Myślę, że dla mojego syna to był właściwy wiek odstawienia.
Mleka modyfikowanego wcale nie pił. Nie chciał. Jak skończył 3 lata wprowadziłam mu mleko krowie.
 
witam.mi lekarka powiedziala ze do siodmego mca jak sie karmi piersia to starczy bo pozniej to juz to mleczko nie jest takie wartosciowe.
 
Do góry