reklama

Do kiedy karmić piersia , pomocy!!!

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez kasia121, 5 Marzec 2011.

1. kasia121

kasia121 Zaciekawiona BB

Witam!
    Jestem mamą 16miesiecznej klaudii, jeszcze karmiw ja piersia,oczewiscie je zupki, deserki, serki, warzywa,owoce,to co powinno podawac sie dziecku w tym wieku, ale niewiem czy tojuz czas by odstawic ja od piersi? Corka niechce jesc mleka z butelki, nawet mojego jak sobie odciagałam, tylko piers je. W dzien ja karmie na zadanie,w nocy roznie, czasami jest to 2 razy , a czasami i 4. Czy juz powinnam zaczac ja odstawiac,czy karmic do 2lat? Niektore mamy mowie, ze zdecydowanie jest za duża na piers, ale ja uwazam ze nie, ze jest malutka:)
    Prosze o porade.

2. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Myślałam, że tylko ja mam ten problem...

Otóż moja córeczka ma 9 miesięcy i oprócz mojego cyca nic nie chce pić. Nie pociągnie z butelki nic, nawet mojego mleka.

Jestem tym trochę załamana, bo mało ostatnio przybiera na wadze, chciałabym podawać jej trochę modyfikowanego mleka, ale nie mam jak.

Z kapków czy niekapków też nie chce pić

3. reklama
  4. mikkka

mikkka Fanka BB :)

Miałam ten sam problem co Wy i też uważałam, że synek jest jeszcze malutki :)
    Synka przestałam karmić w dzień jak miał 18 miesięcy, nie dawałam mu żadnego mleka, tylko kaszki i jogurty (danonki). Mleka modyfikowanego nie chciał. Odciągać nie miałam czego bo produkcja była tylko jak dziecko jadło. Pił soczki z butelki, kaszkę łyżeczką i wszystkie zupki, dania i takie tam, co dzieci jedzą. Na wadze przybierał ładnie więc o to mleko się nie martwiłam. Stwreidziłam, że mleko w kaszce dostanie, wapń dodatkowo z jogurtów będzie miał.
    W nocy dawałam mu cyca na żądanie. Jak miał 20 miesięcy jadł w nocy raz i wcale nie chciał z tej przyjemności zrezygnować. Za to u mnie produkcja się kończyła. Postanowiłam, że koniec karmienia. Zakleiłam cyce plasterkami i powiedziałam maluchowi, że są chore. Jeszcze kilka razy sprawdzał, czy plasterki są na miejscu, aż uwierzył. Tak prawie bezboleśnie odstawiłam małego od cyca.
    Myślę, że dla mojego syna to był właściwy wiek odstawienia.
    Mleka modyfikowanego wcale nie pił. Nie chciał. Jak skończył 3 lata wprowadziłam mu mleko krowie.

5. martusia29

martusia29 Fanka BB :)

witam.mi lekarka powiedziala ze do siodmego mca jak sie karmi piersia to starczy bo pozniej to juz to mleczko nie jest takie wartosciowe.

6. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

witam, decyzja o odstawieniu dziecka od piersi jest Pani indywidualną decyzją jeśli czuje Pani, że jeszcze nie czas to nie widzę powodu aby dziecko odstawiać.

Poleć forum