reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

do kiedy mleko?

reklama
do jakiego wieku dziecko pije mleko modyfikowane?mój syn jest na bebilonie pepti 2,ma 9 miesięcy.
Zaleca sie do ukonczenia 3 roku zycia przez dziecko.:tak:
Hej, moja bratowa ma 2-miesięczną córkę i już zaczęła podawać Jej mleko z kartona 2% czy to jest mądre???
Polecam artykuły,mozna podsunąć bratowej...

Hmmm...nie chcą sie wkleic,spróbuję jeszcze raz.
http://babyonline.pl/karmienie_nabial_artykul,1338.html
http://www.resmedica.pl/zdart9995.html
http://www.hipp.pl/index.php?id=74
 
Ostatnia edycja:
Mieszkam w Szkocji i health visitor, jak i zreszta czytam we wszystkich ulotkach z NHS pozwalaja podawac dziecia mleko krowie od 4-5 miesiaca (oczywiscie jak dziecko nie ma na nie uczulenia), ale w bardzo malutkich ilosciach. Mowie tu np o lyzeczce mleka dodanej do jakiejs potrawy. Potem pomalu mozna wprowadzic jogurciki itp. Ale nie wolno zastapic mleka modyfikowanego mlekiem krowim do czasu jak dziecko nie ukonczy roku. Tu tak zalecaja. Ja osobiscie nawet dluzej kontynulowalabym podawanie mleka modyfikowanego:tak:. Na szczescie ja nie mam takiego problemu, bo karmie piersia;-).
 
Aga 31 kiedyś była mowa że modyfikowane do roku, potem że do trzech lat. No na pewno ktoś na tym zarabia ale i jest w tym trochę racji. :tak:
Skoro Twoja je Pepti to chyba ze względu na alergię???
Myślę że jeszcze powinno jeść modyfikowane... :tak:

Julka ma 14 miesięcy i wciąż je mleko modyfikowane. Myślę że tak do około dwóch lat pociągnę w ten sposób ;-):-)

PaulinaG :szok: jakaś nie za normalna ta bratowa... :szok::no:
 
Hej :) Moj synek ma 10 misiecy i juz od trzech miesiecy nie pije wogole mleka modyfikowanego.Je tylko raz dziennie kaszke ryzowa robiona na mleko modyfikowanym. Podawalam mu Bebilon Pepti 2 (poniewaz jest alergikiem). Ale niestety to mleko mu przestalo smakowac... :(
 
Hej :) Moj synek ma 10 misiecy i juz od trzech miesiecy nie pije wogole mleka modyfikowanego.Je tylko raz dziennie kaszke ryzowa robiona na mleko modyfikowanym. Podawalam mu Bebilon Pepti 2 (poniewaz jest alergikiem). Ale niestety to mleko mu przestalo smakowac... :(
to co pije???:baffled:
Przecież u takiego malucha mleko to podstawa
 
reklama
Moim zdaniem nie ma co przesadzać z mlekiem modyfikowanym bo jednak jest ono sztuczne, jak by moja córka nie miała alergii to bym wprowadzała mleko krowie po roku, ale ponieważ ma skazę białkową i je na razie bebilon pepti to nie wiem o zrobię. Możliwe, że po roku będę jej podawać mleko kozie, lepsze to niż hydrolizat (ble). Poza tym wiadomo, że producenci mlek modyfikowanych chcieli by żeby dzieci piły je jak najdłużej, ale to mleko jest jednak sztucznie przetworzone i chemkalia tam są, mimo wszystko dla starszego dziecka lepsze jest chyba naturalne mleko.
 
Do góry