reklama

do kiedy można odebrać zaległy urlop wypoczynkowy?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Nilcia, 15 Luty 2013.

1. Nilcia

Nilcia Fanka BB :)

Witam serdecznie,

Biorąc pod uwagę zbliżające się zmiany w przepisach dotyczących wydłużenia wymiaru urlopu macierzyńskiego chciałabym zapytać jak w takiej sytuacji będzie wyglądało odbieranie zaległych urlopów.
    W moim przypadku termin porodu wyznaczony jest na wrzesień 2013 r.. Mam w tym momencie 8 dni zaległego urlopu z 2012 r. Z oczywistych powodów w najbliższych miesiącach raczej będę korzystała z L4 niż z urlopu. Jak wobec tego zostanie wyliczony wymiar urlopu do wykorzystania w dniu zakończenia urlopu macierzyńskiego, biorąc pod uwagę, że przysługuje mi 26 dni urlopu wypoczynkowego w roku i zakładając, że termin porodu "przedłuży się" np. na 2 października? Planuję korzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego, więc planowany termin jego zakończenia to 2.10.2014 r. Z tego co wiem, zgodnie z przepisami wniosek o odebranie zaległego urlopu należy złożyć do końca września. Reasumując czy będzie to oznaczało, że nie będę miała prawo do zaległego urlopu i przepadnie?

2. Nilcia

Nilcia Fanka BB :)

Widzę, że się chyba nie doczekam na odpowiedź skoro po 2 tygodniach cisza... no trudno

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nic Pani nie przepadnie, ale jak to będzie wyglądało to będziemy mogli powiedzieć jak prawo zostanie zmienione. Ustawy jeszcze nie ma, trwają konsultacje.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jakby Pani zadała sobie trud poszukania na forum info o zmianach w urlopach rodzicielskich, dowiedziałaby sie Pani tego, ze nie ma teraz jeszcze o czym mówić.

Poleć forum