reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

do kiedy można odebrać zaległy urlop wypoczynkowy?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Nilcia, 15 Luty 2013.

 1. Nilcia

  Nilcia Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie,

  Biorąc pod uwagę zbliżające się zmiany w przepisach dotyczących wydłużenia wymiaru urlopu macierzyńskiego chciałabym zapytać jak w takiej sytuacji będzie wyglądało odbieranie zaległych urlopów.
  W moim przypadku termin porodu wyznaczony jest na wrzesień 2013 r.. Mam w tym momencie 8 dni zaległego urlopu z 2012 r. Z oczywistych powodów w najbliższych miesiącach raczej będę korzystała z L4 niż z urlopu. Jak wobec tego zostanie wyliczony wymiar urlopu do wykorzystania w dniu zakończenia urlopu macierzyńskiego, biorąc pod uwagę, że przysługuje mi 26 dni urlopu wypoczynkowego w roku i zakładając, że termin porodu "przedłuży się" np. na 2 października? Planuję korzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego, więc planowany termin jego zakończenia to 2.10.2014 r. Z tego co wiem, zgodnie z przepisami wniosek o odebranie zaległego urlopu należy złożyć do końca września. Reasumując czy będzie to oznaczało, że nie będę miała prawo do zaległego urlopu i przepadnie?
   
 2. Nilcia

  Nilcia Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Widzę, że się chyba nie doczekam na odpowiedź skoro po 2 tygodniach cisza... no trudno
   
 3. reklama
 4. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nic Pani nie przepadnie, ale jak to będzie wyglądało to będziemy mogli powiedzieć jak prawo zostanie zmienione. Ustawy jeszcze nie ma, trwają konsultacje.
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jakby Pani zadała sobie trud poszukania na forum info o zmianach w urlopach rodzicielskich, dowiedziałaby sie Pani tego, ze nie ma teraz jeszcze o czym mówić.
   

Poleć forum