reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

do kiedy odbijanie?

Ja odbijałam przez jakieś 3 m-ce ale i tak nie zawsze bo czasem mała najzwyczajniej w świecie się zapierała i nie chciała współpracować.Wtedy kładłam ją do łóżeczka na boczek i było ok.Zaczęła sama odbijać kiedy faktycznie zaczęła być bardziej aktywna. Ale jakby nie było -malec sam odbije tylko kiedy nie śpi, po wieczornym czy nocnym karmieniu raczej harcować nie będzie:-)Dlatego mimo wszystko dobrze ponosić malca przed snem, powietrze ujdzie, maluch się zrelaksuje i lepiej śpi:tak:
 
reklama
Ja MOja Blaneczke zawsze odbijam i dlugo nie musze czekac ladnie sie odbija :tak:, no chyba ze rano jak ja karmie u Nas w lozku na lezaco to zasniemy razem:zawstydzona/y: i po jakims czasie samej jej sie odbija ale z efektem ulania buzia i nosem:-:)wściekła/y: i wtedy mam wyrzuty sumienia do siebie.....ze moglam ja odbic ehhh:dry: to do ktorego miesiaca trzeba odbijac?:confused:
 
Moj dzidziuś to mamiszcza raz odbije raz nie czasem zasnie no i nie da rady , ale jak sie budzi to na brzuch go i wtedy beka , niekiedy jest tak ze beknie jak cos starego i zaraz po tym mleko my wyleci
 
Oj dlugo az do ok. 7 - mego miesiaca zycia wiem to od moje lekarki.Dziecko sie wiecej porusza i jest mniejsze prawdopodobienstwo ze sie zachlysnie.
Wiem tez ze jedno odbicie na koniec jedzonka to kompletna ale to kompletna bzduraaaaaaaaaaaa :wściekła/y:.
Dlaczego ??? A otoz jest to glowny powod kolek moje kochane kolezanki.
Przy pierwszym objawie kolki moj maz zkontaktowal lekarzem naszego Liamka.
On poradzil nam sprawdzona metode przez tysiace rodzicow a wiec :
- karmic dziecko w pozycji 60 stopni
- pierwsze odbicie po 2 min.
- drugie po 5 min.
- potem na koncu karmienia
- po karniu chodzic z dzieckiem przez 10 min.na raminiu masujac plecki ub delikatnie poklepujac
Skutecznosc gwarantowana, nie jest to wprawdzie najwygodniejsze ani dla dzidzi ani dla rodzicow ale zaoszczedzi to wam 4 godzinnego wrzasku i bolu dla malenstwa. Nie zapominajcie ze z kazdym lykiem mleczka do brzuszka dzidzi dostaje sie powietrze i jesli ono nie wyjdzie gora przy odbijaniu to musi wyjsc dolem a uklad pokarmowy dzieci jest nie wpelni wyksztalcony przez dluzszy czas.My stosowalismy ta metode i po 48 godzinach nasze dziecko nie mialo juz kolek po dzis dzien.
Pozdrawiam.
 
dziekuje za rady chociasz mój dzidzi nie miewa kolek ma juz 3 miesiace to zastanawiam sie czy te straszne kolki mogą jeszcze sie pojawić ?
 
Dobry przepis Marta :tak: U mnie też lekarz radził karmić pod kątem. A odbijałam w trakcie bo się tego sam domagał chłopak (kręcił się lub płakał, nie chciał jeść). I kolek nie było wcale.
 
Do góry