reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

do kiedy odbijanie?

NUNA

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Lipiec 2007
Postów
225
Dziewczyny do kiedy dziecko trzeba nosic zeby sie odbiło czy dziecko potrafi pozniej samodzielnie odbijac?
 
reklama
też się nad tym zastanawiałam. czasem Michałowi odbija się podczas ssania, ale to rzadko. jak leży to też mu się czasem odbije (tyle, że przy tym zazwyczaj ulewa), czy może "granicą" tutaj jest samodzielne siedzenie dziecka? jak to było u was?
 
Niedawno czytalam w jakims pismie o dzieciach, że trzymanie dziecka w celu odbicia sie po posiłku wazne jest do momentu gdy niemowle jeszcze sie za bardzo samo nie porusza - a gdy np zacznie juz byc bardziej aktywne np. przewraca sie na brzuszek, na plecy, siada itd wówczas te umiejetnosci powodują ze powietrze samoistnie wydostaje sie z brzuszka
 
Ja Dawidka trzymałam do odbicia do ukonczenia 4 miesiąca ... tak jak pisze Kinga - Dawid zaczął byc bardziej aktywny i sam zaczął odbijac :happy:
 
A ja podnosiłam Kubę do odbijania do jakiegoś 4 miesiąca,a wnocy tylko przez pierwszy miesiąc.:tak:
 
Do kiedy potrzeba - jak nie boli brzuszek i nie wylewa się z niego zawartość to znaczy że już nie trzeba odbijać. Wtedy mniej więcej dziecko zaczyna odbijać samo - u mnie odbijał nawet leżąc. Ale dopiero około 7 m-ca (no ale na początku bardzo ulewał, a nawet wymiotował)...
 
Moja Karolinka ma dopiero 1.5 m-ca a też sama odbija nawet na leżąco. A jak ma się jej ulać to nie ważne czy ją podniosę czy nie to się uleje. Ale zdarza się to już tylko od czasu do czasu jak się strasznie przeje. Czy to znaczy że nie muszę jej odbijać?
 
oj mój Oskar jeszcze sam nie odbije pytam bo czsem w nocy nie odbija długo długo wiec go kłade a potem wydaje mi sie sze jak nie odbił to go brzyszek boli :eek::eek:
50829
 
reklama
moj antos ma 7 miesiecy,a do odbijania nosilam go chyba ok 3 i to tez nie zawsze mu sie odbijalo,a kiedy juz zaczelam go podnosic pomalu za raczki do siadania to samo sie odbiijalo.ale w wieku ok 3 miesiecy zaczelo mu sie bardzo ulewc,nawet godz po jedzeniu,caly czas musialam go przebierac,potem po ok miesiacu samo minelo.
antos180707r038gm9.th.jpg
 
Do góry