reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

do kiedy sterylizacja butelek?

reklama
prawdato oczywiscie, ale dziecko mimo ze bedzie mialo sterylizowane butelki i tak ma kontakt z bakteriami wlasnie z zabawek czy innych rzeczy ktorze bierze do ust, tak jak pisala Gosia_k23.
a jesli ja np nieraz zostawie przez przypadek butelke z mlekiem na dwa dni i po jej otwarciu mleko doslownie zfermentowalo to nie mysle raczej ze te bakterie sa dobre dla dziecka. wiec sterylizuje butelki raz na jakis czas, bo resztki mleka i bakterii moga spowodowac biegunke lub niestrawnosci..
Pozostawienie brudnych butelek na dwa dni w moim przypadku jest niemożliwe. Poprzestanę na bakteriach z zabawek;-)
 
Ja tam sie w sterylizatory nie bawilam, po prostu po umyciu butelek i smoczkow , raz na jakis czas wrzucam je do miski z woda i stawiam do mikro na 10 min, to tosamo co bys kupila sterylizator, wiadomo ze w misce musi byc troche wody, a mikrofala i tak zabija wszystko, dlatego uzywam ja do tego i do popkornu ;p do niczego wiecej...:)
 
ja mam taki sterylizator mikrofalowy z aventy i bardzo go sobie chwale,jest duzo mniejszy niz normalne,wkladam butelki itp dodaje 200ml wody ustawiam mikrofale na 6 minut i gotowe;)
 
ja nigdy nie używałam sterylizatora. Miałam tylko specjalny płyn do mycia butelek, potem je wyparzałam lub wygotowywałam i już. Mojej córce w żadne sposób to nie zaszkodziło, ani nie miała też żadnych problemów. Teraz ma 15 miesięcy i myję jej naczynka w normlanym płynie do naczyń, a potem wyparzam.
 
nigdy nie miałam sterylizatora, normalnie wygotowywałam butle (używam do herbatek i soczków, wody, kaszek)Teraz raz na jakiś czas wygotuje, a tak to codziennie przelewam wrzątkiem i jest dobrze ma ponad 5 mc i zdrów jak ryba ;D
 
reklama
Ja mam sterylizator avent do mikrofali jest super ale teraz steryizuje je juz co 2-3 dzień a tak myje zwykła wodą. Z córka gotowałam do pół roku ale to było męczące!!
 
Do góry