reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do mam, których maluchy zasypiają/ły przy cycu

ja tez zaczynalam z warzywami, najpierw byla jedna lyzeczka marchewki,
ale ryz dla dzieci tez jest ok,
MamaNastki a jak oduczylas zasypiania przy cycu? , bo nam sie jakos jeszcze nie udaje,
 
reklama
Odświeżam temat bo znów zaczęło mnie to męczyć. Alek zasypia tylko z cycem w buzi. Dla mnie to w sumie wygodniejsze niz ciągła walka nad łóżeczkiem, ale dla niego to chyba nie najlepssze. Kiedy wyjdą mu pierwsze ząbki cos takiego jak szczotkowanie po jedzeninu, przed snem będzie niemożliwe, bo on ssie i zasypia. Poza tym zacząl juz jeśc stałe pokarmy i nie powinien chyba jeśc w nocy a dalej budzi się 3-4 razy. Dziewczyny jak zacząć go odzwyczajać? Praktycznie każda pora karmienia pokrywa się z porą snu, co znaczy, że na stałe nie ma juz za bardzo apetytu bo najada się cycem. Dodam, że od miesiąca śpi w łóżku ze mną. Nie chcę drastycznych metod typu włóz do łózeczka i niech sie wypłacze. Po co mi to skoro za godzine sie obudzi i znów nie bedzie chciał usnąć. Nie mam na to siły i zawsze się poddaję. Jest jakiś inny sposób? Do kiedy Wasze dzieci tak zasypiały? Jak sie odzwyczaiły? Błagam pomocy
 
No własnie to jest problem z zasypianiem przy cycu. Moja mała też zasypia tylko przy piersi a ma prawie 10 miesięcy. O odstawieniu nawet mowy nie ma. Ja robie tak że jak już zśnei przy tym cycu to przekładam do łóżeczka, bo inaczej najchetniej to całą noc spałaby przy z sutkiem w buzi. W nocy pomimo sporej porcji kaszki przed snem potrafiła obudzićsię z 6-8 razy:( teraz gdy spi sama pobudki zredukowały się do 2-3 Najlepsze w tym wszystkim jest to że jak nie było mnie ostatnio na noc i Małgorzatka została z babcią obudziła się tylko raz- o 6 rano,dostała butle i spała do 10 bez zbednego cyrku. Może spróbuj żeby usypiała Ci ktoś inny małego na noc. I nie pozwól ze sobą spać. Wiadomo mama= cycuś:) Powodzenia
 
Jesli chodzi o ząbki, to nie musisz sie tak martwić, bo cukier zawarty w mleku kobiecym nie jest tak szkodliwy dla ząbków. U nas były ząbki i karmienie wieczorne przed snem i nocne, ale ząbki są zdrowe. A uzywasz smoczka, czy jesteś przeciwniczką. Ja potem czasem dawałąm smoczka przed snem i zamiast z cycusiem zasypiał synek ze smoczkiem. Odzwyczaiłam małego od smoczka jak miał 18 miesięcy. Drugim sposobem, było podawanie w nocy wody zamiast cycusia. Najpierw synek się trochę denerwował (2-3 nocki?), ale potem pił wodę z kubeczka, aż w końcu nie budził się tak często, bo dla wody nie było warto.
 
dzięki dziewczyny :tak: niestety nie ma szans żeby małego spróbował uspać ktos inny bo własciwie cały czas jestem z nim sama:sorry2: ze smoczkiem próbowałam ale Alek go nie chce. Traktuje go jak gryzak, po chwili wypluwa. Spróbuje jeszcze z tą wodą. Pocieszyłyście mnie, że nie musze się o ząbki martwić, no i ze nie ja jedna mam ten problem :-p dzieki jeszcze raz.
 
Do góry