reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do mam po cc - jak wygląda Wasza blizna po operacji/ czy używalyscie plastry silikonowe?

natalia__

Aktywna w BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2019
Postów
90
Jestem 10 miesięcy po cc i moja blizna wygląda mniej więcej tak (zdjęcia z internetu)
1136093597mosaicprzed_m.jpg

40522.jpg

Z tego co czytałam na necie, prawdopodobnie jest to blizna przerostowa :( czy któraś z Was tak miała i czy ta blizna może się jeszcze zmniejszyć? Czy pozostaje laser? Niestety nie zadbałam o bliznę po porodzie (smarowałam itd ale nieregularnie), teraz stosuję od 3 tygodni plastry sikatris, blizna wyglada jakby minimalnie lepiej ale nie wiem czy sobie tego tylko nie wkrecam ;)
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi chociaż nie są za bardzo pocieszające 😂 niedługo się wybieram do ginekologa, może ni coś podpowie w tym temacie?

A propos, sorry za offtop ale nie chcę zakładać nowego tematu, może ktoś tu odpowie: kiedy idzie się do gina drugi raz po porodzie? Byłam raz po połogu i teraz kiedy powinnam iść? Gdzieś czytałam że pół roku po porodzie powinno się mieć robioną cytologię, prawda to? Powinnam zrobić jakieś badania (w kierunku anemii itd)?
Hej dziewczyny, mam pytanie.
Kiedy dostalyscie termin na cc? Ile wcześniej? Mam jeszcze 5 tygodni do konca i nie wiem kiedy moj ginekolog da mi date planowanego cc?
 
Jestem 10 miesięcy po cc i moja blizna wygląda mniej więcej tak (zdjęcia z internetu)
1136093597mosaicprzed_m.jpg

40522.jpg

Z tego co czytałam na necie, prawdopodobnie jest to blizna przerostowa :( czy któraś z Was tak miała i czy ta blizna może się jeszcze zmniejszyć? Czy pozostaje laser? Niestety nie zadbałam o bliznę po porodzie (smarowałam itd ale nieregularnie), teraz stosuję od 3 tygodni plastry sikatris, blizna wyglada jakby minimalnie lepiej ale nie wiem czy sobie tego tylko nie wkrecam ;)
Ja stosowałam Blizan ale tylko kilka razy więc raczej dużo nie zdziałał. Jestem 9 miesiący po porodzie i blizna wygląda super jest już w prawie koloru ciała. Może zapytaj o to może kogoś doświadczonego, specjalistę z medycyny estetycznej. Poogląda bliznę i coś Ci doradzi.
 
Jestem 10 miesięcy po cc i moja blizna wygląda mniej więcej tak (zdjęcia z internetu)
1136093597mosaicprzed_m.jpg

40522.jpg

Z tego co czytałam na necie, prawdopodobnie jest to blizna przerostowa :( czy któraś z Was tak miała i czy ta blizna może się jeszcze zmniejszyć? Czy pozostaje laser? Niestety nie zadbałam o bliznę po porodzie (smarowałam itd ale nieregularnie), teraz stosuję od 3 tygodni plastry sikatris, blizna wyglada jakby minimalnie lepiej ale nie wiem czy sobie tego tylko nie wkrecam ;)
Obawiam się, że preparat na blizny teraz już niezbyt wiele pomoże (fizjoterapeutka tłumaczyła mi, że największa skuteczność jest w przypadku stosowania niedługo po porodzie). Ja długi czas miałam czerwoną i niestety trochę wypukłą (teraz już nieco zbladła, ale jestem 13 miesięcy po porodzie), dostałam zalecenie żeby ją masować i jakby „szczypać” delikatnie okolice tego miejsca (tak żeby skórę zbliżyć do tej blizny, nie wiem jak to lepiej wyjaśnić :) . Przyznam, że nie robiłam tego, ale bardziej z powodu oporu psychicznego... mimo ze wróciło mi czucie, to dotyk tego miejsca jest dla mnie nieprzyjemny. Może skonsultuj z fizjoterapeutą jakie ćwiczenia blizny możesz robić, żeby polepszyć jej wygląd.
 
Ja jestem 8 lat po cc i nie ma śladu. Trzeba się dobrze przyjrzeć żeby ja znaleźć. 7 miesięcy temu miałam operację ( drugi raz cięta blizne ) i też już prawie nie widać.
 
Ja 8 miesięcy po cc i niestety moja blizna jest bardzo podobna. I tak to jest blizna przerostowa. Sama szukam co z tym zrobić :( ja używałam od początku plastrów i jak widać nie wiele to pomogło. Moim zdaniem zaszkodziła mi rehabilitacja blizny (zaczęłam chodzić po 1,5m od porodu). Do czasu rehabilitacji blizna wyglądała świetnie…
 
Ja jestem 4 lata po cc i po mojej bliźnie teraz prawie śladu nie ma ( długo była czerwona ). Mnie w 2 miejscach szwy puściły i teraz wyglada tam jakbym miała lekko brązowego pieprzyka rozlanego. Ja nigdy nic z blizna mie robiłam ( zadnych plastrów, maści czy fizjoterapiii.... nawet nikt mi o czyms takim nie wspominał .) fakt, ze czucie tam jest inne ale nie doskwiera mi w jakis szczególny sposob.
 
reklama
Jestem 2 lata po ostatnim cc, a mojej blizny w zasadzie nie ma.
To, jak będzie wyglądała zależy od indywidualnych właściwosci ciała - jeden człowiek ma tendencję do bliznowców, zrostów i przerostów, inny nie.
Jeśli chcemy wiedzieć jak reaguje nasze ciało na zbliznowacenia, przyjrzyjmy się bliźnie na ramieniu, którą mamy po szczepionce przeciw gruźlicy w niemowlęctwie - jeśli jest płaska i ledwie widoczna to jest duża szansa, że blizny po operacjach też będą podobne :)
 
reklama
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi chociaż nie są za bardzo pocieszające 😂 niedługo się wybieram do ginekologa, może ni coś podpowie w tym temacie?

A propos, sorry za offtop ale nie chcę zakładać nowego tematu, może ktoś tu odpowie: kiedy idzie się do gina drugi raz po porodzie? Byłam raz po połogu i teraz kiedy powinnam iść? Gdzieś czytałam że pół roku po porodzie powinno się mieć robioną cytologię, prawda to? Powinnam zrobić jakieś badania (w kierunku anemii itd)?
 
Rozwiązanie
Do góry