reklama
  1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

Zamknij powiadomienie

Dobór odpowiedniego mleka

Temat na forum 'Kuchnia alergika' rozpoczęty przez mama Natalki2017, 11 Lipiec 2018.

1. mama Natalki2017

mama Natalki2017 Zaangażowana w BB

na gastrologa? stać i jak zmiana mleka nic nie wniesie to pewnie pójdziemy kolejny raz

2. mama Natalki2017

a jeszcze zapytam jeśli mogę, czy syn miał jakieś problemy typu krztuszenie albo wykazywał jakieś objawy związane z jedzeniem? Moja córka jak uda się dać łyżeczkę czegoś to zaraz ma odruch wymiotny, a jak coś ugryzie to zaraz językiem wypycha na zewnątrz. Czekam na wizytę u neurologopedy ale ciekawa jestem czy u Pani dziecka tez był podobne problemy jak u mnie bo nie wiem jak w takim przypadku skończyła by się taka "głodówka"

3. reklama
  4. mama Natalki2017

a jeszcze zapytam jeśli mogę, czy syn miał jakieś problemy typu krztuszenie albo wykazywał jakieś objawy związane z jedzeniem? Moja córka jak uda się dać łyżeczkę czegoś to zaraz ma odruch wymiotny, a jak coś ugryzie to zaraz językiem wypycha na zewnątrz. Czekam na wizytę u neurologopedy ale ciekawa jestem czy u Pani dziecka tez był podobne problemy jak u mnie bo nie wiem jak w takim przypadku skończyła by się taka "głodówka"

5. Agica:)

Agica:) Fanka BB :)

Nie, nie krztusił sie ale nie mógł mleka pic na leżąco przez refluks paliło go w przełyku. Ja bym tego nie nazwała głodówką, cały czas oferowałam mu jedzeni, kombinowałam z wszystkim, tosty, owoce, pokrojone i pieczone warzywa, zamrożony sok, chrupki, wszystko co mi przyszło do głowy wiedziałam ze w koncu cos go zainteresuje i cos tam próbował ale w większości tylko bawił sie jedzeniem. W drugim dniu bardziej sie rozkręcił j coraz wiecej lądowało w buzi :) nie wiem czy to jest dobry sposób na Twoja małą, moze pogadaj z pediatrą, albo innym specjalistą u nas nie było żadnych medycznych przyczyn młody po prostu wolał mleko a stałe pokarmy słuzyły mu tylko do zabawy. Powodzenia mam nadzieje ze szybko sie z tym uporacie.

6. mama Natalki2017

dziękuje, tez mam nadzieje ze w końcu wyjdziemy na prostą. To podawałas od razu stałę pokarmy, w sensie w kawałkach? Żadnych papek itp?

7. Agica:)

Agica:) Fanka BB :)

Roczne dziecko nie powinno jesc juz papek, maluch musi sie przyzwyczajać do gryzienia, czasem jak za długo sie zwleka maluch ma problem z przestawiem sie na większe kawałki i ma odruch wymiotny. Jabłka, banany i gruszki dostawał do ręki, tak samo gotowane czy pieczone warzywa ale obiadki czy mięso rozdrabnialam mu widelcem zreszta obiady zaczął jesc dopiero po jakims tygodniu na początek zjadał przekąski ktorymi sie bawił i sam sobie mógł wpakować do buzi. U nas hitem była kiełbasa, wafle ryżowe i ogórki kiszone:)

8. mama Natalki2017

Tak wiem ze roczne dziecko powinno juz jesc w zasadzie to co my ale jeśli dziecko nie jadło papek to od razu próbować przeskoczyć z mleka na stałe produkty?

9. Asiula86

Asiula86 Fanka BB :)

Niektóre dzieci w ogóle nie jedzą papek, to nie jest konieczny etap. Jedzenie w kawałkach można wprowadzać zaraz jak dziecko nauczy się samo siedzieć, od samego początku rozszerzania diety(na początku np. gotowane warzywa, ale w kawałkach). Poczytaj o blw, może to będzie jakiś pomysł w waszym przypadku?

10. reklama
  11. mama Natalki2017

próbowała i w zasadzie cały czas podaję córce jedzenie tak żeby mogła sama coś wybrać i zjeść. Kończy się jedynie na zabawie. Wiem że potrzebna jest cierpliwość ale niepokoi mnie już to że w ogóle nic nie chce jeść, wagą jest poniżej 3 centyla. Niby to moje pierwsze dziecko ale dla mnie jest dziwne że roczne dziecko nie chce nic jeść. Musi być jakaś przyczyna

Poleć forum