reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dobra położna

adasia

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
18 Grudzień 2005
Postów
1 280
Czy zastanawiałyście się może nad wyborem położnej, takiej z prawdziwego zdarzenia?
Wiem , że jest jeszcze sporo czasu do porodu ale ja już szukam orientacyjnie namiarów na położną , która pomoże mi jak najlepiej przeżyć poród .Poprzednie porody nie wspominam najlepiej , musiałam leżeć plackiem na łóżku i nie wolno mi było nawet się ruszyć nie mówiąć o zmianie pozycji do rodzenia.Teraz chcę rodzić bardziej po ludzku !
 
reklama
Adasia ja też już o tym myśłałam, ale gdzie można jej szukać? jak to wygląda od początku do końca? ja nie mam pojęcia! :)
 
Dziewczyny
szukajcie położnych w szpitalu w którym chcecie rodzić.Wiem,że wprowadzenie do szpitala "obcej" położnej jet niemile widziane,bo przecież jakby coś się wydarzyło to odpowiadają te,które są obecne na dyżurze.Ja mam koleżankę położną i to w dodatku na cięciu w szpitalu gdzie bedę rodzić i zrobię wszystko,żeby była w pobliżu ;)
 
Ja wybieram się do szkoły rodzenia przy szpitalu w którym chcę rodzić i tam prowadzą zajęcia położne z tego szpitala. Poza tym będę pytać wśród koleżanek. Nie wiem tylko czy to potrzebne bo mam nadzieję, że to będzie cesarka...
 
Mycha12- ja kupiłam miesięcznik "Dziecko" nr 4 /2006 i tam znalazłam świetne artykuły właśnie na temat akcji rodzić po ludzku.Są tam zamieszczone listy kobiet , które niedawno rodziły w pozycjach przez siebie wybranych(najczęściej pozycja pionowa), bardzo sobie chwaliły obecność dobrej położnej , która jak moga pomagała im w porodzie i wierzyła w ich naturalny instynkt który podpowiada kobiecie jak urodzić.Jest tam podana strona www.eDziecko.pl i na tej stronie wchodzisz w Forum ,klikasz na Szpitale i tam jest zamieszczona lista najlepszych położnych.Ja mam zamiar rodzić na ul.Raciborskiej i tam podobno pracuje położna Małgorzata Polak .Będę chciała się z nią skontaktować i sprawdzić czy rzeczywiście mi odpowiada.Niestety nie jestem prowadzona przez lekarza przyjmującego w tym szpitalu ale może da się to jakoś obejść.Dobra położna to więcej niż połowa sukcesu
 
Bardzo bym chciała , żeby chociaż ten poród był taki jak sobie wymarzyłam , tzn akcja bez wywoływania oksytocyną (poprzednie porody takie były )bez zbytniego pośpiechu, pozycja do porodu taka w której będę się czula jak najbardziej komfortowo(poprzednio byłam zmuszana do leżenia na wznak pomimo, że nic złego się nie dzialo , po prostu takie były zwyczaje, że kobieta w cierpieniu musi leżeć plackiem!) i jeżeli to możliwe bez nacinania krocza ale to już najmniejszy problem.
 
Kobetki,ale mam nadzieję,że wiecie o zapłacie jesli ta połozna będzie musiała specjalnie przyjechać do Was.
Z tego co wiem jest kwota ok.400-500zł.A na Raciborskiej jest dobry szpital,przynajmniej tak mówią.
 
Na Raciborskiej szkoa rodzenia kosztuje 250 zł.albo i więcej , nieżle się cenią ::)
 
Też się zaczęłam nad tym zastanawiać.
Jestem z Warszawy. Jak na razie jestem przekonana, że najbardziej moim wymaganiom/priorytetom odpowiada Szpital na Żelaznej, czyli Św. Zofii. Mozna tam wykupić prywatnie indywidualną położną do przygotowania do porodu, a także do samego porodu.
Z tego co czytalam, wszystkie są bardzo dobre, ale ich usługi (porodowe) kosztują od 1000 do 1500 zł. Nieźle!! No ,ale jest to w zasadzie jedyny sposoób na zagwarantowanie sobie (choć oczywiście nie na 100 proc.) miejsca w tym bardzo obleganym szpitalu. Podobno trzeba zamawiać te położne dobre kilka miesiący wcześniej.

Wcale nie jestem specjalnie zamożna, raczej odwrotnie, ale bardzo prawdopodobne, że się na to zdecyduję. (Mama pomaga finansowo w wydatkach ciażowych). Wszystko zależy od podejścia; dla mnie osobiście komfort tego, że masz koło siebie caly czas jedną miłą, kompetentną, znaną ci i zaufaną osobę, która koncentruje się na tobie i odpowie na wszystkie pytania/wątpliwości, i pomoże skutecznie rodzić, jest wart wydatku.



Tu link: http://www.szpitalzelazna.pl/index.php?id_page=63
 
reklama
Rosomaku masz rację :) Warto czasami w coś zainwestować a napewno w dobrą i życzliwą położną
 
Do góry