reklama

dobrowolne zrzeczenie sie praw rodzicielskich

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez wpotrzebie, 11 Grudzień 2010.

1. wpotrzebie

wpotrzebie Początkująca w BB

Witam,
    bardzo prosze o odpowiedz, gdyz to wazna sprawa dla mnie. Jestem w ciazy, nie jestem juz zwiazana z ojcem dziecka, chcialabym po porodzie dobrowolnie zrzec sie praw rodzicielskich do tego dziecka z roznych powodow, wiem, ze ojciec dziecka bedzie chcial wychowywac to dziecko, zreszta ma swoja rodzine...
    Problem w tym, ze on jest obcokrajowcem, ja jestem teraz w tym kraju, z ktorego on pochodzi, tu bede rodzic.
    Jak wyglda takie zrzeczenie sie praw przez matke? Jak powinnam to zalatwic? Przed sadem tu czy w Polsce? czy beda mnie obowiazywaly alimenty? Ojciec dziecka jest zamozny, czy moglibysmy spisac jakas umowe deklarujaca ze ja nie musze nic placic?
    pozdrawiam!

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Praw nie można sie zrzec. Prawa rodzicielskie może odebrać jedynie sąd rodzinny. Musi Pani złożyć wniosek do sądu rodzinnego o odebranie Pani praw. Tak to wyglada w Polsce.
    Nie wiem co znaczy "tu". Od tego gdzie jest to "Tu" zależy odpowiedź na resztę pytań.

3. reklama
  4. wpotrzebie

Przepraszam, nie wyrazilam sie jasno. Mieszkam teraz w Niemczech, ojciec dziecka jest Niemcem. Czyli taki wniosek powinnam zlozyc do Polskiego sadu po urodzeniu dziecka?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

A gdzie urodzi się dziecko?

Jesli oczekuje Pani rzetelnej informacji nie może Pani pomijać istotnych informacji.

6. wpotrzebie

dziecko tak jak napisalam urodzi sie w Niemczech. Zastanawiam sie po prostu czy podlegamy w tej sytuacji pod prawo niemieckie czy polskie.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

8. wpotrzebie

rozumiem, ze w takim razie nie musze wystepowac do polskiego sadu o pozbawienie praw rodzicielskich poniewaz wszystko mozemy zalatwiec w Niemczech tak?

Poleć forum