reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dobrowolne zrzeczenie sie praw rodzicielskich

Dołączył(a)
11 Grudzień 2010
Postów
4
Witam,
bardzo prosze o odpowiedz, gdyz to wazna sprawa dla mnie. Jestem w ciazy, nie jestem juz zwiazana z ojcem dziecka, chcialabym po porodzie dobrowolnie zrzec sie praw rodzicielskich do tego dziecka z roznych powodow, wiem, ze ojciec dziecka bedzie chcial wychowywac to dziecko, zreszta ma swoja rodzine...
Problem w tym, ze on jest obcokrajowcem, ja jestem teraz w tym kraju, z ktorego on pochodzi, tu bede rodzic.
Jak wyglda takie zrzeczenie sie praw przez matke? Jak powinnam to zalatwic? Przed sadem tu czy w Polsce? czy beda mnie obowiazywaly alimenty? Ojciec dziecka jest zamozny, czy moglibysmy spisac jakas umowe deklarujaca ze ja nie musze nic placic?
pozdrawiam!
 
reklama
Jak wyglda takie zrzeczenie sie praw przez matke? Jak powinnam to zalatwic?
Praw nie można sie zrzec. Prawa rodzicielskie może odebrać jedynie sąd rodzinny. Musi Pani złożyć wniosek do sądu rodzinnego o odebranie Pani praw. Tak to wyglada w Polsce.
Przed sadem tu czy w Polsce?
Nie wiem co znaczy "tu". Od tego gdzie jest to "Tu" zależy odpowiedź na resztę pytań.
 
Przepraszam, nie wyrazilam sie jasno. Mieszkam teraz w Niemczech, ojciec dziecka jest Niemcem. Czyli taki wniosek powinnam zlozyc do Polskiego sadu po urodzeniu dziecka?
 
dziecko tak jak napisalam urodzi sie w Niemczech. Zastanawiam sie po prostu czy podlegamy w tej sytuacji pod prawo niemieckie czy polskie.
 
reklama
rozumiem, ze w takim razie nie musze wystepowac do polskiego sadu o pozbawienie praw rodzicielskich poniewaz wszystko mozemy zalatwiec w Niemczech tak?
 
Do góry