reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobry Pediatra, polecana przychodnia w Krakowie i okolicach

Skierowania na badania refundowane przez NFZ musi dać lekarz z publicznej Służby Zdrowia. Lekarz na wizycie prywatnej nie ma możliwości wystawienia skierowania na badanie.
Mimo że jest taki przepis na który się powołujesz, nie wiem czy on w ogóle działa. Ostatnio byłam świadkiem jak w przychodni lekarz nie chciał przyjąć dziecka bo mama nie miała przy sobie dokumentu ubezpieczenia.
 
reklama
To w takim razie pytanie o sensownego pediatrę w okolicach Ruczaju (z NFZ-u) - ktoś może jakiegoś polecić? Zdecydowaliśmy, że głównym pediatrą zostanie dr Kruk, ale potrzebujemy w takim razie też takiego, który w razie czego wystawi skierowanie na badania albo do specjalisty :tak:
 
Witam. Ja jako dobrą pediatre polecam panią dr.Barbare Adamaszek sama do niej chodzilam moje dziecko i brat teraz do niej chodzą i jestesmy zadowoleni z niej. Jest sympatyczna,miła,poświęca tyle czasu na dziecko ile trzeba nie wyrzuca z gabinetu i co najwazniejsze jest dokladna. Na NFZ przyjmuje na Alei Pokoju 2.
 
Dziewczyny, czy mogłybyście mi polecić dobrego pediatrę w Krakowie przyjmującego w ramach NFZ w przychodni z sensownym systemem rejestracji, tzn takim żeby można się było dodzwonić i umówić na konkretny dzień i godzinę.
Od 2 lat syn jest pod opieką dr Ewy Gelo-Kisiel przyjmującej w przychodni na Galla i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, ale mam już serdecznie dość organizacji pracy w tej przychodni. Zarejestrować można się tylko na bieżący dzień i nie ma sensu tam dzwonić, ponieważ panie w rejestracji zwykle telefonu nie odbierają. Gdy zależy mi by zarejestrować dziecko na 8.30 jako pierwsze np na szczepienie (by zdążyć do pracy) muszę siedzieć w poczekalni od 7, rejestrację otwierają o 8 i żeby się na załapać na początek kolejki trzeba być pierwszym przy okienku. Jeśli przyjdę na 8 to mogę mieć problem nawet z załapaniem się na numerek. Mąż pracuje od świtu i nie mam żadnej babci, która mogłaby za nas w tej kolejce stać, więc tak koczujemy z dzieckiem. Pół biedy gdy mieszkaliśmy niedaleko. Teraz wyprowadziliśmy się za Kraków i nie przepisaliśmy się do miejscowej przychodni, ponieważ odradzają nam sąsiedzi (dzieci zdrowe i chore siedzą we wspólnej poczekalni), więc tym bardziej jest to dla mnie uciążliwe. gdy synek był chory nie wiedziałam czy jest sens pakować go do auta i jechać do przychodni, czy będą jeszcze numerki na dany dzień, ile będziemy czekać ponieważ nikt nie podnosił słuchawki, a jak już podniósł to kazali nam przyjść np za pół godziny - nie damy rady tak szybko dojechać. Szukam sensownego pediatry w przychodni, do której można się dodzwonić, umówić np na następny dzień na konkretną godzinę. Wolę dojeżdżać dalej ale na konkretna godzinę i umówioną wizytę, a nie takie nie wiadomo co. Z góry dziękuję za pomoc.
 
Polecam Ci pediatre Wicher-Kawinska. Zlota kobieta! Z sercem na dloni! Przyjmuje z NZOZ Ugorek na Ulanow 29a. Z dodzwonieniem sie do rejestracji i potem jak juz jestes umowiona na godzine (czy nawet awaryjnie jak przyjdziesz), nie ma problemu.
 
dziewczyny moze sie orientujecie jak mieszkam na grzegorzeckiej/środmiescie to do jakiej przychodni mam zarejstrowac dziecko ? mieszkam tu 4 lata ale oboje z mezem mamy opieke prywatnej przychodni i nie mam pojecia gdzie tu w okolicy jest jaks przychodnia publiczna do ktorej powinnam zapisac dziecko:confused:
 
kasia - nie ma rejonizacji, więc możesz zapisać gdzie chcesz.

pyszczek - o widzę, ze chodzimy do tej samej przychodni :D Naszą jest p. Pachacz. Młoda lekarka, ale taka z fajnym podejściem do rodziców i do dziecka. Można się z nią kontaktować nawet poza godzinami przyjąć. No i robi specjalizację w Prokocimiu co jest dodatkowym plusem. Z dr. Meissnerem miałam tylko jednorazowy kontakt. A z dodzwonieniem i umówieniem się na wizyty nie ma problemu. I to też dobre (przynajmniej dla mnie), że wizyty zazwyczaj popołudniami.
 
reklama
lazy_butterfly my też chodzimy do dr Pachacz - jest ok, nawet wyniki badan emailem przesyła jak trzeba ;). Z tym prokocimiem to akurat dla nas żaden plus gdyż mam bardzo złą opinię o tym szpitalu i wiem że nigdy tam już dziecka nie zawiozę, za to korzystam ze szpitala na strzeleckiej w razie "w" :)
 
Do góry