reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobry żłobek we Wrocławiu_szukam

Clematis

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Maj 2005
Postów
20
Witam,
Szukam dobrego złobka we Wrocławiu. Jeżeli Wasze dzieci chodzą do żłobka w moim mieście proszę o informacje, które żłobki sobie chwalicie i czy jesteście z nich zadowolone.
 
reklama
cześć Clematis,
mój synek chodzi do żłobka na Białowieską. To jest na Popowicach. Ja jestem zadowolona z opieki nad Przemkiem. Na razie synek jest w pierwszej grupie. Są tam dzieci od 4 miesięcy do ok 1,5 roku. Niedługo czeka nas "przeprowadzka" do starszej grupy.
Jesli chcesz posłać swoje dziecko od września, to oabwiam się, że już nie ma miejsc w żadnym wrocławskim żłobku :( Może jakieś pojedyncze się jeszcze znajdą.
Jeśli masz jakieś konkretne pytania, to postaram sie na nie odpowiedzieć. Jak szukałam żłobka, to sporo czytałam na forum wyborczej, jest tam sporo opinii o wrocławskich żłobkach. Ale na pewno nie ma żłobka idealnego i zawsze znajdą się rozbieżne opinie dotyczące jednej placówki.
Pozdrawiam
Giza
 
Witaj GIza, ciągle zastanawiam się nad zapisaniem małego do żłobka, wypisuję za i przeciw. Nie jest to sprawa łatwa, co na pewno wiedzą mamy takie jak Ty, których maluchy są złobkowiczami. Jak Twój synek aklimatyzował się w złobku? W jakim wieku zaczął tam chodzić?
 
Cześć Clematis,
Przemko poszedł do żłobka jak miał skończone 5 miesięcy. Wtedy wydawało mi się, że już był duży, a teraz jak patrzę na takie dzieci to ją jeszcze maleńtwa. Pierwszy raz, jeszcze przed przyjęciem Przemka do żłobka weszłam z nim do grupy i razem obejrzeliśmy wszystkie sale, poza sypialnią, bo częśc dzieci akurat spała. W pierwszym tygodniu dawkowaliśmy mu żłobek - pierwszy dzień chyba dwie godziny. Poszedł najedzony i wyspany. Codziennie pobyt był wydłużany o godzinę - półtorej. Drugiego dnia zjadł w żłobku posiłek. Chyba czwartego dnia został też na drzemce. W drugim tygodniu zostawał na 6 godzin. A w następnym już ok 8-9 godzin.
Teraz po miesięcznej przerwie też wprowadzamy go stopniowo. Wczoraj i dzisiaj idzie dopiero na obaid, a od jutra zostanie na cały dzień.
Czasem chętnie idzie do dzieci, a czasem nie chce sie rozstać. Różnie to bywa. Ale generalnie widać, że jest mu tam dobrze.
Pozdrawiam
Giza
 
Czy moge otrzymać opinie rodziców posyłających swoje dzieci do żłobków we Wrocławiu.
Chcę podjąć prace i wysłać moje dziecko do dobrego żłobka.
Jestem od niedawna we Wrocławiu i nie znam miasta.
Proszę o pomoc.
Czekam na odpowiedzi.
Mama
 
cześć zuziakoz,
napisz z jakiej części miasta jesteś. We Wrocławiu nie ma zbyt dużo żłobków. Większość jest czynna do 17-tej, ale jest jeden czynny chyba do 20-tej.
Tutaj znajdziesz spis państwowych żłobków
Żłobki
Mój synek juz drugi rok chodzi na Białowieską i polecam ten żłobek. Z miejscami może być kiepsko, ale warto zadzwonić i dokładnie dowiedzieć się jak wygląda sytuacja.
Pozdrawiam
Giza
 
Niestety nie znalazłam żadnych opini na ten temat więc zaczynam wątek i to co udało mi sie do tej pory ustalić:
jest kilka miniżłobków, które zwiedziałam (na południu Wrocka) zanim podjęłam decyzję:
"AKADEMIA KOCHANA NIANIA" - dopiero zaczyna działać, mieści się w domku jednorodzinnym, wg mnie za małe pokoiki i łazienka niedostosowana dla maluchów, ale właścicielka bardzo bardzo ciepła i przejmująca się, bardzo zaangażowan, jest ogródek
"NIANIA DLA TROJGA" - też w domku jednorodzinnym, właścicielka bardzo sensowna - podejście do dziecka takie w sam raz ani za słodkie ani za szorstkie, duże doświadczenia z dziećmi, wiem że otworzyła drugi miniżłobek
"CHABEREK" w Wysokiej na nowym osiedlu, sala bardzo dobrze dostosowana, łazienka z nisko umiejscowionym kibelkiem i umywalką, polecany przez mojego pediatrę, natomiast podpytana spacerująca po osiedlu mama określiła jako przechowalnię, mam mieszane uczucia ale robie jeszcze wywiad, pierwsze moje wrażenie bardzo dobre, natomiast druga wizyta trochę mnie zaniepokoiła. Dziecko musi już chodzić.
"ARKADIA" Bielany Wrocławskie, w domku jednorodzinnym z małym ogórdkiem, sala i łazienka jak w Chaberku, jak tam byłam dzieci akurat były na wycieczce (ciekawe jak te dzieci tam wieźli tak btw), podpytany sąsiad mówił że ok. Przyjmują dzieci które juz potrafią same jeść (od mniej wiećej 2 lat)
i MÓJ TYP:
żłobko przedszkole "PROMYK SŁOŃCA" na Swobodnej pracują na bazie metodyki Montessori - jak dla mnie super, lekarze, pielęgniarki na miejscu, ale czeka się na liście dwa lata (termin przyjęcia mam na 2010r!), zapisałam synka i czekam, ale w międzyczasie muszę cos wymyśleć

Czy są mamy z Wrocławia które mają jakieś doświadczenie z prywatnymi żlobkami???
 
Ostatnia edycja:
ja nie mam info - ale mnie ten temat tez interesuje :tak:

my też jesteśmy zapisani do Promyka na 2010 rok - ciekawa jestem czy doczekamy ???? czy wcześniej pójdziemy do szkoły
 
Witam was wszystkich:-).Mam pytanie czy ktoś zna, albo coś wie, jak jest w żłobku prywatnym na biskupinie na ul Mielczarskiego we Wrocławiu.? Byłam pooglądać żłobek. Ogólnie podoba mi się. Bardzo fajnie i przytulnie zrobiony. Dzieci mają też ogródek z zabawkami, z piaskownicą itd. Ale....i tak jestem trochę przerażona:eek: To będzie mój pierwszy raz. Proszę dajcie znać jak coś wiecie:happy: z góry dziękuję;-).
 
reklama
Do góry