reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dochody matki a alimenty

Olajo

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Październik 2010
Postów
124
Witam!
Moja sytuacja wygląda następująco: nie jestem z ojcem mojego pierwszego dziecka i nie mamy ślubu. Ja pracuję (obecnie na zwolnieniu z powodu drugiej ciąży), ale chciałabym złożyć o alimenty. Czy sąd bierze pod uwagę wysokość moich dochodów przy wyliczeniu kosztów na utrzymanie dziecka?
Czy jeśli ojciec dziecka będzie się uchylał od płacenia to czy składając o zasiłek alimentacyjny MOPS będzie brał również pod uwagę kwotę moich dochodów?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Moja sytuacja wygląda następująco: nie jestem z ojcem mojego pierwszego dziecka i nie mamy ślubu. Ja pracuję (obecnie na zwolnieniu z powodu drugiej ciąży), ale chciałabym złożyć o alimenty. Czy sąd bierze pod uwagę wysokość moich dochodów przy wyliczeniu kosztów na utrzymanie dziecka?
Przy wyliczaniu wysokości alimentów uwzględnia się koszt utrzymania dziecka i możliwości zarobkowe rodzica zobowiązanego do płacenia aliemntów. W wyjątkowych przypadkach sąd może uwzględnić inne czynniki.

Czy jeśli ojciec dziecka będzie się uchylał od płacenia to czy składając o zasiłek alimentacyjny MOPS będzie brał również pod uwagę kwotę moich dochodów?
Nie ma czegoś takiego jak zasiłek aliemntacyjny.
W przypadku gdy ojciec dziecka nie płaci (po stwierdzeniu bezskutecznosci egzekucji przez komonika) można dostać aliemnty z Funduszu Alimentacyjnego. By je otrzymać dochód w gospodarstwie domowym nie moze przekraczać 725 zł na osobę.
 
Do góry