reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodanie drugiego imienia dziecku

Magda19942022

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Styczeń 2022
Postów
69
Hej dziewczyny,
Synek ma miesiąc,
Daliśmy mu jedno imię bo mąż nie chciał drugiego i się uparł a ja chciałam żeby miał drugie po mężu i myślę dodać je w urzędzie stanu cywilnego,czy któraś z was tak robiła?czy to się wiąże z zmiana dokumentów dziecka? Męczy mnie to że każdy pyta czy on ma drugie imię a ja muszę tłumaczyć że nie a bardzo chciałam..nie chcę potem żałować że jednak nie dodałam mu Tego drugiego imienia
 
reklama
Ale skoro mąż nie chce drugiego, to tak jednostronnie raczej się nie da.
To chyba normalne, że pytają o drugie imię, bo jak dziecko je ma - to należy je uwzględnić w dokumentach.

PS. Ja akurat nie rozumiem potrzeby drugiego imienia (zwłaszcza nadawanego po ojcu - jak dla mnie bezsens). Ale skoro ty masz taką potrzebę, to po prostu dogadaj się z mężem i idźcie do urzędu.
 
U nas ani ja, ani maz, ani nasze corki nie mamy drugich imion i nikt nawet nie pyta, czemu tak, a nie inaczej.
No ale za plecami meza chyba nie pojdziesz i nie dodasz imienia? Bo jego tez potrzebujesz do tej sprawy w urzedzie.
 
U nas ani ja, ani maz, ani nasze corki nie mamy drugich imion i nikt nawet nie pyta, czemu tak, a nie inaczej.
No ale za plecami meza chyba nie pojdziesz i nie dodasz imienia? Bo jego tez potrzebujesz do tej sprawy w urzedzie.
U nas każdy w rodzinie ma i dlatego pytają , ja czuję jakoś tak że brakuje mi tego drugiego imienia dla synka ,jakoś tak pusto jest jak o tym myślę
 
U nas każdy w rodzinie ma i dlatego pytają , ja czuję jakoś tak że brakuje mi tego drugiego imienia dla synka ,jakoś tak pusto jest jak o tym myślę
U nas znów wszyscy mamy po dwa imiona. Ja, mąż i dzieci. Jeśli się musiałam tłumaczyć to właśnie czemu komplikuję dzieciom życie nadając dwa 🤭 ale no u mnie w całej mojej rodzinie zawsze nadaje się dwa, więcej ja jestem do tego przyzwyczajona.
 
Ostatnia edycja:
A tak trochę temat poboczny - jeśli pierwszy syn dostanie drugie imię po ojcu, to jakie drugie imię miałby syn drugi czy trzeci? Czy też po ojcu czy jednak kolejni na to nie zasługują?
 
Hej dziewczyny,
Synek ma miesiąc,
Daliśmy mu jedno imię bo mąż nie chciał drugiego i się uparł a ja chciałam żeby miał drugie po mężu i myślę dodać je w urzędzie stanu cywilnego,czy któraś z was tak robiła?czy to się wiąże z zmiana dokumentów dziecka? Męczy mnie to że każdy pyta czy on ma drugie imię a ja muszę tłumaczyć że nie a bardzo chciałam..nie chcę potem żałować że jednak nie dodałam mu Tego drugiego imienia
Ja dodawałam drugie imię, bo mąż zapomniał nadać 🙈 do pół roku jest to tylko kwestia wypełnienia papierka na zmianę imienia. Nie trzeba podawać uzasadnienia, jedynie się dopisuje tudzież zmienia imie. Nas to kosztowało chyba 20zl jakiejś opłaty urzędowej. A, no i musieliśmy być z mężem oboje, żeby podpisać wszystkie papiery. Wydają wtedy nowy akt urodzenia i tyle. Nic innego nie zmienialismy, bo też nigdzie, jak do tej pory, nie podawaliśmy obu imion.
 
reklama
A tak trochę temat poboczny - jeśli pierwszy syn dostanie drugie imię po ojcu, to jakie drugie imię miałby syn drugi czy trzeci? Czy też po ojcu czy jednak kolejni na to nie zasługują?

U nas drugie imiona są nie tyle "po tacie" co po rodzicach. Nie wiem jak by się to rozwiązało gdyby to było np. 3 synów (może poszłabym w dziadków), ale jeżeli trafi nam się drugi syn to dostanie imię po ... mamie ;) bo u nas się akurat tak da. U mnie to Aleksander. Gdyby była córka to również mąż ma takie imię, że jest żeński odpowiednik :) - choć u niej to raczej będzie pierwsze imię bo mi się po prostu mega podoba i nawet jakby mąż miał inne to i tak bym chciała nazwać tak córkę
 
Do góry