reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodanie drugiego imienia dziecku

reklama
No to - tylko jak się pojawią kolejne dzieci - to co wówczas? Będą "gorsze" bo bez imienia po rodzicach?

No ale dlaczego gorsze? Dlaczego według Ciebie imię po rodzicach jest lepsze niż np. po dziadkach czy pradziadkach?

U nas to jest po prostu drugie imię po kimś z rodziny i nie ma że któreś jest lepsze, a któreś gorsze. No i jednak umiemy w zabezpieczanie i nie będziemy mieli ich 10 ;) tylko troje.
 
No to - tylko jak się pojawią kolejne dzieci - to co wówczas? Będą "gorsze" bo bez imienia po rodzicach?
Moje dzieci maja po dwa, ja mam dwa, u mnie wszyscy w rodzinie maja dwa - ale to nie są imiona „po kimś” tylko po prostu dwa wymyślone ;)


w rodzinie męża zwyczaju drugich imion nie ma ale ze względu na to, ze dzieci maja jego nazwisko (ja mam podwójne) to imiona bardziej zależą ode mnie ;) może na Twojego męża taki argument zadziała bo i tak musicie się dogadać do jakiejkolwiek zmiany w dokumentach dziecka ;)
 
No ale dlaczego gorsze? Dlaczego według Ciebie imię po rodzicach jest lepsze niż np. po dziadkach czy pradziadkach?

U nas to jest po prostu drugie imię po kimś z rodziny i nie ma że któreś jest lepsze, a któreś gorsze. No i jednak umiemy w zabezpieczanie i nie będziemy mieli ich 10 ;) tylko troje.
W sensie takim, że nie są godne mieć imienia po rodzicach 🤷‍♀️ Ja akurat wogole nie jestemzwolenniczka drugich imion, ale jak ktoś chce, to mi nic do tego. To tylko takie moje rozważania - i nie musicie się z nimi zgadzać, ale też nie miałam zamiaru nikogo urazić. Tylko "głośno" myślę.
 
W sensie takim, że nie są godne mieć imienia po rodzicach 🤷‍♀️ Ja akurat wogole nie jestemzwolenniczka drugich imion, ale jak ktoś chce, to mi nic do tego. To tylko takie moje rozważania - i nie musicie się z nimi zgadzać, ale też nie miałam zamiaru nikogo urazić. Tylko "głośno" myślę.

Ale mi się wydaje, że to jest tylko w Twojej głowie w sensie - w ogóle moje dzieci nie mają takich rozważań. Że są jakieś lepsze bo mają imiona po rodzicach no i tak jak napisałam trzecie też będzie miało tylko w zależności od płci w różnej konfiguracji (a więcej nie planujemy)
Nie mówiąc już o tym, że tak naprawdę mogłabym mieć 5 synów i każdy na drugie mógłby mieć ojca bo tak naprawdę co to za różnica, że to to samo

Mój syn ma np. na imię Jan (na pierwsze) - i uważa to imię za okropne, ciągle gada że jak będzie miał 18 lat to je sobie zmieni na Antoni - także dzieci mają swój świat, a imię trzeba im jakieś wybrać ;)

Jakby tak pochodzić to właściwie dzieci powinny być bezimienne bo może będą się czuły źle z pierwszym czy drugim imieniem


I w sumie jeszcze - jeżeli będzie dziewczynka i dostanie faktycznie imię niby po tacie (niby bo tak jak napisałam mi się to imię podoba po prostu i nie zmienię partnera, żeby móc je nadać dziecku) to można by napisać czy starsze nie będą się czuły gorsze - no nie będą bo każde z nich uważa, że to imię jest brzydkie, nawet dla siostry, a co dopiero dla nich samych ;)

Jakby kogoś interesowało to dzieci mają 8 i 12 lat
 
Ja też chciałam dać dziecku drugie imię, bo pierwsze ma dość popularne i mało tego, nazwisko w tych okolicach też się powtarza, a nie chcę, żeby kiedykolwiek miał problemy przez kogoś, kto tak samo się nazywa (a w rodzinie był taki przypadek). No ale ojciec dziecka się uparł, że nie i odpuściłam. Żałuję, że nie uparłam się bardziej, ale do głowy mi nie przyszło nadawać dziecku drugie imię za plecami taty.
Ja mam dwa imiona i nigdy z tego powodu problemów nie miałam. U mnie w rodzinie każdy ma dwa i nic mi nie wiadomo o tym, żeby ktokolwiek z tego powodu problem miał, że ktoś gdzieś czegoś nie wpisał.
 
To musi być Wasza wspólna decyzja.

My z mężem podjęliśmy decyzję że jedno imie z drugim to aby więcej zachodu przy papierologii.
Ja nie mam drugiego imienia a mąż ma.
 
A Wy to tak poważnie używacie tych drugich imion?
W sensie w każdym miejscu, na kazdym papierku podpisujecie się np. Weronika Katarzyna Kowalska?

Bo ja mam dwa imiona, wszyscy w rodzinie mają po dwa, a drugie jest używane tylko i wyłącznie w drukach urzędowych. Więc posiadanie drugiego imienia nie oznacza, że w szkole czy w pracy się go będzie uzywać.
 
reklama
A Wy to tak poważnie używacie tych drugich imion?
W sensie w każdym miejscu, na kazdym papierku podpisujecie się np. Weronika Katarzyna Kowalska?

Bo ja mam dwa imiona, wszyscy w rodzinie mają po dwa, a drugie jest używane tylko i wyłącznie w drukach urzędowych. Więc posiadanie drugiego imienia nie oznacza, że w szkole czy w pracy się go będzie uzywać.
Dokładnie , tak naprawdę tylko w szkole są dwa w praktyce używane i to tylko do świadectwa . Tak to jedno.
 
Do góry