reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatkowa belka mięśniowa w komorze serca płodu-proszę o opinie

gosiak080284

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2011
Postów
98
WITAM

Dziewczyny jestem w 23 tygodniu ciąży. Ostatnio mój lekarz w lewej komorze serca zobaczył plamkę, no ale powiedział że wszystko jest w porządku że czasem są takie i żeby się nie przejmować, że to nic poważnego.
No ale poszłam do kardiologa i zrobił echo sera i o to wynik:
Serce położone w klace piersiowej po stronie lewej, prawidłowej wielkości (0.28), czeterojamowe o zachowanych proporcjach. Prawidłowe powiązania przedsiąkowo-komorowe . Drożny otwór owalny z przepływem prawo-lewym. Przegroda międzykomorowa echokaridiograficznie wydaje się ciągła. Dwie zastawki AV drożne o prawidłowym spectrum przepływu. Układ wielkich pni naczyniowych prawidłowy. Bez cech niewydolności układu kroążenia.
Dwa ogniska hyperechodenne w komorze lewej odpowiadające dodatkowej belce mięśniowej i strunie rzekomej.

Lekarz ten powiedział że nie jest to żadna wada i że dzieci takie się rodzą i że nic nie zagraża. Ale i tak jestem zmartwiona. Czy któraś z was spotkała się z takim przypadkiem ???
 
reklama
tak mnie. mój synek również miał ognisko na jednej stronce serca. strasznie się martwiłam. zachodziłam w głowę mimo iż lekarz mówił to co tobie, że to nie wada, że nic dziecku nie grozi.

na następnej wizycie nie było po tym śladu bo się wchłonęła. więc spokojnie. być może się wchłonie jak to w większości przypadków. jak widzisz serduszko maluszek ma zdrowe. głowa do góry :)
 
no widzisz u nas się wchłonęła. poczytaj na necie, są opinie, że się wchłania więc niewiem skąd opinia Twojego kardiologa.

ja w czasie ciąży miałam potem badanie usg przez jeszcze innego lekarza. prosiłam o opinię o tą plamkę i też jej już drugi lekarz nie widział i potwierdził, że się wchłania.

nie martw się.
 
U nas też był bright spot w komorze, ale lekarz powiedział, że to efekt infekcji, którą przeszłam na początku ciąży i że do porodu śladu po nim nie będzie. Był to 19 tydzień ciąży. Na USG w 29 tygodniu zapytałam o ten bright spot i okazało się, że już prawie śladu po nim nie ma. Więc głowa do góry. Jest jeszcze czas na wchłonięcie.
 
Ja uważam, że się wchłonie. Tylko dbaj o siebie, uważaj na infekcje i inne takie. A jeśli się nie wchłonie, to tak jak ci lekarz powiedział- to nie jest wada serca, z tym można normalnie żyć. Więc głowa do góry. Trzymam kciuki, żeby było dobrze.
 
nie gdybaj nic Ci to nie pomoże a wręcz zaszkodzi i ogólnie niekorzystnie wpłynie na maluszka.

głowa do góry , masz jeszcze dużo czasu. jestem pewna, że będzie dobrze.

w bardzo dużo przypadkach się wchłania, a jeśli nawet nie - nie wpłynie na dziecko tym bardziej że badania pokazały że serduszko jest zdrowe. bądź dobrej myśli.
 
moja Mala ma ta strunę rzekomą, oprócz tego ze są slyszalne szmery na sercu nic jej nie jest- robimy kontrolne echo raz na trzy lata i tyle...nie martw się bo dzieciaka zestresujesz:))
 
reklama
Moja córa ma tę wadę od urodzenia w sumie wyszło to dopiero teraz. Kiedyś badania usg nie były tak dokładne zresztą miałam tylko raz córa ma 17 lat.
Cały czas coś się pediatrze nie podobało z serduchem czyli raz szmery były raz nie. W końcu po tylu latach kazał skontrolować u kardiologa struna rzekoma w świetle komory lewej ale kardiolog stwierdził że to nie wymaga żadnego leczenia czyli chyba wszystko ok.W opisie jeszcze w świetle lewej komory w okolicy koniuszka cienka struna.
 
Do góry