reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

Dodatkowa praca a składki

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mamaEmilki2005, 15 Sierpień 2012.

 1. mamaEmilki2005

  mamaEmilki2005 Justyna,potrójna mama...

  Witam,
  czy w momencie podjęcia dodatkowej pracy u innego pracodawcy jest obowiązek odprowadzania składek na ZUS i NFZ czy jest to dobrowolne?
  Mąż jest zatrudniony w pełnym wymiarze godzin i opłaca składki ( jest żołnierzem zawodowym - czyli nie płaci ZUS). Od września rozpoczyna dodatkową pracę na umowę zlecenie. Czy u drugiego pracodawcy ma obowiązek odprowadzać składki czy jedynie podatek?
  Jeżeli to możliwe prosze o podanie podstwy prawnej
  Pozdrawiam
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Podjecie dodatkowej aktywności na podstawie umowy zlecenia oznacza obowiązek odprowadzenia składki zdrowotnej oraz podatku. Składka emerytalna i rentowa są dobrowolne (pod warunkiem, ze z umowy o pracę osoba zarabia nie mniej niż płaca minimalna.)
   

Poleć forum