reklama

dodatkowe 2 tygodnie macierzyńskiego i umowa na czas określony

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Morgaine, 1 Styczeń 2011.

 1. Morgaine

  Morgaine Byle do 2030tego;-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,

  Termin porodu mam na 15 kwietnia 2011. Umowa o pracę wygasa ostatniego lutego 2011, zgodnie z prawem pracodawca ma obowiązek przedłużyć ją do dnia porodu.

  w2001 roku przysługuje 20 tygodni urlopu macierzynskiego plus 2 tygodnie, jesli pracownik poprosi o to pracodawce najpozniej 7 dni przed zakonczeniem urlopu macierzynskiego.

  moje pytanie wiec brzmi: kogo powinnam poprosic pisemnie o dodatkowe 2 tygodnie urlopu macierzynskiego, skoro od dnia porodu nie bede zatrudniona tylko bezposrednio ZUS bedzie wyplacal mi zasilek macierzynski. czy takie pismo powinnam wystosowac do pracodawcy jeszcze teraz, kiedy trwa umowa o prace, czy do ZUSU po rozpoczeciu urlopu macierzynskiego?

  Z góry dziękuję za odpowiedz,
  pozdrawiam
  Morgaine
   
 2. Joaszka

  Joaszka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W Twoim wypadku do Zusu, najpóźniej tydzień przed zakończeniem 20 tyg przysługującego urlopu. "Proszę o wydłużenie okresu wypłaty zasiłku macierzyńskiego od dodatkowe dwa tygodnie, począwszy od dnia...(pierwszy dzień po zakończeniu przysługującego 20 tyg urlopu/zasiłku). Ja tak napisałam i było ok;-)najlepiej zadzwoń lub odwiedź Zus i dowiedz się czy jest jakaś specjalna forma podania. Napisz wypłaty zasiłku, bo jeśli płaci Zus a nie pracodawca (po ustaniu zatrudnienia) to jest to zasiłek macierzyński, a nie urlop macierzyński.
   
 3. reklama
 4. Morgaine

  Morgaine Byle do 2030tego;-)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzieki za mega szybka odpowiedz:) pozdrawiam
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Stosowny wniosek (wniosek o przedłużenie wypłaty zasiłku o dwa tygodnie) nalezy złożyć w ZUS nie później niż 7 dni przed końcem wypłaty zasiłku macierzyńskiego podstawowego. Nie ma konieczności zachowania jakiejś szczególnej formy.
   

Poleć forum