reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dodatkowe kilogramy - jak tam u Was dziewczyny?

reklama
ja najpierw zgubiłam kilogram ale teraz jestem już 3 na plusie... ciekawe jak będzie dalej bo brzuch zaczyna być coraz większy wprost proporcjoinalnie do apetytu
 
mi tak koleżanka nagadała o hemoroidach i innych dolegliwościach, że staram się bardzo zdrowo odżywiać, tzn błonnik, dużo błonnika...i naprawdę widzę efekty, bo w ogóle nie mam żadnych zaparć. nawet się przekonałam do owsianki....
no i regularnie tą wagę kontroluję, choć nie powiem, jakby mi ktoś przed nosem postawił słoik nutelli to zjadłabym do ostatniej łyżeczki:)
 
ja jestem w 19t i mam +6kg do wagi :/ po kazdym miesiacu mam 2kg wiecej :/ zaczyna mnie to przerazac :/ i nie jem duzo slodyczy w sumie to prawie wcale, staram sie zdrowo jesc :/
 
Wirginia, u mnie waga stoi w miejscu. Mam cały czas 1,5 kg do przodu od wagi sprzed ciąży. (ale na początku przy rzyganku uciekł 1kg więc można liczyć jako 2,5kg) no i mi się wydaje że za mało. Niby bobas na tym etapie waży 200-300 gram ale co z tymi wodami i łożyskiem? no i cycki też więcej ważą. lepeij chyba trochę za dużo niż za mało. Z resztą jeśli widzisz po sobie (po twarzy, rękach), że nie przytyłaś to jest ok. A nawet gdyby troszkę to zgubisz po porodzie raz dwa. :p
 
Colly jedynie minimalnie po buzi widac ale nikt tego nie zauwaza to nie jest az tak zle, tylko boje sie zeby nie przytyc za duzo bo kregoslup i kolana nie wytrzymaja takiego obciazenia :/
 
reklama
Z tym tyciem to jest chyba bardzo indywidualna sprawa. Podobno dużo zależy od tego ile się ważyło przed ciążą, ale szczerze mówić jak patrzę to nie widzę w tym żadnej reguły. Ja przed ciążą miałam bmi ok 20 (164 cm i 53,5-54 kg) teraz w 15t mam 2 kilogramy do przodu. Wedle tego co czytałam to powinnam przytyć między 13, a 15. Tyle tylko, że liczono, że w pierwszym trymestrze przytyję 3 kg, a przytyłam 0,5 kg, także jakby wszystko się rozjeżdża. Czas pokaże:) Ale boję się hemoroidów, bólu kręgosłupa itp i to mnie maksymalnie motywuje, aby nie jeść śmieci.
 
Do góry