reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dodatkowe kilogramy - jak tam u Was dziewczyny?

Chybra to jest tak 20 tyg podstawowy macierzyński + 6 tyg dodatkowy macierzyński i jak chcesz isć na rok to od razu piszesz o urlop rodzicielski 26 tyg ale z oświadczeniem, że mąż nie będzie z niego korzystał. W tedy dostajesz wypłatę 80% pensji przez te 52 tygodnie.
Jeśli nie zdeklarujesz od razu to masz 6 m-cy 100% płacone, a jakbyś chciała przedłużyć to masz potem wypłaty 60%.
Także lepiej od razu pisać o rok. Po za tym kto nam ten czas z maluszkiem odda. Przy 200 pracownikach wypłata idzie od pracodawcy a jemu zwraca ZUS - tak jak na L4
 
reklama
Aga, a po tych 52 tyg z tego co wiem jeszcze można iść na wychowawczy czy jakoś tak ( te nazwy już mi się mieszają ) , prawda? Z tym że on jest już chyba nie płatny.
 
Chybra na wychowawczym można być bodajże trzy lata jak dobrze pamiętam. Tyle że jest bezpłatny.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
dokladnie, po urlopie macierzynskim, rodzicielskim przysługuje urlop wychowawczy na okres 3 lat oczywiscie jesli mamy umowe na czas nieokreslony lub dłuższą niz okres obejmujący te 3 lata
 
Do góry