reklama

Dodatkowe szczepienia płatne - szczecinianki za czy przeciw?

Temat na forum 'Szczecin' rozpoczęty przez Idiosynkrazja, 15 Czerwiec 2012.

 1. Idiosynkrazja

  Idiosynkrazja Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam - nie znalazłam takiego wątku na szczecińskim podforum... Mam pytanie do mam szczepiących: czy szczepiliście swoje dzieci szczepionkami dodatkowymi? Jeśli tak to jakimi? Jakie były reakcje poszczepienne?
  My jak na razie zaszczepiliśmy dodatkowo na rotawirusy (rotarix) i pneumokoki (prevenar). Na rotawirusy zdecydowaliśmy się od razu. o pneumokokach myśleliśmy ale przerażały nas koszty:shocked2: Jednak okazało się że nasza Zuzia może ją otrzymać za darmo ponieważ na epikryzie ze szpitala napisali że urodziła się w 36/37 tygodniu ciąży a dzieci ur. do 36 tyg. ciąży otrzymują ją za darmo. Mimo że urodziła się w skończonym 37 tygodniu... No ale skoro mieliśmy taką możliwość - skorzystaliśmy bo to inwestycja w zdrowie Zuzi. Mała miała po 1 dawce prevenaru nocną temperaturę ale niezbyt wysoką. A jak ze szczepieniami na ospę wietrzną i meningokoki? Szczpicie? Jakie bły wasze doświadczenia? Bardzo proszę o informację bo już sama nie wiem...
   
 2. fiuufiuu

  fiuufiuu a to Iza

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  na nic dodatkowego nie szczepiliśmy.Nie jesteśmy przeciwnikami szczepionek ale jakoś tak te meningo i pneumo i rota działają na mnie jak płachta na byka... za dużo robią szumu wokół nich (nie zaszczepisz=nie nie dbasz o dziecko). dlatego z dystansem.
   
 3. reklama
 4. aniołekk

  aniołekk Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  my zaszczepiliśmy na żółtaczke typu A,
  tam gdzie duże zgrupowiaznie dzieci - żłóbek, przedszkole, szkoła warto mieć

  Kiedyś (6 lat temu można było zaszczepić razem z B i było taniej jak skończy pół roku)
  teraz trzeba poczekac aż dziecko skończy rok.

  Ula idzię do żłobka we wrzesniu więc zaszcepiona

  na pozostale wacham się tylko nad ospą...
   
 5. Idiosynkrazja

  Idiosynkrazja Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A na meningokoki też zaszczepiliście? Ja się nad ospą zastanawiam bo sama miałam już 12 lat jak zachorowałam i ciężko przeszłam... Chciałabym swojej córce tego zaoszczędzić... Myślę że chyba warto bo nawet jeśli dziecko zachoruje to i tak będzie przechodzić to o wiele lżej...
   
 6. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
 7. Idiosynkrazja

  Idiosynkrazja Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czytałam już ten artykuł wcześniej... Niby ok, a jednak wydaje mi się że od razu nastawia na "nie" odnośnie szczepionki i skupia się raczej na jej możliwych negatywnych skutkach...
   
 8. k8libby

  k8libby Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mnie najbardziej interesują minusy, bo o tym się nie mówi, mówią natomiast "kochasz to szczep" co jest kompletną manipulacją.
  Popytaj lekarzy, mi na ostatnim spotkaniu moja własna ginekolog powiedziała, że te szczepienia są zupełnie bez sensu i ona swoich dzieci na to też nie szczepiła. Ospa tak samo nic nie warta.
   
 9. kaoru3

  kaoru3 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  mam trójke dzieciaków, żadnego dodatkową szczepionką nie szczepiłam, ospę wietrzną przeszły w przedszkolu w wieku jedna 4, druga 2 lata - łagodnie.
   
 10. reklama
 11. pieszczoszka1988

  pieszczoszka1988 Jestem mamusią

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  moja urodzila sie w 36 tyg i 6 dni i tez ma darmowa tą szczepionke i będe szczepiła!:-D
  Puki co nie miala za wiele tych szczepień. Ostatnio szczepilismy szczepionka 3w 1 zeby mała nie była kłuta 3 razy tylko 1. Ja jestem za szczepieniami :)
   
 12. Idiosynkrazja

  Idiosynkrazja Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No pytam i opinie są różne, skrajnie różne... No tak, niby minusy najważniejsze, ale też nie wiadomo czy to rzetelna wiedza. Ktoś napisze że jest dobre, inny że złe... A każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka więc zaczyna się w tym gubić...
   

Poleć forum