reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dodatkowe szczepienia płatne - szczecinianki za czy przeciw?

Idiosynkrazja

Zaangażowana w BB
Miasto
Szczecin
Rozwiązania
0
Witam - nie znalazłam takiego wątku na szczecińskim podforum... Mam pytanie do mam szczepiących: czy szczepiliście swoje dzieci szczepionkami dodatkowymi? Jeśli tak to jakimi? Jakie były reakcje poszczepienne?
My jak na razie zaszczepiliśmy dodatkowo na rotawirusy (rotarix) i pneumokoki (prevenar). Na rotawirusy zdecydowaliśmy się od razu. o pneumokokach myśleliśmy ale przerażały nas koszty:shocked2: Jednak okazało się że nasza Zuzia może ją otrzymać za darmo ponieważ na epikryzie ze szpitala napisali że urodziła się w 36/37 tygodniu ciąży a dzieci ur. do 36 tyg. ciąży otrzymują ją za darmo. Mimo że urodziła się w skończonym 37 tygodniu... No ale skoro mieliśmy taką możliwość - skorzystaliśmy bo to inwestycja w zdrowie Zuzi. Mała miała po 1 dawce prevenaru nocną temperaturę ale niezbyt wysoką. A jak ze szczepieniami na ospę wietrzną i meningokoki? Szczpicie? Jakie bły wasze doświadczenia? Bardzo proszę o informację bo już sama nie wiem...

reklama

fiuufiuu

a to Iza
Miasto
Sz-n
Rozwiązania
0
na nic dodatkowego nie szczepiliśmy.Nie jesteśmy przeciwnikami szczepionek ale jakoś tak te meningo i pneumo i rota działają na mnie jak płachta na byka... za dużo robią szumu wokół nich (nie zaszczepisz=nie nie dbasz o dziecko). dlatego z dystansem.

aniołekk

Fan(ka)
Miasto
Szczecin
Rozwiązania
0
my zaszczepiliśmy na żółtaczke typu A,
tam gdzie duże zgrupowiaznie dzieci - żłóbek, przedszkole, szkoła warto mieć

Kiedyś (6 lat temu można było zaszczepić razem z B i było taniej jak skończy pół roku)
teraz trzeba poczekac aż dziecko skończy rok.

Ula idzię do żłobka we wrzesniu więc zaszcepiona

na pozostale wacham się tylko nad ospą...

Idiosynkrazja

Zaangażowana w BB
Miasto
Szczecin
Rozwiązania
0
A na meningokoki też zaszczepiliście? Ja się nad ospą zastanawiam bo sama miałam już 12 lat jak zachorowałam i ciężko przeszłam... Chciałabym swojej córce tego zaoszczędzić... Myślę że chyba warto bo nawet jeśli dziecko zachoruje to i tak będzie przechodzić to o wiele lżej...

Idiosynkrazja

Zaangażowana w BB
Miasto
Szczecin
Rozwiązania
0
Czytałam już ten artykuł wcześniej... Niby ok, a jednak wydaje mi się że od razu nastawia na "nie" odnośnie szczepionki i skupia się raczej na jej możliwych negatywnych skutkach...

k8libby

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mnie najbardziej interesują minusy, bo o tym się nie mówi, mówią natomiast "kochasz to szczep" co jest kompletną manipulacją.
Popytaj lekarzy, mi na ostatnim spotkaniu moja własna ginekolog powiedziała, że te szczepienia są zupełnie bez sensu i ona swoich dzieci na to też nie szczepiła. Ospa tak samo nic nie warta.

kaoru3

Fanka BB :)
Miasto
szczecin
Rozwiązania
0
mam trójke dzieciaków, żadnego dodatkową szczepionką nie szczepiłam, ospę wietrzną przeszły w przedszkolu w wieku jedna 4, druga 2 lata - łagodnie.

pieszczoszka1988

Jestem mamusią
Miasto
Bielsko-Biała
Rozwiązania
0
moja urodzila sie w 36 tyg i 6 dni i tez ma darmowa tą szczepionke i będe szczepiła!:-D
Puki co nie miala za wiele tych szczepień. Ostatnio szczepilismy szczepionka 3w 1 zeby mała nie była kłuta 3 razy tylko 1. Ja jestem za szczepieniami :)

reklama

Idiosynkrazja

Zaangażowana w BB
Miasto
Szczecin
Rozwiązania
0
Mnie najbardziej interesują minusy, bo o tym się nie mówi, mówią natomiast "kochasz to szczep" co jest kompletną manipulacją.
Popytaj lekarzy, mi na ostatnim spotkaniu moja własna ginekolog powiedziała, że te szczepienia są zupełnie bez sensu i ona swoich dzieci na to też nie szczepiła. Ospa tak samo nic nie warta.
No pytam i opinie są różne, skrajnie różne... No tak, niby minusy najważniejsze, ale też nie wiadomo czy to rzetelna wiedza. Ktoś napisze że jest dobre, inny że złe... A każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka więc zaczyna się w tym gubić...

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Zajęcia dodatkowe dla dzieci Potrzebuję porady 8
aniaslu Zajęcia dodatkowe dla dzieci? Czy są potrzebne? Jak sądzisz? Temat tygodnia 16
Agne91 Metody dodatkowe przy staraniach Staramy się 0
X Jedzonko, dodatkowe kilogramy :) Grudniowe mamy 2018 38
A Kiedy wprowadzić dodatkowe posiłki? Potrzebuję porady 4
K Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Przedszkolaki 26
L Zajęcia dodatkowe dla dzieci w Gdańsku Trójmiasto 0
T Zajęcia dodatkowe dla maluchów w Warszawie Warszawa 4
A dodatkowe kilogramy - jak tam u Was dziewczyny? Dzieci urodzone w październiku 2015 684
M bright spot i dodatkowe skurcze w sercu dziecka Potrzebuję porady 0
M Nasze kochane dodatkowe kilogramy :) Dzieci urodzone w sierpniu 2013 128
riolcia Opłaty dodatkowe w przedszkolach - ile i za co płacicie? Przedszkola 8
an82 2 tygodnie dodatkowe macierzyńskiego a 2 tygodnie tacierzyńskiego Porady prawnika 2
Kunda zajecia dodatkowe Przedszkolaki 27
N młoda mama a dodatkowe zasiłki Porady prawnika 2
Morgaine dodatkowe 2 tygodnie macierzyńskiego i umowa na czas określony Porady prawnika 3
ola652 czy wasze dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe? Trzylatki 37
K zajęcia dodatkowe po szkole - co polecacie? Początek szkoły 76
Sorga Zajęcia dodatkowe :) Dzieci urodzone w czerwcu 2007 9
naja zajęcia dodatkowe..? Trzylatki 41
M ZAJĘCIA DODATKOWE Przedszkola 32
K Szczepienia w czasie ciąży Potrzebuję porady 14
M Jakie pierwsze szczepienia? Skojarzone czy zwykłe? Potrzebuję porady 9
M Szczepienia Potrzebuję porady 9
Aniaanka Jakie szczepienia oprocz szczepien obowiazkowych? Potrzebuję porady 17
KociTata Pierwsze szczepienia Potrzebuję porady 10
M szczepienia limfocytami BB położna radzi mamom 0
R Szczepienia? Potrzebuję porady 7
A Szczepienia ochronne Ciąża, poród, połóg 0
anet88 Szczepienia Listopadowe mamy 2018 38
B Szczepienia dzieci Potrzebuję porady 31
K Szczepienia Potrzebuję porady 15
A Szczepienia pneumokoki płatne czy refundowane? Potrzebuję porady 2
M Szczepienia Potrzebuję porady 40
Kasiulka! Szczepienia Dzieci urodzone w lipcu 2017 77
Ellie123 Szczepienia- 1 szczepienie co tydzien? Potrzebuję porady 26
D Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla najmłodszych Małopolan Trzylatki 0
D Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla najmłodszych Małopolan Zdrowie 0
D Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla najmłodszych Małopolan Roczniaki i dwulatki 0
C Szczepienia limfocytami partnera łódź Staramy się 4
Mamusinka11 Szczepienia 6w1 czy 5w1 Noworodek 14
asieńkakk Szczepienia Dzieci urodzone w marcu 2016 34
M Szczepienia Zdrowie 17
G szczepienia Potrzebuję porady 3
W szczepienia w szczecinie Szczecin 0
vinga89 Szczepienia, wizyty u lekarzy i zdrowie styczniowych bobasów Dzieci urodzone w styczniu 2014 150
edziorka Lekarz, szczepienia itp. Mamy z UK 10
Kania78 Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi. Dzieci urodzone w marcu 2013 194
K Szczepienia Dzieci urodzone w kwietniu 2013 87
B Szczepienia, wizyty u lekarza i zdrowie maluszków Dzieci urodzone w listopadzie 2012 56