reklama

Dodatkowe szczepienia płatne - szczecinianki za czy przeciw?

Temat na forum 'Szczecin' rozpoczęty przez Idiosynkrazja, 15 Czerwiec 2012.

1. Idiosynkrazja

Idiosynkrazja Fanka BB :)

Witam - nie znalazłam takiego wątku na szczecińskim podforum... Mam pytanie do mam szczepiących: czy szczepiliście swoje dzieci szczepionkami dodatkowymi? Jeśli tak to jakimi? Jakie były reakcje poszczepienne?
    My jak na razie zaszczepiliśmy dodatkowo na rotawirusy (rotarix) i pneumokoki (prevenar). Na rotawirusy zdecydowaliśmy się od razu. o pneumokokach myśleliśmy ale przerażały nas koszty:shocked2: Jednak okazało się że nasza Zuzia może ją otrzymać za darmo ponieważ na epikryzie ze szpitala napisali że urodziła się w 36/37 tygodniu ciąży a dzieci ur. do 36 tyg. ciąży otrzymują ją za darmo. Mimo że urodziła się w skończonym 37 tygodniu... No ale skoro mieliśmy taką możliwość - skorzystaliśmy bo to inwestycja w zdrowie Zuzi. Mała miała po 1 dawce prevenaru nocną temperaturę ale niezbyt wysoką. A jak ze szczepieniami na ospę wietrzną i meningokoki? Szczpicie? Jakie bły wasze doświadczenia? Bardzo proszę o informację bo już sama nie wiem...

2. fiuufiuu

fiuufiuu a to Iza

na nic dodatkowego nie szczepiliśmy.Nie jesteśmy przeciwnikami szczepionek ale jakoś tak te meningo i pneumo i rota działają na mnie jak płachta na byka... za dużo robią szumu wokół nich (nie zaszczepisz=nie nie dbasz o dziecko). dlatego z dystansem.

3. reklama
  4. aniołekk

aniołekk Fan(ka)

my zaszczepiliśmy na żółtaczke typu A,
    tam gdzie duże zgrupowiaznie dzieci - żłóbek, przedszkole, szkoła warto mieć

Kiedyś (6 lat temu można było zaszczepić razem z B i było taniej jak skończy pół roku)
    teraz trzeba poczekac aż dziecko skończy rok.

Ula idzię do żłobka we wrzesniu więc zaszcepiona

na pozostale wacham się tylko nad ospą...

5. Idiosynkrazja

A na meningokoki też zaszczepiliście? Ja się nad ospą zastanawiam bo sama miałam już 12 lat jak zachorowałam i ciężko przeszłam... Chciałabym swojej córce tego zaoszczędzić... Myślę że chyba warto bo nawet jeśli dziecko zachoruje to i tak będzie przechodzić to o wiele lżej...

6. k8libby

k8libby Fanka BB :)

7. Idiosynkrazja

Czytałam już ten artykuł wcześniej... Niby ok, a jednak wydaje mi się że od razu nastawia na "nie" odnośnie szczepionki i skupia się raczej na jej możliwych negatywnych skutkach...

8. k8libby

k8libby Fanka BB :)

Mnie najbardziej interesują minusy, bo o tym się nie mówi, mówią natomiast "kochasz to szczep" co jest kompletną manipulacją.
    Popytaj lekarzy, mi na ostatnim spotkaniu moja własna ginekolog powiedziała, że te szczepienia są zupełnie bez sensu i ona swoich dzieci na to też nie szczepiła. Ospa tak samo nic nie warta.

9. kaoru3

kaoru3 Fanka BB :)

mam trójke dzieciaków, żadnego dodatkową szczepionką nie szczepiłam, ospę wietrzną przeszły w przedszkolu w wieku jedna 4, druga 2 lata - łagodnie.

10. reklama
  11. pieszczoszka1988

pieszczoszka1988 Jestem mamusią

moja urodzila sie w 36 tyg i 6 dni i tez ma darmowa tą szczepionke i będe szczepiła!:-D
    Puki co nie miala za wiele tych szczepień. Ostatnio szczepilismy szczepionka 3w 1 zeby mała nie była kłuta 3 razy tylko 1. Ja jestem za szczepieniami :)

12. Idiosynkrazja

No pytam i opinie są różne, skrajnie różne... No tak, niby minusy najważniejsze, ale też nie wiadomo czy to rzetelna wiedza. Ktoś napisze że jest dobre, inny że złe... A każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka więc zaczyna się w tym gubić...

Poleć forum