reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatkowe szczepienia płatne - szczecinianki za czy przeciw?

Idiosynkrazja

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Listopad 2011
Postów
140
Miasto
Szczecin
Witam - nie znalazłam takiego wątku na szczecińskim podforum... Mam pytanie do mam szczepiących: czy szczepiliście swoje dzieci szczepionkami dodatkowymi? Jeśli tak to jakimi? Jakie były reakcje poszczepienne?
My jak na razie zaszczepiliśmy dodatkowo na rotawirusy (rotarix) i pneumokoki (prevenar). Na rotawirusy zdecydowaliśmy się od razu. o pneumokokach myśleliśmy ale przerażały nas koszty:shocked2: Jednak okazało się że nasza Zuzia może ją otrzymać za darmo ponieważ na epikryzie ze szpitala napisali że urodziła się w 36/37 tygodniu ciąży a dzieci ur. do 36 tyg. ciąży otrzymują ją za darmo. Mimo że urodziła się w skończonym 37 tygodniu... No ale skoro mieliśmy taką możliwość - skorzystaliśmy bo to inwestycja w zdrowie Zuzi. Mała miała po 1 dawce prevenaru nocną temperaturę ale niezbyt wysoką. A jak ze szczepieniami na ospę wietrzną i meningokoki? Szczpicie? Jakie bły wasze doświadczenia? Bardzo proszę o informację bo już sama nie wiem...
 
reklama
na nic dodatkowego nie szczepiliśmy.Nie jesteśmy przeciwnikami szczepionek ale jakoś tak te meningo i pneumo i rota działają na mnie jak płachta na byka... za dużo robią szumu wokół nich (nie zaszczepisz=nie nie dbasz o dziecko). dlatego z dystansem.
 
my zaszczepiliśmy na żółtaczke typu A,
tam gdzie duże zgrupowiaznie dzieci - żłóbek, przedszkole, szkoła warto mieć

Kiedyś (6 lat temu można było zaszczepić razem z B i było taniej jak skończy pół roku)
teraz trzeba poczekac aż dziecko skończy rok.

Ula idzię do żłobka we wrzesniu więc zaszcepiona

na pozostale wacham się tylko nad ospą...
 
A na meningokoki też zaszczepiliście? Ja się nad ospą zastanawiam bo sama miałam już 12 lat jak zachorowałam i ciężko przeszłam... Chciałabym swojej córce tego zaoszczędzić... Myślę że chyba warto bo nawet jeśli dziecko zachoruje to i tak będzie przechodzić to o wiele lżej...
 
Czytałam już ten artykuł wcześniej... Niby ok, a jednak wydaje mi się że od razu nastawia na "nie" odnośnie szczepionki i skupia się raczej na jej możliwych negatywnych skutkach...
 
Mnie najbardziej interesują minusy, bo o tym się nie mówi, mówią natomiast "kochasz to szczep" co jest kompletną manipulacją.
Popytaj lekarzy, mi na ostatnim spotkaniu moja własna ginekolog powiedziała, że te szczepienia są zupełnie bez sensu i ona swoich dzieci na to też nie szczepiła. Ospa tak samo nic nie warta.
 
mam trójke dzieciaków, żadnego dodatkową szczepionką nie szczepiłam, ospę wietrzną przeszły w przedszkolu w wieku jedna 4, druga 2 lata - łagodnie.
 
moja urodzila sie w 36 tyg i 6 dni i tez ma darmowa tą szczepionke i będe szczepiła!:-D
Puki co nie miala za wiele tych szczepień. Ostatnio szczepilismy szczepionka 3w 1 zeby mała nie była kłuta 3 razy tylko 1. Ja jestem za szczepieniami :)
 
reklama
Mnie najbardziej interesują minusy, bo o tym się nie mówi, mówią natomiast "kochasz to szczep" co jest kompletną manipulacją.
Popytaj lekarzy, mi na ostatnim spotkaniu moja własna ginekolog powiedziała, że te szczepienia są zupełnie bez sensu i ona swoich dzieci na to też nie szczepiła. Ospa tak samo nic nie warta.

No pytam i opinie są różne, skrajnie różne... No tak, niby minusy najważniejsze, ale też nie wiadomo czy to rzetelna wiedza. Ktoś napisze że jest dobre, inny że złe... A każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka więc zaczyna się w tym gubić...
 
Do góry