reklama

Dodatkowy urlop macierzyński a urlop ojcowski

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Freiya, 12 Marzec 2012.

 1. Freiya

  Freiya Lelkowa mama

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie:
  Podstawowy urlop macierzyński kończy mi się 30.04 (20tyg), kilka dni temu złożyłam w pracy podanie o dodatkowe 4 tygodnie urlopu w terminie 01.05-28.05. Wniosek został wstępnie zaakceptowany, ale dostałam dziś od kadrowej telefon, że muszę dostarczyć oświadczenie, że mąż nie będzie korzystał ze swojego urlopu ojcowskiego. Wydawało mi się, że są to dwa zupełnie niezależne od siebie urlopy, mąż chciał wykorzystać dwa tygodnie ojcowskiego w kwietniu. Czy musi zrezygnować z tego urlopu żeby mnie należał się dodatkowy urlop macierzyński?

  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
   
  Ostatnia edycja: 12 Marzec 2012
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Absolutnie nie ma takiego wymogu by urlopy te były w różnych terminach. Jeśli złożyła Pani wniosek o urlop dodatkowy to sprawa jest zakończona - pracodawca musi udzielić urlopu. Kadrowej moze Pani przekazać, że jeśli pracodawca uznaje Pani wniosek za niekompletny to prosi Pani o pisemną (może być mailem) informacje co ma Pani uzupełnić wraz z podaniem podstawy prawnej żadania takich dokumentów.

  Być moze kadrowa pomyliła ten wniosek z wnioskiem o urlop wychowawczy, do którego załącza sie oświadczenie ojca dziecka o braku zamiaru korzystania z urlopu.
   
 3. reklama
 4. Freiya

  Freiya Lelkowa mama

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bardzo dziękuję za odpowiedź :tak:
   

Poleć forum