reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatni GBS w 1 trymestrze ciąży

Patrycja2777

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Grudzień 2023
Postów
15
Właśnie odebrałam wyniki posiewu. Grzybów brak. Dodatni wynik GBS- liczba koloni: liczne. Widziałam wcześniej, że mam to okropieństwo, wyszło mi w badaniach rok temu w ciąży, którą poroniłam, ale nie ustalono dlaczego poroniłam. Pytałam nowego lekarza, stwierdził, że konieczny będzie antybiotyk przy porodzie, ale według niego dodatni GBS nie ma wpływu na rozwój ciąży. Opinie na ten temat czytalam różne i nie mam teraz pełni zaufania do lekarza. Jakie kroki na ten moment powinnam podjąć mając dodatni GBS i będąc w 11 tygodniu ciąży.
 
reklama
Właśnie odebrałam wyniki posiewu. Grzybów brak. Dodatni wynik GBS- liczba koloni: liczne. Widziałam wcześniej, że mam to okropieństwo, wyszło mi w badaniach rok temu w ciąży, którą poroniłam, ale nie ustalono dlaczego poroniłam. Pytałam nowego lekarza, stwierdził, że konieczny będzie antybiotyk przy porodzie, ale według niego dodatni GBS nie ma wpływu na rozwój ciąży. Opinie na ten temat czytalam różne i nie mam teraz pełni zaufania do lekarza. Jakie kroki na ten moment powinnam podjąć mając dodatni GBS i będąc w 11 tygodniu ciąży.

No trochę dziwne, że ktoś Ci robił GBS na początku ciąży.
Zwykle to badanie robi się przed porodem i tak, w jego trakcie podaje się antybiotyk bo dziecko może się nim zarazić przy porodzie naturalnym. Antybiotyk o ile dobrze pamiętam to powinien zostać podany na ok. 4h przed narodzinami.

W pierwszej ciąży nie miałam, w drugiej miałam, teraz w trzeciej nie mam - natomiast zdziwiłam się bo gdzieś czytałam, że raczej nie da się tego wyleczyć dlatego też nie daje się antybiotyków trakcie ciąży - dlatego ja w to swoje przeleczenie średnio wierzę no ale cóż 🤷‍♀️
 
Miałam dodatni GBS, ale badanie jest robione, z tego co mi wiadomo,w 35-37 tygodniu. Ciąża była bezproblemowa, dziecko też zdrowe. Miałam podany antybiotyk przed porodem.
Nigdy nie słyszałam o czymś takim, że GBS przyczynia się do poronienia oraz nie słyszałam by tak wcześnie robiono wymaz.

To bakteria, która podobno bytuje u co trzeciej osoby we florze jelitowej i może przejść z odbytu do dróg rodnych... z tego co zrozumiałam na edukacji u położnej, to groźne to jest w chwili porodu, głównie chyba sn.

Skąd te informacje, że powoduje poronienie? Może to inny jeszcze rodzaj paciorkowca, nie GBS?
 
Miałam dodatni GBS, ale badanie jest robione, z tego co mi wiadomo,w 35-37 tygodniu. Ciąża była bezproblemowa, dziecko też zdrowe. Miałam podany antybiotyk przed porodem.
Nigdy nie słyszałam o czymś takim, że GBS przyczynia się do poronienia oraz nie słyszałam by tak wcześnie robiono wymaz.

To bakteria, która podobno bytuje u co trzeciej osoby we florze jelitowej i może przejść z odbytu do dróg rodnych... z tego co zrozumiałam na edukacji u położnej, to groźne to jest w chwili porodu, głównie chyba sn.

Skąd te informacje, że powoduje poronienie? Może to inny jeszcze rodzaj paciorkowca, nie GBS?
Moj lekarz nazwał to GBS. Na wyniku mam napisane ,,Streptococcus agalactiae". A może co coś innego... Miałam robione badanie, aby stwierdzić jaki rodzaj infekcji mam.
 
Moj lekarz nazwał to GBS. Na wyniku mam napisane ,,Streptococcus agalactiae". A może co coś innego... Miałam robione badanie, aby stwierdzić jaki rodzaj infekcji mam.
A, ok. Tzn że chyba masz infekcję wywołaną tymże paciorkowcem.

Nic nie doradzę. Nie miałam podczas ciąży infekcji żadnej, a GBS dodatni wyszedł na koniec ciąży. Czyli bylam nosicielem tej bakterii, nikt mi nie powiedział, że mam infekcję. Może jak jest infekcja to należy koniecznie ją wyleczyć. Jeśli masz wątpliwości to skonsultuj z lekarzem, może innym.

Może ktoś miał podobną sytuację i jeszcze odpowie, ale lepiej spytać specjalisty.
 
reklama
W 1 ciąży wyszedł mi gbs w posiewie i dostałam na to antybiotyk. Położna się dziwiła, bo gbs to taki dziad, który lubi bardzo szybko wracać.
W 2 ciąży też mi wyszedł (już inna lekarka), ale razem z inną pasudą i dostałam leki. Tylko nie pamiętam, czy to było wg antybiogramu na tą drugą rzecz, czy na oba.
 
Do góry