reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatni wynik BTHCG i miesiączka

Malinowysok

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2020
Postów
1 488
Cześć,

Od dłuższego czasu przyglądam się forum i jestem w sytuacji w której sama chciałabym Was prosić o poradę lub potrzymanie na duchu.

28 dniu cyklu zrobiłam test z moczu, wyszła bardzo jasna kreska (nawet myślałam, że mam zwidy ;). Tego samego dnia poszłam na badanie z krwi i wynik 18,7. Nieśmiało się ucieszyliśmy i postanowiłam, że powtórzę test w piątek i w tedy umówię się do lekarza.
Niestety dzisiaj w nocy zaczęłam krwawić. Na razie krwawienie się utrzymuje, lekko czuje ból brzuch i piersi. Poszłam dzisiaj znowu na badanie krwi i czekam na wyniki...

Myślę, że to ciąża biochemiczna ale czy któraś z Was miała podobnie? Czy po ciąży biochemicznej jednak umówić się do ginekologa i sprawdzić czy wszystko w porządku?

Jest to mój drugi miesiąc starań. Nie załamuję się ale czuję się trochę w tym wszystkim pogubiona :(
 
reklama
Rozwiązanie
Być może masz rację. Zakładałam że ciąża stracona w 5. tygodniu to tylko ciąża biochemiczna.
Ponoć przy becie ponad 1000 ciąża już nie jest uznawana za biochemiczna ( a u Ciebie 900 to już myśle ze wartość spadkowa ) choć np mój gin mówił ze są różne szkoły i często zakłada się ze do 6 tc bywają ciąże biochemiczne
Zapewne tak właśnie jest ,beta niska ,pewnie już spada , myślę że nie ma potrzeby sie umawiać, oczysci się samo ,potraktuj to jak miesiączkę i staraj dalej ,skoro tak szybko udało się zajsc ,to następnym razem będzie już ok
 
Mi lekarz w biochemicznej mówił, że nie ma potrzeby kontroli bo organizm sam się oczyszcza ale miałam zalecono żeby badać betę aż spanie prawie do zera.
Masz już wynik bety ?
 
Tak, jest już 6.
Brzuch bolał bardziej niż normalnie przy okresie. Już jest lepiej.

Zrobiło się lekko smutno ale wiem, że takie rzeczy się zdarzają. Trzeba próbować dalej.
Chociaż nie wiedziałam, że ciąża i starania o dziecko wzbudza we mnie tyle różnych emocji.
 
Dziewczyny a jakie miałyście krwawienie po ciąży biochemicznej? Mocniejsze czy porównywalne do miesiączki?

Trochę mnie dziwi to, że krwawienie jest słabsze niż zwykle, chociaż z większą ilością skrzepów.

Czy mogę się już w tym miesiącu znowu starać czy jednak odczekać i odpuścić ten miesiąc?
 
Dziewczyny a jakie miałyście krwawienie po ciąży biochemicznej? Mocniejsze czy porównywalne do miesiączki?

Trochę mnie dziwi to, że krwawienie jest słabsze niż zwykle, chociaż z większą ilością skrzepów.

Czy mogę się już w tym miesiącu znowu starać czy jednak odczekać i odpuścić ten miesiąc?
Ja miałam bardziej obfite i bardziej bolesne. Pamiętam ze nawet miałam podwyższona temperaturę.
Może jeszcze Ci się rozkręci, ale ja są skrzepy to myślę, że się oczyszcza.
Zaszłam w kolejną ciążę od razu w tym pierwszym cyklu po tej biochemicznej. Lekarze nie widzą przeciwskazan.
 
Dziewczyny a jakie miałyście krwawienie po ciąży biochemicznej? Mocniejsze czy porównywalne do miesiączki?

Trochę mnie dziwi to, że krwawienie jest słabsze niż zwykle, chociaż z większą ilością skrzepów.

Czy mogę się już w tym miesiącu znowu starać czy jednak odczekać i odpuścić ten miesiąc?
Miałam mocniejsze niż przy normalnym okresie. Po 2 tygodniach od zakończenia krwawienia poszłam na USG żeby potwierdzić, czy organizm faktycznie się oczyścił. Lekarz powiedział, że można to uznać za zwykle krwawienie i zacząć starać się normalnie od następnego cyklu
 
reklama
Dziewczyny a jakie miałyście krwawienie po ciąży biochemicznej? Mocniejsze czy porównywalne do miesiączki?

Trochę mnie dziwi to, że krwawienie jest słabsze niż zwykle, chociaż z większą ilością skrzepów.

Czy mogę się już w tym miesiącu znowu starać czy jednak odczekać i odpuścić ten miesiąc?
Ja straciłam ciąże 22.10 biochem krwawienie takie normalne jak miesiączka. Samo się wszystko oczyściło, mi lekarz przepisał metafolin i odczekac 2 miesiączki, aby organizm nabrał dużo witamin.. ale dodatkowo codzinnie wyciskane soki owocowe, warzywne minimum litr dziennie plus femibion 1 chociaż tam mało witamin jest, dodatkowo wit c, b12 no wiec odczekam 1 miesiączkę i bede wznawiać starania :)
 
reklama
Widzę, że co do czasu ponownego rozpoczęcia starań jest różnie... Chciałabym od razu zacząć.

Krwawienie skończyło się po 1.5 dnia. Z czego tylko pół dnia był silniejsze z mocniejszym bólem.

Spróbuję się w poniedziałek umówić na wizytę i sprawdzić czy wszystko jest w porządku.
 

Podobne tematy

Do góry