reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatnie przeciwciała ANA1, ANA2, ANA3, dsDNA i inne badania po poronieniu

Kurcze nie wiem, Ro może mieć chyba wpływ na serduszko maluszka?


Odświeżę troszkę temat, byłam dziś u reumatologa, powiedziała że nie diagnozuje u mnie tocznia bo dodatnie mam tylko Ana 1:320 i Ro52, i że nie muszę brać ani Acardu ani nic przeciwzakrzepowego, mam trochę mieszane uczucia, nie wiem czy się skonsultować jeszcze z innym lekarzem [emoji2368]
 
reklama
Kurcze nie wiem, Ro może mieć chyba wpływ na serduszko maluszka?
No bo można mieć przeciez przeciwciała tylko a wcale nje trzeba mieć żadnej choroby. Ja mam dodatnie anty-Ro i anty-SSA i nie mam nic zdiagnozowanego ani żadnych objawów ale poroniłam za to dwa razy, a teraz w ciąży biorę leki i mam często echo serca płodu bo te przeciwciała mogą spowodować jakieś problemy z serduszkiem dziecka
 
Pisałam już o tym w tym wątku - Encorton do 20 tygodnia ciąży, Equoral w cyklu przed zajściem w ciaze, Clexane i Acard.
A to sorka , nie wracałam do dyskusji wyżej.
Odświeżę troszkę temat, byłam dziś u reumatologa, powiedziała że nie diagnozuje u mnie tocznia bo dodatnie mam tylko Ana 1:320 i Ro52, i że nie muszę brać ani Acardu ani nic przeciwzakrzepowego, mam trochę mieszane uczucia, nie wiem czy się skonsultować jeszcze z innym lekarzem [emoji2368]
Ja bym szukała odpowiedzi do skutku i powalczyła o leki przeciwzakrzepowe dla własnego komfortu psychicznego ;)
 
A to sorka , nie wracałam do dyskusji wyżej.Ja bym szukała odpowiedzi do skutku i powalczyła o leki przeciwzakrzepowe dla własnego komfortu psychicznego ;)
W pierwszej ciąży ginekolog sam mi zapisał Clexane profilaktycznie więc myślę że teraz będzie podobnie, on raczej ostrożnie do wszystkiego podchodzi. Acardu chwilowo nie chce brać bo strasznie mi sińce wychodzą, brałam pół roku i chce zrobić chociaż z 2 m-ce przerwy.
Wiem że te przeciwciala mogą wplynac na serduszko dziecka i w pierwszej ciąży też miałam robione echo płodu i było na szczęście wszystko w porządku.
Właśnie zastanawiam się czy nie zacząć brać też sterydów profilaktycznie, z tym że ja jestem na Metypredzie.
 
No bo można mieć przeciez przeciwciała tylko a wcale nje trzeba mieć żadnej choroby. Ja mam dodatnie anty-Ro i anty-SSA i nie mam nic zdiagnozowanego ani żadnych objawów ale poroniłam za to dwa razy, a teraz w ciąży biorę leki i mam często echo serca płodu bo te przeciwciała mogą spowodować jakieś problemy z serduszkiem dziecka
Hej dziewczyny właśnie robiłam badania i anty Ro i anty SSA wyszły (+) wątpliwe. Jednak plus się pojawił. W styczniu poroniłam 9tc, jednak teraz po wszelakich badaniach biorę acard encorton 2x5 ,acard 75, wiesiołek, actifolin i wit d3
 
Clexane lub neoparin chce brać właśnie od pozytywnego testu(dla psychicznego komfortu) mój gin nie jest zachwycony, ale nie będzie miał wyboru. Będę walczyc
 
Hej, dziewczyny odebrałam wynik ANA

stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych o typie świecenia ziarnistym w mianie 1:160 oraz przeciwciał przeciwcytoplazmatycznych w mianie 1:160.
Poszerzyłam badanie o ANA 3 i mój wynik to

PM-scl100 + ( czyli dodatnie z jednym plusem) i tak się zastanawiam co z tym zrobić ( jestem po 1 poronieniu). Czy któraś orientuje się w tym temacie, mogłaby polecić jakiegoś lekarza?
I czy w ciąży konieczne było przyjmowanie jakiś leków?
Dodam tylko, że nie mam zespołu antyfosfolipidowego ani też trombofilli bo badałam.
Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Hej, dziewczyny odebrałam wynik ANA

stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych o typie świecenia ziarnistym w mianie 1:160 oraz przeciwciał przeciwcytoplazmatycznych w mianie 1:160.
Poszerzyłam badanie o ANA 3 i mój wynik to

PM-scl100 + ( czyli dodatnie z jednym plusem) i tak się zastanawiam co z tym zrobić ( jestem po 1 poronieniu). Czy któraś orientuje się w tym temacie, mogłaby polecić jakiegoś lekarza?
I czy w ciąży konieczne było przyjmowanie jakiś leków?
Dodam tylko, że nie mam zespołu antyfosfolipidowego ani też trombofilli bo badałam.
Będę wdzięczna za pomoc.
Zgłoś się do reumatologa. Miano nie jest wysokie, ale warto zasięgnąć opinii specjalisty.
 
Do góry