reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dofinansowanie do in vitro

Dołączył(a)
8 Styczeń 2024
Postów
10
Hej!

Jestem tutaj nowa, raczkujemy dopiero w temacie in vitro, dużo podczytuję na forum od czasu, kiedy rozważamy tę metodę. Generalnie tym, co nas blokuje są finanse. Wiem, że ma być refundacja, ale na ten moment to nic pewnego, a czas ucieka, więc szukam informacji o możliwościach dofinansowania, bo widziałam kilka wpisów gdzie pisałyście, że można starać się o jakieś dofinansowanie. Natomiast nie wiem jak się do tego zabrać. Gdzie szukać informacji? Jakie warunki trzeba spełnić? Czy to w każdej klinice jest realizowane? Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam wszystkie staraczki!
 
reklama
Hej!

Jestem tutaj nowa, raczkujemy dopiero w temacie in vitro, dużo podczytuję na forum od czasu, kiedy rozważamy tę metodę. Generalnie tym, co nas blokuje są finanse. Wiem, że ma być refundacja, ale na ten moment to nic pewnego, a czas ucieka, więc szukam informacji o możliwościach dofinansowania, bo widziałam kilka wpisów gdzie pisałyście, że można starać się o jakieś dofinansowanie. Natomiast nie wiem jak się do tego zabrać. Gdzie szukać informacji? Jakie warunki trzeba spełnić? Czy to w każdej klinice jest realizowane? Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam wszystkie staraczki!
To czy załapiecie się na dofinansowanie z miasta zależy od wieku, wyniku badań, ale to wam wszystko dokładnie powiedzą w wybranej klinice i tam też załatwia wszelkie formalności. Zależy od.miasta w jakim.macie zamiar się starać ale to są kwoty do bodajże 7 tys. Reszta niestety należy do was, a jest tego mimo wszystko sporo. Realnie z dofinansowaniem musicie się jszcze liczyć z wydatkiem ok 15 tys
 
To zależy z jakiego województwa lub miasta jesteś. My korzystaliśmy z dofinansowania w woj. Mazowieckim z programu dla mieszkańców Mazowsza. Na stronie urzędu marszałkowskiego jest wykaz klinik, które realizują program. Należy zgłosić się do takiej kliniki na wizytę, żeby dowiedzieć się czy spełniacie warunki do takiego dofinansowania.
Z tego co się orientuję to można otrzymać do 6 tys zł.
My dołożyliśmy około 6 tys z z własnej kieszeni. Oczywiście zależy od cen w danej klinice i dodatkowych kosztów badan itp.
 
Z lokalnych mediów + informacji na miejskiej stronie dowiedziałam się o dofinansowaniu dla mojego miasta w wysokości 5 tys. Mailowo skontaktowałam się z urzędniczką, która przekazała szczegóły. Będąc w klinice wypełniłam wniosek, który został wysłany do Urzędu Miasta. Spełniłam warunki i otrzymałam jednorazowe dofinansowanie. Koszt, który poniosłam ze swojej strony to ok. 18 -19 tys. (za jedną procedurę). Wcześniej na swój koszt zrobiłam szereg badań, też za kilkanaście tysięcy.
Procedura to jedno a koszty np. leków po udanym transferze (niemałe) - drugie.
Mój Urząd Miasta współpracował w zakresie dofinansowania z wybranymi klinikami na terenie Polski. Wśród warunków był między innymi wiek: do 40 roku życia i konieczność rozliczenia podatku za ubiegły rok w danym Urzędzie Skarbowym przez partnerów.
 
Musisz popatrzeć po klinikach a swojej okolicy. Wszystko zależy od regionu, bo nie wszędzie dofinansowanie jest. Skąd jesteś? To może będzie prościej coś podpowiedzieć. Tutaj zazwyczaj gminy/powiaty/miasta organizują przetargi i podpisują umowę z jakąś kliniką na realizację projektu. Co do warunków finansowania, to każdy projekt ma swoje warunki i trzeba o tym pamiętać i sprawdzać, czy się kwalifikujecie
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, faktycznie te koszty wydają się spore i nie ukrywam, że możliwość dofinansowania byłaby bardzo pomocna. Poszperałam zgodnie z Waszą radą i z tego co widzę, to invimed Poznań realizuje dofinansowanie. Czy ktoś leczy się może w tej klinice? Czy jest godna polecenia?
 
reklama
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji - do jakiego wieku kobiety dofinansowują ivf? Czy to zależy do kliniki/miasta?
 
Do góry