reklama

dofinansowanie do prywatnego przedszkola - szukam rady

Temat na forum 'Przedszkola' rozpoczęty przez AmelkaC, 5 Maj 2008.

1. AmelkaC

AmelkaC Zaciekawiona BB

Witam serdecznie,

dowiedziałam się, że o ile gmina nie może zagwarantować dziecku miejsca w przedszkolu publicznym, to istniej możliwość zwrotu 50% kosztów pobytu dziecka w przedszkolu prywatnym. Czy to prawda, a jeśli tak, to czy któryś z Rodziców przedszklaczków mógłby mi podopiwiedzieć jak "załatwia" się to dofinansowanie od stony formalne; tj. kiedy trzeba to zgłosić i do kogo, jakie trzeba spełnić warunki itd... a może ktoś dysponuje podstawą prawną, bo w Ustawie o oświacie nic nie znalazłam (albo może coś przeoczyłam).

Pozdrawiam serdecznie i czekam na Państwa radę!

2. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

U nas w przedszkolu jest możliwośc,po załatwieniu formalności w MOPR gorącego posiłku.Opieka refunduje obiad(2zł,bo taka częśc stawki jedzeniowej przypada) dziecka i koszt jego przygotowania(16 zł).Żeby ubiegac się o tą formę dotacji trzeba umówic się na wywiad środowiskowy z pracownikiem Opieki i przedstawic zaświadczenia o zarobkach.Mam nadzieję,że choc trochę pomogłam.Pozdrawiam.

3. reklama
  4. AmelkaC

AmelkaC Zaciekawiona BB

Witam serdecznie i dziękuję za odpowiedź.
    Muszę przyznać, ze w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko "zawalczyc" o panstwowe przedszkole.
    Pozdrawiam!

5. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

Jeśli rodzice dziecka oboje pracują albo rodzic samotnie wychowuje dziecko czy też dziecko jest adoptowane lub z rodziny zastepczej to jest pierwszeństwo przyjęcia.:tak:

6. AmelkaC

AmelkaC Zaciekawiona BB

Niestety, nie w mojej miejscowości... mam wrazenie, ze tu w inny sposób odbywa sie nabór:(

Poleć forum