reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dokumenty - dot.naszych maleństw

lilija

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2015
Postów
2 541
Szkraby sie urodzą i co dalej?
Wątek dot. dokumentów naszych pociech - co, gdzie, kiedy oraz świadczenia pieniężne z tytułu urodzenia dziecka.
 
reklama
Jeśli urodzę to dostaję ze szpitala jakiś dokument potwierdzający narodziny tak? Idę z nim do urzędu stanu cywilnego , ale zgodnego z miejscem urodzenia dziecka- tj szpitalem czy zgodnego z miejscem mojego zamieszkania?
 
w miejscowości w której urodziło się dziecko idzie się do urzędu stanu cywilnego, dostaje się papiery ze szpitala i trzeba mieć też skrócony akt ślubu jeśli się jest małżeństwem. Tyle wiem..
 
Dzięki Lucalew!!! Szukałam tych informacji, ale co strona, to jakieś sprzeczności. Widzę, że trochę nam ułatwili życie od tego roku.
My mamy taki kłopot, że jesteśmy zameldowani w różnych miastach, a mieszkamy w jeszcze innym i nie wiem jak to będzie z becikowym i meldunkiem, ale na szczęście na to jest najwięcej czasu.
 
Ruda mysle ze warto zadzwonic w razie watpliwosci do USC. My rowniez jestesmy zameldowani gdzies indziej a mieszkamy w innym miescie i to wynajmujemy mieszkanie i nie jestesmy małżeństwem i na dokladke bede rodzic w innym miescie niz meldunek czy zamieszkanie ale nic jak sie juz dziecko urodzi to wiem co robic teoretycznie a jak wyjdzie krotko musi wyjsc. Becikowe nam odpada bo nie mieszcze sie w kryterium wiec nam odpada a reszta wydaje sie prosta, zobaczymy.
 
Taki mam plan, żeby do USC zadzwonić.
My jesteśmy małżeństwem, ale nie mam akty ślubu, bo nie był mi do tej pory potrzebny, ale wychodzi na to, że wg.nowych przepisów nie muszę go mieć, żeby zgłosić robala.
A wiecie może czy do becikowego dochód dzielimy na 2 czy już na 3 i czy załatwić to trzeba tam gdzie się mieszka czy tam gdzie się jest zameldowanym?
 
Ruda dzieli sie przez 2 no chyba ze masz jeszcze jakies dzieci lub osoby na utrzymaniu. Jak jestes tylko Ty i maz to tylko przez 2. Licza dochody za rok poprzedni Was obojga i musisz to zalatwiac tam gdzie jestes zameldowana. Tak kolezanka zalatwiala ostatnio i mowila ze wiele zachodu i wile trzeba papierow najlepiej z Urzedu Skarbowego zaswiadczenie o dochodach Was obojga itd.
BECIKOWE 2015 ZASADY 1000 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE ZASADY] - Dziennikzachodni.pl
Becikowe 2015 - Zasiłki i inne świadczenia - Ubezpieczenia - Infor.pl
Tu jest info ze w miejscu zamieszkania ale tak jak wyzej kolezanka robila w miejscu zameldowania Becikowe 2015: jak dostać becikowe? Sprawdź kryteria i zasady - Rodzice - m.mjakmama24.pl
 
Ostatnia edycja:
dzielimy na 3, bo otrzymujesz je z tytułu urodzenia dziecka, które automatycznie zostaje członkiem rodziny. Nie może przekroczyć sumy ok 1922 zł netto
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry