reklama

Dolegliwości i porady kwietniowych mam

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2013' rozpoczęty przez ankzoc, 25 Wrzesień 2012.

1. ankzoc

ankzoc Maj '09 Kwiecień '13

Dziewczyny zakładam nowy wątek "Dolegliwości i porady kwietniowych mam"
    w którym będziemy umieszczać nasze problemy
    związane ze zdrówkiem oraz dolegliwościami ciążowymi
    oraz sprawdzone porady jak z nimi walczyć :-)
    Same wiecie, że przed nami okres jesienno-zimowy oraz II i III trymestr ciąży
    fajnie jakby każda mamusia miała sprawdzone rady na różne bolączki :-)
    i dzieliła się nimi tutaj... dzięki czemu łatwo będzie znaleźć porady

2. Phelania

Phelania Mama 2 urwisów :P

skurcze łydek- magnez
    zgaga-rennie
    ból głowy- paracetamol lub tabletki na jego bazie typu apap
    ból gardła-tantum werde w pastylach lub w areozolu:)

3. reklama
  4. Dotkass

Dotkass Mama Ami i Kwietniówka'13

na zatkane zatoki najlepszy sposób nie inwazyjny (ja od dziecka mam problem z zatokami i jakoś muszę sobie z nimi radzić, teraz odpukać od kilku lat poszło precz)...wsypać kilka łyżek stołowych soli na patelnie i podgrzać, następnie wsypać do jakiegoś materiałowego woreczka, ewentualnie w chusteczkę materiałową, albo jakąś szmatkę (uwaga bo ta sól gorąca), drugą szmatkę przyłożyć w miejscu zatkanych zatok (czoło, bok nosa przy oku, kość policzkowa) i przyłożyć na to tą rozgrzaną sól, trzymać tak, by rozgrzać, po chwili usłyszycie (dosłownie) jak odtykają się zatoki i poczujecie jak zacznie spływać to co przytkało :tak:

5. ankzoc

ankzoc Maj '09 Kwiecień '13

na opryszczkę- polecam antivir
    na ból gardła -tantum verde
    przy przeziębieniu- syrop prenalen - jest on na bazie naturalnych wyciągów
    skurcze łydek- magnez a kiedy już nas dopadnie to polecam usiąść na łóżku, wyciągnąć nogę i oprzeć ją na podłodze tylko piętą, kilkakrotnie uderzać piętą energicznie o podłogę... sprawdzone, przez męża sportowca i przeze mnie ;-)

6. gisell

gisell Początkująca w BB

Ja na gardło a raczej jego ból też polecam tantum verde i różne płukanki, woda z solą, sodą lub rumianek ciepły

7. cytrusik

cytrusik czekając na Farfocla:)

dziewczyny odnośnie tantum verde ja dołożę tylko 3 grosze, że są też w tabletkach do ssania i rewelacja. bo to w sprayu to tak na sekundę i zaraz nie czuć, a jednak jak się ssie to fajnie znieczula i te miętowe to i na nosa dobrze przy okazji działają ;-):tak::tak:

8. Dotkass

a ja tantum verde nie mogę, wysusza mi śluzówki :no:

9. Oliwka 36

Oliwka 36 Fanka BB :)

Najlepsze na katar są czosnek i cebula, bo zawierają naturalne substancje działające podobnie jak antybiotyk (fitoncydy). W pierwszej fazie infekcji ich stosowanie daje świetne rezultaty.

Przy silnym katarze pomaga regularne wąchanie chrzanu, mającego działanie bakteriobójcze. Dobre efekty daje również zjadanie dwóch-trzech łyżeczek tartego chrzanu do każdego posiłku.

Sięgnij po witaminę C, ale w naturalnej postaci. Pij soki cytrusowe i herbatę z cytryną.

Do nosa możesz zakraplać roztwór soli morskiej albo sól fizjologiczną. Nie stosuj kropli do nosa, mogą zaszkodzić dziecku.

Ulgę przyniosą ci inhalacje z wody z solą lub olejku miętowego, albo parówka z ziół: rumianku i lawendy z dodatkiem olejku eukaliptusowego.

Skórę pod nosem posmaruj maścią majerankową, dostępną w aptece.

Bezpieczne leki: tylko woda morska (Sterimar, Marimar) i sól fizjologiczna (Tetrisal), krople homeopatyczne (Euphorbium) ewentualnie Rutinoscorbin w dawce ustalonej z lekarzem.

10. reklama
  11. Tasia001

Tasia001 Moderator

Informacja dla używających Tantum Verde w sprayu: jest zamiennik UNIBEN (polski producent) skład identyczny, gramatura identyczna a kosztuje 9,90 obecnie w promocji. Chyba warto nawet na wszelki wypadek kupić:-)

12. Dotkass

na hemoroidy- posterisan, sprawdziłam, dopiero drugi dzień a już jest znaczna poprawa :tak:

Poleć forum