reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić?

aniwar może niech co jakiś czas pielęgniarka zrobi mu lewatywkę?
moja kuzynka miała ten sam problem na sztucznym mleku, najpierw chodziła co dwa dni potem sama w domu robiła, wiem, że to brzmi drastycznie ale jeśli nic innego nie pomaga....
 
reklama
mamuśki napiszcie coś więcej o tym krochmalu :sorry: bo ja zielona jestem a już mnie wkurzają te krostki, już prawie tydzień nie jem nabiału a tu zero poprawy :eek: dodam tylko ze nie stosujemy póki co niczego oprócz oilatum soft do kąpieli i kremu do buźki
 
Ja robie krochmal tak "na oko"... Ale wzorowalam sie tym co w necie znalazlam , takze wklejam z netu ;)
Krochmal - łagodzi wypryski, podrażnienia i odparzenia. Zmniejsza też świąd.
Na każdy litr wody trzeba przygotować 5 płaskich łyżeczek mąki ziemniaczanej. Odmierz mąkę i rozpuść ją w niewielkiej ilości zimnej wody, a następnie dolej do wrzątku, energicznie mieszając, doprowadź do wrzenia. Gdy uzyskasz przezroczysty płyn, wlej go do wody przeznaczonej do kąpieli i wymieszaj, woda powinna pozostawiać na skórze przyjemne uczucie śliskości.
 
Ja tez nabialu nie jem....u nas problem jest kupkowy i to niemal od samego poczatku...kolki tez pewnie ma bo przy baczkach placze ale bardziej martwi mnie to ze kupki robic co kilka dni...osttanio troche jakby sie poprawilo bo robi jedna na dwa dni aleto i tak malo jak na takiego maluszka...

Macie jakies sposoby na takie problemy?? moze ktoras z Was tez ma podobnie ze swoim bobasem??
witam.podczytuje was w miare mozliwosci jak synus pozwoli:) aniwar widze ze masz ten sam problem co my,od ok czwartego tygodnia maly mial problem z kupka(dodam ze byl dokarmiany sztucznym mlekiem na poczatku po kazdym karmieniu czasami zjadl 10 ml czasami30 roznie bywalo ale sama piersia sie nie najadal, ja walczylam od poczatku o kazda kropelke uzywalam laktatora godzine po karmieniu sciagalam od30 do 50ml.jak poczulam ze mam wiecej mleka odstawilismy butle w ciagu dnia kompletnie zostalo tylko jedno dokarmianie nocne ok 60 ml po obu piersiach bo tylko wtedy maly przesypial 3.5 godziny)ok czwartego tygodnia przestal sie zalatwiac kilka razy dziennie na poczatku byla jedna kupa dziennie pozniej ten czas sie wydluzal skonczylo sie na czterech dniach bez kupy(tyle ja wytrzymalam przed podaniem czopka)martwilo mnie to bardzo dlatego postanowilam odstawic sztuczne mleko kompletnie bylo ciezko zarwalam trzy noce maly przesypial jednorazowo godzine ale udalo sie od dwoch tygodni jest tylko na piersi najada sie spi ladnie i kupy sa regularnie nie prezy sie przy baczkach.ale wiem jakie to trudne sama bylam blisko zrezygnowania z naturalnego karmienia.odnosnie kupek twojego synka moja znajoma miala podobnie z coreczka nie zalatwiala sie samodzielnie od samego poczatkunpamietam rowiez ze wyladowaly w szpitalu z tego powody przez 5 tygodni tylko czopek pomagal az pediata polecila podawac jej trzy kropelki swiezo wycisnietego soku z marchwi.im pomoglo.mam nadzieje ze i ty znajdziesz sposob na swojego synka.pozdrawiam
 
dziewczyny z tym krochmalem .. to pediatra moja mówiła ( przy TOmku ) by normalnie do wody do wanienki mąki ziemniaczanej dodac i pomieszac:) od i krochmal:) ale mozna i sie dłzuje pobawic jak Madlen pisze według instrukcji :) ale ten co my robilismy dla Tomka tez pomógł.. dodam jeszcze ze dobrze na krostki robic młynarza.. na krostki mąki ziemniaczanej

batonik -- jakiego kremu do Buzi?? czy ty te krostki jakims kremem smarujesz?? moze to ten krem.. jak odstawiłas nabiał to krostki powinny sie mniejszac a jak są nadal takie same to moze zrezygnuj z kremu..

na wysypki, skóre marmurkową, ( to skóra taka przez którą widac naczynka ) i zamias oliwki dobra jest MASC CHOLESTEROLOWA ( do kupienia w aptece) mozna jej uzywac tez na 30 minut przed spacerkiem..
a to cos z internetu na jej temat
Maść cholestrolowa zastosowana na skórę w postaci nieprzetworzonej lub jako składowa preparatów leczniczych wykazuje działanie natłuszczające, ochronne, tworzy film okluzyjny. Jest bardzo dobrą maścią obojętną, wskazaną zwłaszcza w przypadkach nietolerancji innych maści, po długotrwałym leczeniu maściami sterydowymi, w przypadkach mechanicznych, termicznych i chemicznych uszkodzeń skóry, w zaniku i zniszczeniu skóry, dermatitis atopica (AZS). Maść cholesterolowa nie powoduje uczuleń.
 
Ja do tej pory od urodzenia stosowałam kosmetyki Hipp i małej nic nie było, ale teraz odstawiłam wszystko i kąpię ją w Oilatum Soft i buźkę smaruję też kremem Oilatum Soft :sorry: póki co dziś buźka wyglądała troszkę lepiej ale tfu tfu żeby nie zapeszyć bo jak mi się wydaję że jest lepiej to znowu wyskakują te badziewne krostki, mam mąkę ziemniaczaną więc może ją dziś zastosuje do kąpieli :sorry: tylko czy oprócz tego dodawac oilatum czy tylko tą mąkę ???
 
batonik sam krochmal... poza tym nie smaruj jej buźki kremem...chyba że gdzieś wychodzisz... ja nie smaruję niczym bo nie ma takiej potrzeby. Na krostki możesz wypróbować posmarowanie moczem...podobno pomaga...
 
reklama
bATONIK - ALBO POSYP KROSTKI MĄKA .. ALE JAK RIBI PISZE NIE SMARUJ KREMEM


lekarka mówiła że niby on może pomóc :( już sama nie wiem

Ribi - chciałam posmarować moczem tylko wczoraj nie mogłam go złapać :)

b_iala dodam tej mąki do kapania i poczekamy zobaczymy nic innego nie pozostaje, bo ja to taka w gorącej wodzie kąpana jestem i najlepiej żeby już po dwóch dniach efekty były :(
 
Do góry