reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Adasiu i ja tak mysle,że już dość tych chorób.
I faktycznie ma jeść lody,zimne napoje,obiady itp. Już teraz.
Niestety moja córa jest dziwna bo nielubi lodó:confused::eek: A ja owielbiam:tak::-p
 
reklama
Zdrówka dla wszystkich dzieciaczków!!!!:tak: :-)

A moja Ala ma ostatnio taka dziwną skóre na policzkach:-( , tzn. taką szorstką i wyglada bardzo podobnie jak wtedy gdy kończył jej sie trądzik noworodkowy, jak sie zdenerwuje, zacznie płakać itp. to te miejsca szorstkie robią się bardziej czerwone. Kurcze nie wiem co by to mogło być i od czego:confused: :eek: :baffled:
 
u mojej Dorotki jest podobnie - na policzkach ma takie suche rumience, i tez sie wlasnie dzis zastanawialam, czy to jest ok :-)
 
Iwonko, a od dawna Dorotka ma takie policzki? Smarujesz jej to czymś??
My się chyba jednak wybierzemy z nią do lekarza we wtorek bo coraz bardziej mnie to martwi.:-(
 
Renee a jak wychodzisz na spacerek to smarujesz małej buzke kremem.Może to od wiatru lub mrozu.
U Szymka zawsze jest sucha skórka jak zapomne:-p
 
Mamaoska, Ala ma smarowaną buzię 2 razy dziennie tłustym kremem niezależnie od tego czy idzie na spacer czy nie, więc to na pewno nie jest od wiatru:no:
 
Jeśli chodzi o uczulenia to u Emilki objawia się dziwnym przesuszeniem policzków najpierw,potem robia się czerwone, a nawet zmieniają się w skupiska zaognione - dokładnie na policzkach na pasmie przy uszkach - to podobno typowe miejsce pokazywania się zmian alergicznych.

U nas ostatnio pojawiła się porządna chrypka i nawet przez 3 dni na dwór nie wychodziłyśmy :( ale to chyba "przecwiczenie głosu" , bo już przeszło, a innych objawów nie było. Milusia za to strasznie "śpiewająca" , spodobał jej się głosik i krzykaczkiem się robi niesfornym :eek:
 
Na wszelkie wysypki na buźkę polecam Wam krem Lichtena. Jest dość drogi, za 25ml - 54 zł. Kupiła nam teściowa. Na allegro widziałam za 34zł. Ale jest rewelacyjny na wszystkie krostki i zaczerwienienia. Poleciła nam go pani doktor alergolog i dała próbki. Zaraz na drugi dzień był efekt a po 3 dniach ani śladu wysypki.
 
reklama
Madziu, Filipkowi inhalacje nawet odpowiadają ale niekiedy ma ich już dość i zaczyna się buntować. Na szczęście to tylko chwilowe.

Nam alergolog powiedziała, że właśnie alergie najczęściej objawiają się suchą skórą na policzkach i za uszkami, Filip ma suche policzki dlatego robimy testy na alergie. A krem Lichtena też bardzo polecam, jest bardzo delikatny (nadaje się do skóry atopowej) i świetnie nawilża.
 
Do góry