reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości: normalne czy nie ?

Bobo25

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2017
Postów
99
Witam
Zalogowałam się tu ponieważ sama nie wiem co myśleć.
Zacznę od tego ze ponad rok temu poroniłam ciąże bliźniacza w 5 tg. Według lekarza poprostu natura popełniła błąd i musiała to poprawić...
Aktualnie jestem w 6 tygodniu, biorę takie leki jak : kwas foliowy, utrogestan dwa razy dziennie, Kwas acetylosalicylowy raz dziennie, witaminę d raz w tygodniu.
Sprawa wyglada tak ze nie raz mam uczucie w podbrzuszu czy plecach z tylu jakbym miała dostać okresu, mam również teraz jakieś kłucie jakby w pochwie, oprócz tego czasem czuje jakby coś w środku mnie się zbierało czuje dyskomfort i mam sporo jasnego takiego przezroczystego prawie trochę białego śluzu. Czy powinnam się niepokoić ?
Jestem na zwolnieniu dużo leżę, czy te dolegliwości są normalne ?
 
reklama
Według mnie tak :) w pierwszych tygodniach ciąży także czułam się "okresowo", śluz w ciąży to podstawa :) jeśli jest go bardzo dużo, brzydko pachnie, ma grudkowatą konsystencję, zielony lub żółty kolor może to świadczyć o infekcji intymnej i trzeba zrobić posiew z pochwy z antybiogramem. Trudno powiedzieć co z tym kłuciem w pochwie bo może być to fizjologiczne, ale może mieć związek z infekcją. Tak czy siak trzeba o tych dolegliwościach pogadać z lekarzem :) Jeżeli ból w krzyżu jest bardzo silny i masz skurcze to natychmiast trzeba się kierować na IP
 
Według mnie tak :) w pierwszych tygodniach ciąży także czułam się "okresowo", śluz w ciąży to podstawa :) jeśli jest go bardzo dużo, brzydko pachnie, ma grudkowatą konsystencję, zielony lub żółty kolor może to świadczyć o infekcji intymnej i trzeba zrobić posiew z pochwy z antybiogramem. Trudno powiedzieć co z tym kłuciem w pochwie bo może być to fizjologiczne, ale może mieć związek z infekcją. Tak czy siak trzeba o tych dolegliwościach pogadać z lekarzem :) Jeżeli ból w krzyżu jest bardzo silny i masz skurcze to natychmiast trzeba się kierować na IP
Nie są to silne bóle w tych plecach... czasem się to pojawi chwila i znika a skurcze no wlasnie ... jak to wyglada ? To jest ból ścisk w pochwie czy jak ?
 
Nie są to silne bóle w tych plecach... czasem się to pojawi chwila i znika a skurcze no wlasnie ... jak to wyglada ? To jest ból ścisk w pochwie czy jak ?
skurcze brzucha miałam na myśli. Uczucie w pochwie to takie rozciąganie bardziej. Są to indywidualne odczucia trudno okreslic, konieczny jest posiew i badanie szyjki:)
 
Skurcz czyli bol jaki odczuwamy przy miesiączce. Możesz wziasc nospe i pic dużo wody. I bez nerwów, bol w ciąży może być i czasem nie oznacza nic złego, a czasem niestety świadczy o problemach. Tylko lekarz po badaniach określi jak to jest u ciebie.
 
Skurcz czyli bol jaki odczuwamy przy miesiączce. Możesz wziasc nospe i pic dużo wody. I bez nerwów, bol w ciąży może być i czasem nie oznacza nic złego, a czasem niestety świadczy o problemach. Tylko lekarz po badaniach określi jak to jest u ciebie.
No to niby takie coś czuje ale coraz rzadziej. Muszę faktycznie pic więcej wody. Byłam u lekarza w miniony piątek wszystko było ok było już serduszko dał mi jeszcze witaminę D no i jestem na zwolnieniu. Jednak mozliwe tez ze z przewrażliwienia obawiam się tych objawów co mam bo te kłucia takie dziwne no i takie bóle trochę okresowe to mnie stresuje
 
Witaj. Jestem po 2 poronieniach, a teraz w 34 tygodniu ciąży :)
Na początku tej ciąży również czułam jakby szczypanie czy ciągnięcie w pochwie trwające po kilka sekund i powtarzające się co jakiś czas. Też panikowałam, a to coś się po prostu rozciągało, poza tym nie miałam swędzenia i śluzu typowego dla infekcji.
Białawy, płynny, bezwonny śluz w dużej ilości jest normą w ciąży i to pozytywny objaw, bo ten śluz ochrania przed infekcjami.
Nie wiem jak z tymi bólami jak na miesiączkę. W tej ciąży ich nie miałam, choć wiem, że się zdarzają.
 
reklama
Witaj. Jestem po 2 poronieniach, a teraz w 34 tygodniu ciąży :)
Na początku tej ciąży również czułam jakby szczypanie czy ciągnięcie w pochwie trwające po kilka sekund i powtarzające się co jakiś czas. Też panikowałam, a to coś się po prostu rozciągało, poza tym nie miałam swędzenia i śluzu typowego dla infekcji.
Białawy, płynny, bezwonny śluz w dużej ilości jest normą w ciąży i to pozytywny objaw, bo ten śluz ochrania przed infekcjami.
Nie wiem jak z tymi bólami jak na miesiączkę. W tej ciąży ich nie miałam, choć wiem, że się zdarzają.
Jestem w dobrej myśli, ten śluz jest prawidłowy na to wychodzi. A czy brałaś na początku jakieś leki ?
 
Do góry