reklama

DOM I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE...

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez jus20sto, 2 Wrzesień 2005.

1. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

Co wy na to żeby był taki wątek, bo chyba narazie czegoś takiego nie ma.
    Chodzi mi tu przedewszystkim o rzeczy typu: wystrój, ogród itp.
    Po prostu wszelkie potrzene rzeczy związane z domem i jego utrzymaniem.
    Mogłybysmy się wymieniac poradami...

Przyznam bez bicia ze wątek ten założyłam bo potrzebuje pomocy w sprawie myszy.
    Mam nadzieje że jest na forum pare dziewczyn które moze kiedys miały ten sam problem..
    Otóż mieszkamy w domku jednorodzinnym, no i niestety nastały chłodne dni i jeszcze chłodniejsze noce i myszy wlazły nam do domu. Konkretni jedna bo wczoraj w nocy wlazła nam w komputer.
    Nie znacie jakiegoś super skutecznego sposobu zeby sie jej pozbyc.
    Wcale mi się nie widzi chodzace a własciwie raczkujące dziecko i mysz po jednym dywanie.

2. Agnexx

Agnexx Gość

Na mysz najlepszym sposobem jest pułapka. Znam to doskonale, bo co roku mam wizytę, więc muszę sobie jakoś radzić. ;D Pułapkę zakłada mąż, w jakims ustronnym miejscu z kawałkiem kiełbaski i najczęściej w nocy mysz się na nią łapie. Czasami to trwa dłużej, zależy od inteligencji myszy... ::)

3. reklama
  4. marianeczka

marianeczka persona non grata

A JA UWAZAM, ZE PULAPKI I TRUTKI (WIECIE, JAK DZIALAJA?) TO OKRUCIENSTWO. POLECAM KOTA :) PUSZYSTY ZESPOL SZYBKIEGO REAGOWANIA

5. Liriel

Liriel Fanka BB :)

jus20sto fajny wątek, niestety w myszach Ci nie pomogę, na karaluchy bym coś poradziła....ale na myszy nic. Natomiast mnie bardzo ciekawi jakie macie sposoby na usuwanie trudnych plam: krew, trawa, czekolada, gumy do żucia itp. Tylko nie polecajcie mi proszków, bo reklamy mijają się z rzeczywistością, zdążyłam się już o tym nie raz przekonać.

6. marianeczka

marianeczka persona non grata

to teraz ja mam pytanie. ogladalam taki program, gdzie "tapetowali" mieszkanie wycinkami z gazet. przyklejali klejem w sprayu, a potem psikali lakierem.
    no i stad moje pytanie: nie wiecie, jakim lakierem oni to mogli psikac???

7. Agnexx

Agnexx Gość

Ja też mam problem z plamami... moje chłopaki to straszne brudaski... ::)
    Z mojego doświadczenia wnioskuję, że jedynie Vanish w miarę wywabia plamy, a wszystkie proszki są do d... :(

8. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

Oj dziewczyny tu wam nie bardzo pomoge bo sama walczę z plamami po mojej Julce, ale ostatnio dostałam takie mydło coś jak szare ale pomarańczowe bo z jakimś preparatem co je usuwa. Nazwy nie pamiętam bo się zmyła ale zapytam mamę..

9. Agnexx

Agnexx Gość

Marianeczka, Tobie niestety nie pomogę... :( nawet nie widziałam tego programu... :(

10. reklama
  11. axxa

axxa Fanka BB :)

marianeczka nie oglądałam tego programu... ale myślę że tak jak jest farba w sprayu to i tak samo jest lakier bezbarwny..ja kiedyś lakierem bezbarwnym zakonserwowałam foto-tapetę.... moja koleżanka malowała np.paznokcie i przytykała gazetę... po zdjęciu jej odbijały się literki...potem to malowała bezbarwnym lakierem... fajne efekty to daje..

12. Martyna

Martyna Fanka BB :)

Marianeczka - ja wiele rzeczy malowałam lakierem do drewna (bo taki udało mi się ukraść tacie z piwnicy) tylko on śmierdzi trochę. i ta rzecz pomalowana też się musi "wyśmierdzieć" a czasem to trwa...

Liriel - a co na te karaluchy ? Ja mieszkam w takim cudownym bloku, że te sqbańce wędrują gdzie im się żywnie podoba... raczej u mnie nie mieszkają ;) ale wpadają nieraz z wizytą :mad:
    z plamami też mam problemy, więc się nie wypowiadam :(

Poleć forum